TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAtaşehir Otelleri
29 Ataşehir Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ataşehir Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ataşehir Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ataşehir Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ataşehir Otelleri ve en uygun Ataşehir otel fiyatları, Ataşehir hakkında genel bilgiler...

Ataşehir Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
P. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2024/18-03-2024
seyahat sırasında dinlenmek için tercih ettiğimiz ve keyifli vakit geçirebildiğimiz bir otel oldu. çalışan arkadaşlar ilgili, yemekler süper
8.7
A. KURUTCU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-04-2024/24-04-2024
sessiz sakin odalar temiz güzel
10
M. . Kömür | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-04-2024/28-04-2024
Odaları harika tam bir ev hissi veriyor teşekkürler
9.3
D. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-01-2024/18-01-2024
iş seyahati için tercih etmiştim memnun kaldık merkezi konum ve olanakları fazla. çalışan arkadaşlara teşekkürler
8.7
S. . Demirci | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2024/17-03-2024
Sık sık kocaeli ve bursa cevresi illeri hafta sonunu degerlendirmek amaci ile gezmeye calisiriz. Bu oteldeki 2. Konaklamamiz oldu odalar gercekten temiz ve personeller kaliteli. Sadece odalar bir miktar küçük ama ideal konaklanacak bir otel. Tesekkur ederiz
8.0
A. Balcıoğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-03-2024/11-03-2024
Fiyat performans bir otel.
9.0
E. Aras | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-04-2024/23-04-2024
Kargaşadan uzak sesssiz sakin bir yer
9.3
N. ÖZTÜRK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-03-2024/30-03-2024
Odalar temiz düzenli. Hatta devam önerdik
9.3
O. AÇAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-03-2024/31-03-2024
Odalar güzeldi
9.0
T. . Tiatioukhina | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-03-2024/26-03-2024
Personel

Ataşehir Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

İstanbul'un incisi Ataşehir'de eşsiz konaklama imkânları sunan Ataşehir Otelleri...

Ataşehir otelleri hakkında bulabileceğiniz her türlü detayı, siz misafirlerimiz için en ince ayrıntısıyla oluşturduğumuz sitemizden faydalanarak İstanbul'daki tatillerinizi Ataşehir'de geçirirken kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz. Bu sayede bölgede geçirdiğiniz tatilleriniz sırasında her bilgiye daha kısa sürede ulaşıp zamanınızı çok daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Ataşehir, İstanbul ilinin Anadolu kısmında 39 ilçesinden biridir. Ataşehir; güneybatı kısmından Kadıköy, kuzey kısmından Ümraniye, batı tarafından Üsküdar, doğudan Sancaktepe ve güneydoğu kısmından ise Maltepe ilçeleriyle çevrilidir. Ataşehir, İstanbul'un inşaat sektörü için önemli merkezlerinden biridir.

Kampanyalı Ataşehir otel fiyatları ile konaklarken bölge hakkında detaylı bilgileri de bulabileceğiniz sayfamız sayesinde Ataşehir tatillerinizdeki gezi planlarınızı çok daha rahat hazırlayabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında tatiliniz sırasında neler yapabileceğiniz konusunda detaylı bilgiler edinmeniz tatil sırasında ihtiyacınız olabilecek her konuda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Nüfusu

Ataşehir, İstanbul'da önemli bir konuma sahiptir. Özellikle Ataşehir, ofis ve inşaat arazileri için uygun konumda olması bölgeyi daha cazip kılmıştır. İstanbul'un lüks semtlerinden biri olan Ataşehir, son yıllarda dışarıdan çok göç almaktadır. Yeni istihdam sahalarının oluşması ve inşaat sektörünün hızla artması sonucu Ataşehir'e gelen nüfusu çoğaltmıştır. Son yapılan nüfus sayımına göre Ataşehir nüfusu 408.986'dır. Bölgenin gelişmesiyle birlikte Ataşehir otelleri sayısının artması ve burada konaklamayı tercih edenlerle birlikte bölge nüfusunda dönemsel artışlar görebilmek de mümkündür.

Havalimanı

Ataşehir, Türkiye ve İstanbul'un en önemli merkezlerinden biridir. Ataşehir, özellikle ekonomik bakımdan ticaretin en fazla yapıldığı bölgelerdendir. Ataşehir'e hem ticaret hem de gezi amaçlı gelen misafirler ulaşımını hava yoluyla yapacaklarsa en yakın havalimanı olan Sabiha Gökçen'i tercih edebilirler. Sabiha Gökçen-Ataşehir arası yaklaşık 25 km mesafededir.

Diğer bir alternatif olan Atatürk Havalimanı ise Ataşehir'e 50 km mesafededir. Her iki havalimanından Ataşehir'e ve uygun Ataşehir otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere havaş, metro veya ticari araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz.

Otogar

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Ataşehir'e ulaşımlarınızı karayolu ile yapacaksanız, Harem otogarı en yakın otogardır. Harem ile Ataşehir arası yaklaşık 20 km'dir. Eğer Ataşehir ulaşımınızda mecbur kalırsanız diğer bir alternatif olan Avrupa Yakasındaki Esenler Otogarı diğer bir alternatiftir. Esenler-Ataşehir arası yaklaşık 40 km kadardır.

İstanbul'un en eski otogarı olan Harem, büyük yoğunluktan dolayı, 2017 yılında planlanan Ataşehir otogarı adı altında faaliyet gösterecektir. Hem şehrin hem de trafiğin yoğunluğunu alabilecek bu proje, İstanbul halkına ve Ataşehir otellerinde konaklamak isteyenlere rahat bir nefes aldıracaktır.

Turizm Müdürlüğü

Ataşehir, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adı altında organizasyonlarını sürdürmektedir. Ataşehir her dönem çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle kültür ve sanat etkinliklerinin daha fazla yürütüldüğü Ataşehir'de; Ataşehir Tiyatro Festivali, Ataşehir Çocuk Tiyatro Festivalleri en fazla ilgi alan festivallerdir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ataşehir iklimi birçok iklim tipini bünyesinde barındırır. Ataşehir'de en fazla görülen iklim tipleri; Akdeniz, Karadeniz, Balkan ve Anadolu olarak görülmektedir. Ataşehir'e düşen yıllık ortalama yağış miktarı 700-800 mm arasında değişmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışları ise ılıman ve bol yağış şeklinde değişmektedir.

Ataşehir ve çevresi Akdeniz bitki örtüsü olan "maki" şeklinde görülür. Ataşehir ve İstanbul çevresi ormanlık alanları kentsel yapılaşmadan dolayı yoğun değildir. Ormanlık alanlar içindeki en önemli alan Belgrat Ormanıdır. Bu özellikleriyle Ataşehir otel fiyatları üzerindeki indirimlerimiz göz önünde bulundurulduğunda sakin ve huzurlu bir tatil için Ataşehir'i tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Eskiye nazaran artık global bir ortamda yaşadığımız bu dönemde, Ataşehir birçok lezzete ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul'un en ünlü semtlerinden biri olan Ataşehir'de birçok alternatif bulabilirsiniz. Gastronomi olarak çeşitli lezzetlere ev sahipliği yapan Ataşehir'de; Dünya, Rum, Osmanlı ve Türk mutfaklarından derlenen yemekleriyle sizleri şaşırtacaktır.

Hem Ataşehir otellerinin restoranlarında hem de yerel restoranlarda farklı kültürlerin mutfaklarından tatlar deneme olanağına sahip olabilirsiniz. Starbucks-Batı Ataşehir, Gimm Cafe, Komşufırın-Doğu Ataşehir, Beyaz Fırın-Ataşehir, Gourmet Garage Ataşehir en önemli lezzet duraklarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

İstanbul'un nadide semtlerinden Ataşehir, birçok alternatifi olan popüler ilçelerden biridir. Özellikle kentsel yapı çalışmalarından dolayı inşaat sektörünün de hızla gelişmesi, Ataşehir'i daha popüler hale getirmiştir. Hızla artan göç ve toplu konutların fazlalığı, yeni mekânların ve yeni yerlerin açılmasına sebep olmuştur. Kampanyalı Ataşehir otel fiyatları ile konakladığınız oteller de bu yeni yerler arasında bulunuyor.

Dünya'da bulabileceğiniz trend yerler olsun, mekanlar olsun, restoranlar ve eğlence yerleri olsun, Ataşehir'de bulmanız mümkündür. Her türlü eğlenceyi bulabileceğiniz Ataşehir'de ve İstanbul çevresinde her kitleye hitap eden yerlere ulaşabilirsiniz. Meyhaneden puba, diskodan bara, fasıldan underground eğlencelere her türlü seçeneği bulabilirsiniz Ataşehir'de.

Gezilecek Yerler

Keyifli gezileriniz için sizlere oluşturduğumuz sitemizden Ataşehir'le ilgili her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Ataşehir, İstanbul ili için ekonomik olarak en fazla gelir getiren yerlerinden biridir. Son dönemlerde inşaat sektörünün revaçta olduğu Ataşehir, bölgeye olan ilginin bir kat daha artmasına sebep olmuştur.

Ataşehir'in en önemli turistik yapılarından biri Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesidir. Sabah 09.00 ve 19.00 arası açık olan bu yer, aileniz ve çocuklarınızla huzur ve bol oksijen alabileceğiniz en önemli mekânlardandır. Ataşehir otellerinde konaklayarak bu huzurlu bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.