TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI15 Atakum Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Atakum Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Atakum Otellerinin Yorumları

00- Cordon Resort Otel
Hem merkeze yakın hem guvenilir bir aile oteli. Tavsiye ediyoruz
01- BC Hotel Samsun
Sauna ve hamam bakımlı ve yetkilileri ilgiliydi
02- Janti Butik Otel
Merkeze yakındı. Fiyat olarak uygundu. Temiz bir tesisti. Personeller iyiydi.
03- Suw Hotel
Çalışanlar çok saygılı ve ilgililerdi. Her şeyimizle gayet yakından ilgilendiler, yardımcı oldular, teşekkürler.
04- My Way Hotel
Gece saatlerinde eşimle giriş yaptık. Resepsiyon sağolsun çok güler yüzlü ve anlayışlıydı.
05- Grand Amisos Hotel
En önemlisi güleryüz ve ilgi oldu. Çok memnun kaldık. Kahvaltı güzel, oda güzel, temiz ve gayet rahat teşekkür ederiz.
06- Marin Otel & Restaurant
sahile çok yakın sesiz bir otel . odalarda tertemiz .
07- Kadhırga Hotel
Ailecek çok güzel zaman geçirdik. Sunulan tüm hizmetler çok iyiydi, herseye için teşekkürler
08- For You Medikent Hotel
denize yakın olması güzeldi . Lagos Restaurant ta Karadeniz yöresine özgü balık yemekleri harika
09- Samsun Otel
Tesisin konumu güzeldi,kısa vadeli konaklamalarda yeterli bir otel, temiz bir oteldi.

Atakum Otelleri & Atakum Otel Fiyatları

Samsun'un en güzel ilçelerinden Atakum'da konaklayabileceğiniz Atakum Otelleri...

Samsun'a sadece 7 km uzaklıkta bulunan Atakum, tarihi eserleri ve müzelerinin yanı sıra 20 kilometrelik sahil şeridi ile de ülkemizin en güzel köşelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu bakımdan bölgede Atakum otelleri açılması ve konukların bu otellerde keyifli bir tatil geçirmeleri de mümkün olmaktadır.

Eskiden de Samsunluların tatil yaptıkları bir sayfiye yeri olan Atakum, günümüzde de pek çok şehirden turist ağırlamaktadır. Siz de Atakum'un bu güzelliklerinden faydalanmak ve bölgede tatil yapmak istiyorsanız lüks ve konforu uygun Atakum otel fiyatları ile buluşturan sitemizden mutlaka faydalanmalısınız.

Nüfusu

Samsun iline bağlı diğer yerleşim bölgeleri ile kıyaslandığında daha düz bir alana yayılmış olan Atakum, şehircilik açısından da daha planlı bir yapıya sahiptir. Yeni yapılan bir ilçe olması sebebi ile planlı yapılaşma rahatlıkla görülebilmektedir. Bu durum nüfusun da hızlı bir artış göstermesine olanak sağlamaktadır. 2015 verilerine göre Atakum nüfusu 169.809 olarak belirlenmiştir. Ancak Atakum otellerinde tatil yapanlarla bu sayının daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Atakum'a ulaşımlarda karayolu tercih edildiğinde önce şehirlerarası otobüs seferleri ile Samsun'a gelmek ve buradan da şehir içi servisleri ile Atakum'a geçmek gerekmektedir. Havayolunu tercih ettiğiniz zaman ise Samsun Çarşamba Havalimanına gelip Atakum'a ve indirimli Atakum otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere kara yolu ile ulaşımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Turizm Danışma

Atakum'da gerçekleştirilen turistik faaliyetler Samsun İl kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Atakum otellerinde tatil yaparken yaşadığınız sıkıntılarla ilgili olarak turizm danışma bürolarından rahatlıkla destek alabilirsiniz. Ayrıca Samsun il merkezine 7 km uzaklıkta olduğu için Atakum tatilleriniz sırasında şehir merkezine de rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Sığ bir denize ve geniş bir kumsala sahip olan Atakum'un iklim özelliklerine bakacak olduğumuz zaman sıcak ve ılıman bir iklime sahip olduğunu görebiliyoruz. Belirgin bir yağışın görüldüğü Atakum'da indirimli Atakum otel fiyatları ile konaklarken en kurak aylarda bile yağış olduğu dikkat çekmektedir. Koppen Geiger iklim sınıflandırmasına göre CFA olarak adlandırılan bölgede yıllık sıcaklı ortalaması 14,2 derece, yıllık ortalama yağış miktarı ise 712 mm'dir.

Yeme ve İçme Olanakları

Samsun Atakum'da yapacağınız tatilleriniz sırasında bölgedeki yemek kültüründen etkileneceğinizi söyleyebiliriz. Bölgenin en meşhur yemekleri arasında yer alan tirit mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdendir. Kaz eti, bulgur pilavı ve yağlı tavuk suyuna batırılmış olan yufka ile birlikte yenen bu yemeğe hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Atakum otellerinde bulamasanız bile bölgede ev yemekleri yapan yerel restoranlarda mutlaka bu tadı bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Atakum gece hayatı özellikle yaz aylarında ve sahil şeridinde canlanmaktadır. Pek çok tatilcinin rahatlıkla eğlenebileceği alternatifleri bir arada sunan Atakum'da kendi beğenilerinize uygun olarak eğlenmenizi sağlayacak seçenekler bulabilirsiniz. Bu bakımdan indirimli Atakum otel fiyatları ile konaklarken bölgedeki bu olanakları da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Atakum ilçe merkezinde gezebileceğini yapılar oldukça fazla sayıda olmakla birlikte Atakum otellerinde konaklarken Kocadağ'ı Amisos Tepesi ve Hazineleri'ni mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesini ve Gazi Müzesini de mutlaka görmelisiniz. Tatilleriniz uzun sürecekse Samsun genelini tamamen gezmenizi ve Bandırma Vapurunu da mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.