TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI0 Antakya Harbiye Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Antakya Harbiye Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Antakya Harbiye Otellerinin Yorumları

Antakya Harbiye Otelleri & Antakya Harbiye Otel Fiyatları

Yemyeşil ormanlarının fazla olması ve gürül gürül akan şelalelerinin güzelliği ile ünlenmiş olan Antakya Harbiye Otelleri...

Antakya Harbiye, yalnız Hatay'ın değil, belki de Güney Anadolu bölgemizin en şirin ve en seçkin yerlerinin başında gelir. Antakya Harbiye otellerine göz gezdirerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Antakya Harbiye, Hatay il merkezine 7 kilometre mesafededir. Ülkemizi Suriye'ye ve dolayısıyla Ortadoğu'ya bağlayan E-91 yolu üzerinde olduğu için konumu turistik açıdan elverişlidir. Antakya Harbiye Suriye sınırına sadece 55 kilometre uzaklıktadır.

Antakya Harbiye, gezileriniz ve konaklamalarınız için daha ayrıntılı bilgilere erişiminiz için, web sayfamızdan her türlü Antakya Harbiye, bilgilerine ulaşabilirsiniz. Antakya Harbiye otel fiyatlarından yararlanarak, konaklamalarınızda erken rezervasyon fırsatlarını yakalamış olacaksınız.

Nüfusu

Antakya Harbiye yoğun nüfus oranına sahip değildir fakat Antakya Harbiye nüfus artışı her seneye göre düşüş göstermektedir. Antakya Harbiye'nin son yapılan nüfus sayımlarına göre Antakya Harbiye nüfusu 25,118 olarak tespit edilmiştir. Antakya Harbiye otellerindeki konaklamalarınızda huzuru birden fazla anda yakalayabileceksiniz.

Havalimanı

Antakya Harbiye Hatay havalimanı kullanılmaktadır. Hatay Havalimanından Antakya Harbiye'ye ulaşım Havaş, taksi, araç kiralama ve havaalanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Hatay Havalimanından Antakya Harbiyeye sadece 10 km'dir. Antakya Harbiye otellerinde konaklamalarınızda yolculuklarınızda ulaşımınızı oldukça kolay sağlayacaksınız. Antakya Harbiye ulaşımlarında mutlaka hava yolu ulaşımını tercih edeceksiniz.

Otogar

Antakya Harbiye'ye ulaşımda karayolunu seçtiyseniz ulaşımınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Otogardan Antakya Harbiye'ye ulaşımınız oldukça basittir. Otogar ile Antakya Harbiye arası 11 km'dir. Antakya Harbiye'ye otogardan dolmuş veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Antakya Harbiye'ye karayolu ulaşımlarınızda büyük kolaylık yaşayacaksınız. Antakya Harbiye kara yolu ile ulaşımlarınızın ardından en uygun Antakya Harbiye otel fiyatlarından yararlanarak rahatlıkla otel konaklamalarınızı yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Hoşgörünün beşiği olan Antakya Harbiye, yüzyıllardır birçok medeniyete kucak açmış, ev sahipliği yapmıştır. Antakya Harbiye otellerinde mis gibi kekik kokan dağları, limon ve portakal ağaçlarının zeytin ve asmalarla yarıştığı bereketli toprakların atmosferi ile karşılaşacaksınız . Cami, kilise ve havranın yan yana olduğu sokakları, her karış toprağından fışkıran defne ağaçları, nefes kesen güzellikteki Asi Nehri ve müptelası olacağınız zengin mutfak kültürü ile mıknatıs gibi çeker sizi bu coğrafya.

Bir masalın içinde geziniyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz Antakya Harbiye, UNESCO tarafından barış kenti olarak seçilmiştir. Antakya Harbiye tarihini günümüze kadar taşıyan ve Lübnan Dağlarından doğup Akdeniz'e dökülen Nil Nehri'nin güzelliğini görebileceğiniz yerdir burası. Hafızanıza kazınacak, derin izler bırakacak büyülü bir yerdir Antakya Harbiye.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Antakya Harbiye Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Antakya Harbiye ilinde Akdeniz iklimi hüküm sürer. Antakya Harbiye'ye senede ancak birkaç gün kar yağar. Antakya Harbiye şehrinde sıcak ve ılıman iklim görülmektedir. Kış aylarında yaz aylarından çok daha fazla yağış düşmektedir. Antakya Harbiye'nin doğal bitki örtüsünü makiler ve ormanlar oluşturur. Antakya Harbiye konaklamalarınızda en uygun Antakya Harbiye otel fiyatlarından yararlanarak en güzel Antakya Harbiye havasının tadını çıkarabilirsiniz.

Yeme İçme Olanakları

Antakya Harbiye konaklamalarınızda meşhur olan lezzetlerle daha çok karşılaşacaksınız, Antakya Harbiye'de yöresel lezzetlerinde yeri vardır. Antakya Harbiye konaklamalarınızda elmalı köftesini ve tavuk dönerinin tadına bakmadan kesinlikle ayrılmayınız. Yöresel lezzetler dışında Antakya Harbiye, biraz daha şehir kısmına doğru gittiğinizde Türk ve Dünya mutfaklarından oluşan çeşitli restoranları da görebilirsiniz. Antakya Harbiye otellerindeki konaklamalarınızda birçok lezzeti tatmış olacaksınız.

Harbiye Eğlence Mekanları

Antakya Harbiye'ye gittiğiniz de akşamlarınızı çeşitli alternatiflerle farklı kılabilirsiniz. Antakya Harbiye'de birçok canlı müzik ve nargile kafelerin bulunması, Antakya Harbiye sizin akşamlarınız için güzel bir rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Birçok fasıl mekânın bulunduğu Antakya Harbiye'de en güzel şekilde eğlenebilirsiniz ve en uygun Antakya Harbiye otel fiyatlarından faydalanarak Antakya Harbiye konaklamalarınız sizin için güzel anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır.

Gezilecek Yerler

Antakya Harbiye, Hatay ilinin Defne ilçesine bağlı mahalle. Tarihi çok eskilere dayanan binlerce yıllık tarihe sahip bir yerleşim yeridir. Tarihsel adı "Defne" veya "Daphne" olarak anılmaktadır. Yemyeşil ormanlarının fazla olması ve gürül gürül akan şelalelerinin güzelliği ile ünlenmiş olan Antakya Harbiye, ziyaretçilerine unutulmaz bir dinlence vadediyor.

Antakya Harbiye elverişli konumu ile Ortadoğu'yu Türkiye'ye bağlayan yol üstünde bulunduğundan hem yerel hem de komşu ülkelerden gelen turistlerin konaklama ve eğlence yeri olmakla birlikte aynı zamanda Antakya Harbiye'nin en güzel piknik yeridir. Antakya Harbiye otelleri konaklamalarınızda Harbiye şelalesini ve Antakya müzesini görmeden ayrılmayınız.