Assos Antik Liman Otelleri & Assos Antik Liman Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Assos Kervansaray Hotel
Assos Kervansaray Hotel
Assos Kervansaray Hotel
Assos Kervansaray Hotel
Assos Kervansaray Hotel
Assos Taş 17
Assos Taş 17
Assos Taş 17
Assos Taş 17
Assos Taş 17

Assos Antik Liman Otelleri & Assos Antik Liman Otel Fiyatları

Edremit Körfezi'nde muhteşem doğasıyla Assos Antik Liman Otelleri...

Assos Antik limanı Edremit körfezinin en doğal görüntüsüne sahip yerleşim yerleri arasındadır. Assos Antik Liman otelleri, kaliteli hizmeti ve güler yüzlü personelleriyle tatilcilerini en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Özellikle tarihi yapı itibariyle önemli konuma sahip olan Assos Antik liman, dar sokak araları taş kaplı, tarihi evleri ve bunun yanı sıra Assos Antik Liman otel fiyatları ile mükemmeli yansıtmaya devam etmektedir.

Edremit körfezi ve Midilli adası yolu üzerinde, doğa içerisinde yerli ve yabancı misafirleri ağırlayan beldelerimizdendir. Doğal sit alanı ilan edilmesinden dolayı hiçbir yapılaşma olmamış ve tarihindeki görüntüsünü halen yansıtmaya devam etmektedir.

Nüfusu

Çanakkale il sınırları içerisinde yer alan Assos Antik Liman şehri, Ayvacık sınırları içerisinde doğal yapısı içerisinde yer almaktadır. Assos Antik Liman otelleri, kent olmasından dolayı özellikle de yurt dışından gelen kültürel seyahate düşkün olan misafirler ziyaret etmektedirler.

Yerleşim yerleri olarak önemli konuma sahip olmasından dolayı nüfus yoğunluğu dönemlere göre farklılık göstermektedir. Genellikle yaz aylarında nüfusunun çok üzerine çıkan Assos Antik Liman, kış aylarında ise bin 500 nüfusa sahiptir.

Havalimanı

Türkiye turizm merkezleri arasında yapısı ve görüntüsüyle eşsiz güzellikte yer alan Assos Antik Liman, Çanakkale sınırları içerisinde yer almaktadır. Assos Antik Liman otel fiyatları ve kalitesini kıyasladığımızda çok daha uygun olduğu görülebilmektedir.

Assos Antik Liman'a ulaşımlarda hava yolunu tercih edecek olan misafirler Çanakkale merkezde yer alan hava limanını kullanabilirler. Havalimanı ile Assos Antik Liman arası ortalama 10 km mesafede yer almaktadır. Çanakkale merkezden şehir içi araçlarla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otogar

Ulaşımlarda her türlü olanaklara sahip olan Assos Antik Liman, yurt dışından çok sayıda yabancı turistik gelmesine neden olmuştur. Genellikle hava yolu ile Çanakkale merkeze gelen turistler kara yolu aracılığı ile Assos Antik Liman otellerine ulaşımını sağlayabilirler.

Çanakkale Ayvacı'da yer alan otogar Assos Antik Liman'a 17 km mesafede yer almaktadır. Otogardan Assos Antik limana şehir içi araçlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi ve doğal yapısını halen korumakta olan Assos Antik liman, Çanakkale ve Türkiye için önemli turizm merkezlerindendir. Türkiye turizm gelirlerinin büyük bir kısmını yine Assos Antik Liman karşılamaktadır.

Tarihi yapısını korumak amacıyla sit alanı ilan edilen Assos ve Assos Antik Liman otel fiyatları bakımından oldukça uygundur. Tatilinizi hem uyguna getirip hem de tarihi yapıyı yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Marmara Bölgesinin iklim ve bitki örtüsü olanaklarına sahip olan Assos Antik Limanı, yapısal özellikleri ve doğal görüntüsünü misafirlerine yansıtmaktadır. Genellikle yeşillikler içerisinde orman içerisinde yer alan Assos Antik Liman otelleri ve apartlarıyla tatilcilerini misafir etmektedir.

Her ne kadar Marmara Bölgesinin etkisi altında olsa da Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin iklim şartlarını da taşımaktadır. Yaz aylarında oldukça sıcak geçen Assos Antik Liman kış aylarında ise bol yağmur yağışı almaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Assos Antik Liman, kültürel özellikler içerisinde yöreye özgü yiyecek ve içecekleriyle bazı olanakları turistlerin ilgisini çekmektedir. Assos Antik liman otel fiyatları ve yiyecek olanaklarıyla kültürel mirasını bir araya getirmiştir.

Marmara Bölgesinin yöresel lezzetlerini Assos Antik Liman'a geldiğinizde tadabileceğiniz çok sayıda restoran yer almaktadır. Assos Antik Liman yemekleri arasında, Çanakkale Katmeri, Hıdrellez Kurabiyesi, Mevlevi tatlısı, Taze bakla çorbası, Gelibolu Böreği, Peynir helvası önemli lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Assos Antik Liman'a geldiğinizde çok sayıda destinasyon merkezlerini bir arada bulabilirsiniz. Assos Antik Liman otelleri ve sunduğu turistik faaliyetler sayesinde misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya devam etmektedir.

Assos Antik Limanda otellerin sunduğu eğlence olanaklarıyla tatilcilerine günün yorucu ve stresli atmosferinden biraz da olsa uzaklaştıracaktır. Özellikle oteller misafirlerin istek ve arzularına uygun eğlence imkânı sunarak farklı atmosferde tatil imkânı sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Tarihi olanakları açısından oldukça fazla destinasyon merkezlerine sahip olan Assos Antik Liman otel fiyatları, uygunluğu ve yapısıyla geçmişten günümüze ışık tutmaktadır. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı çok sayıda turist bölgeye gelerek kendi atalarından izler görebilmektedir.

Assos Antik Limana geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken çok sayıda tarihi mekân yer almaktadır. Bunlardan bazıları, Assos Antik kenti, Assos Limanı, Behramkale köyü, Adatepe, Yeşilyurt, Apollon Smintheus gezilecek yerlerden bazılarıdır.