TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAnkara Otelleri
219 Ankara Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ankara Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ankara Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ankara Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ankara Otelleri ve en uygun Ankara otel fiyatları, Ankara hakkında genel bilgiler...

Ankara Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
M. Tserkovna | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-06-2024/26-06-2024
ihtiyacınız olan her şeye sahip temiz daireler
10
C. Cuma | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-07-2024/04-07-2024
Rahat ve huzurlu. Ev ortamında bir otel. Herşey çok güzeldi.
8.7
Y. e. Cihan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-07-2024/04-07-2024
Sessiz sakin güzel bir yer
7.7
F. . ÖZKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-06-2024/27-06-2024
Tuvalet banyo. Mini buzdolabı. Odada seccade olması.
7.0
F. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-06-2024/30-06-2024
Konumu
10
A. CANDAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-05-2024/10-05-2024
Odalar temiz
10
M. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-06-2024/25-06-2024
güler yüzlü olmaları
8.0
A. PAKSOY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-07-2024/04-07-2024
Jakuzinin büyüklüğü
8.3
H. İ. KARAKUŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2024/06-07-2024
Manzara ve konumu
9.7
M. Tserkovna | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-06-2024/27-06-2024
sakin bir konumda güzel daireler

Ankara Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Başkent Ankara'da konaklayabileceğiniz Ankara Otelleri...

Ankara Otelleri ve Ankara bölgesine dair çeşitli bilgiler edinebileceğiniz sitemiz üzerinden, ekonomik fiyatlar doğrultusunda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ankara bölgesi ile ilgili bazı pratik bilgileri bir araya getirmiş bulunmaktayız.

Ankara, Türkiye'nin başkenti olup, İç Anadolu Bölgesi'ndedir. Türkiye'nin yönetim merkezi olan Ankara, memurlar kenti olarak da adlandırılmaktadır. Ekonomi, ulaşım, sanayi ve tarımsal faaliyetlerin yanı sıra turizmin de gelişme gösterdiği Ankara bölgesi, antik çağlardan günümüze dek önemli bir yerleşim alanı olmuştur.

25 adet ilçesi bulunan Ankara, batı kısmında Eskişehir, kuzeybatısında Bolu, doğu kısmında Kırıkkale, kuzeydoğusunda Çankırı, güneydoğu kısmında Kırşehir ile Aksaray, güneyinde ise Konya ile komşudur. Kültürel yapıları yanında tabii varlıkları ile de dikkat çeken Ankara bölgesinde ayrıca dünyanın en tuzlu gölleri arasında ikinci sırada yer alan Tuz Gölü de bulunmaktadır. Uygun Ankara otel fiyatları sayesinde sitemizden rezervasyon gerçekleştirdiğinizde bu yerleri görme imkânına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Kamu sektörü yanında özel sektörün de yatırımlarının artışı ile nüfusu hızla artış gösteren Ankara bölgesi, 2015 nüfus verilerine göre 5.270.575 kişi ile Türkiye'nin en kalabalık ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nin toplam nüfusunun yaklaşık %50'si Ankara'da ikamet etmekle birlikte dışarıdan sürekli göç alan bir ilimizdir. Bu sürekli göçlerin sebeplerinden biri de turistik ve iş amaçlı gezilerdir. Ankara nüfusuna Ankara otellerinde konaklayanlar da eklendiği zaman bu sayının çok daha fazla olduğunu görebiliyoruz.

Esenboğa Havalimanı

İç hatlar ile Dış Hatlar birimler ile yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı hizmeti veren Ankara Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolcu kapasitesi ile İç Anadolu Bölgesi'nin en büyük havalimanıdır. Ankara kent merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, Çubuk ilçesine bağlı, Balıkhisar Mahallesi, Akyurt'ta bulunmaktadır. Havalimanı ile il merkezi arasında ulaşım kolaylığı sağlayan; toplu taşıma araçları, özel servisler ve transfer hizmetleri mevcuttur. Bu sayede sitemizden uygun Ankara otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi, kısa adı ile AŞTİ, Avrupa'nın en büyük otobüs terminallerinden biri olup, Türkiye'nin her iline ulaşım ağı ile hizmet vermektedir. Günlük 2500 civarı sefer gerçekleşen otogarda, yolcu trafiği oldukça hareketlidir. Yeni Mahalle sınırlarında yer alan AŞTİ; Beştepeler Mahallesi, Mevlana Bulvarında bulunmakta olup, il merkezine sadece 7 kilometre uzaklıktadır. Kent merkezine ve Ankara otellerine raylı sistem, dolmuş ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültürel mirasımızı geliştirerek tanıtımını yapmak, tarihi ve turistik değerlerimizi koruyarak yok olmasını engellemek, ülke ekonomimize katkısını sağlamak gibi görevleri bulunan Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Anafartalar Caddesi, No:67 Ulus'ta yer almaktadır. Türkiye geneli Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin yönetim merkezi olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara ilimiz sınırları içerisindedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı ise Atatürk Bulvarı No: 29 Opera adresinde yer almakla birlikte, ek hizmet binası; İsmet İnönü Bulvarı No:5 Emek adresindedir. Her iki binada da Ankara'yı size tanıtabilecek ve konakladığınız Ankara otellerinden gezintilerinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda yardımcı olabilecek yetkililerle görüşmeniz mümkündür.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Ankara bölgesinin iklimi karasal iklim ve Karadeniz iklimine özgü iki çeşit iklim kuşağındadır. Ankara bölgesinin kuzey kısımlarında Karadeniz ikliminin özellikleri görülürken, diğer kesimlerde karasal iklime özgü kışlar çok soğuk, yazlar kuraktır. Bu iklimsel özellikler otel sayısının artması ve uygun Ankara otel fiyatları ile konaklamayı daha kolay bir hale getirmiştir.

Ankara bölgesinin bitki örtüsünü bozkır-step oluşturur. İlkbahar dönemleri çok yağışlı olan bölgede yeşeren bitki toplulukları, yaz döneminde cılızlaşır. Toprakların %10'u ormanlık, %15'i mera ve çayır kalan kısım ise tahıl yetiştiriciliğinde kullanılmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Ankara bölgesinin mutfağı, İç Anadolu Mutfağının çeşitliliği ile hamur işinden, et ve sebze yemekleri yanında Çin yemekleri, deniz mahsulleri ve pideye dek markalaşmış restoranları ile ön plana çıkmaktadır. Ankara otelleri bu tatları denemeniz için bünyelerinde bulunan restoranlarda size destek olmaktadır. Bunun yanı sıra çevrede de pek çok restoranın size bu lezzetleri tatma olanağı sunduğunu görebilirsiniz.

Ankara bölgesinin yöreye özgü yemekleri; Tavacı Recep Usta'da saç tava ve kaburga dolması, Çukur Ağa Sofrasında kebap çeşitleri, Zenger Paşa Konağı'nda Ankara tavası, Butcha Restoran'da et yemekleri, Trilye Restoran'da deniz mahsulleri ve Özler Döner'de Ankara döneri yiyebilirsiniz. Ankara bölgesine özgü Ankara simidi, Beypazarı kurusu, Ankara tarhanası, höşmerim ve erişte de tadılması gereken diğer lezzetlerdir.

Popüler Eğlence Mekânları

Ankara bölgesinde güzel vakit geçirebileceğiniz çok sayıda; kafe, bar, alışveriş merkezi, park, gece kulübü, pub, meyhane, lunapark bulunmaktadır. Uygun Ankara otel fiyatları ile konaklama imkânı bulduğunuz otellerde de bu tip aktiviteleri bulabilecek olsanız da çevredeki eğlence mekânlarını da değerlendirebilirsiniz. Bölgenin en favori mekânları; Jolly Joker, Hayal Kahvesi, Ses, Tektekçi, Always Rock Bar, Suite 34, Passage Pub, IF Performance Hall, Ruhi Bey Meyhanesi, Miss Meyhane, Flz, Bomonti Brasserie, Zeki Bar, Komşu Rum Meyhanesi gibi pek çok alternatif sıralayabiliriz.

Gezilecek Yerler

Ankara bölgesi tarih öncesi çağlardan günümüze dek ulaşmış tarihi ve arkeolojik değerleri, şifalı termal suları, doğal güzellikleri, tarihi binaları ile pek çok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Bunun yanı sıra kamu kurumlarının varlığı Ankara bölgesine ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Bu da Ankara otelleri sayısının giderek daha da artmasına olanak sağlıyor.

Turizm açısından önemli bir yeri olan Ankara bölgesinde, gezilecekler listenizde mutlaka yer vermeniz gereken yerler; Anıtkabir, Hamamönü, Gölbaşı, Gençlik Parkı, Mehmet Akif Ersoy Müzesi, Ulucanlar, Atakule, Atatürk Orman Çiftliği, Elmadağ Kayak Merkezi, Soğuksu Milli Parkı, Kocatepe Cami, Beypazarı, Duatepe Anıtı, Ankara Kalesi olarak sıralanabilir. Ayrıca Harikalar Diyarı, Göksu Parkı, Haymana Kaplıcaları, Kızılcahamam Kaplıcaları, Abacı Peribacaları, Tuz Gölü, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gordion Antik Kenti ve Ankara Tabiat Tarihi Müzesi de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.