TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAnıttepe Otelleri
1 Anıttepe Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Anıttepe Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Anıttepe Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Anıttepe Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Anıttepe Otelleri ve en uygun Anıttepe otel fiyatları, Anıttepe hakkında genel bilgiler...

Anıttepe Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
N. TÜRE | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-03-2021/30-03-2021
personel diyalog ve karsilama çok ilgililer
8.0
T. KARACA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-04-2021/05-04-2021
Personel iletişimi güzel.
8.7
Abdullah | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-03-2021/01-04-2021
Ulasim rahat

Anıttepe Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

*İş ve sosyal hayatın kalbinin attığı Anıttepe Otelleri...

*Anıttepe Otellerinin en ucuz fiyatlarının yer aldığımız sitemizden beklentinize hitap eden, bütçenize en uygun olan tesisi belirlemekle başlayabilirsiniz, Anıttepe'nin merkezi konumu ile sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgileri iletmeye çalıştık. 

Anıttepe Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı mahalledir. Anıtkabir'in inşasından sonra bu şekilde anılmaya başlayan Anıttepe'nin eski adı Rasattepe'dir. Anıttepe Mahallesi bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıktadır, Ankara şehir merkezine ise 2 kilometre uzaklıktadır.


Merkezi konumu nedeniyle ulaşım konusunda oldukça avantajlı bir bölge olan Anıttepe, uygun Anıttepe otel fiyatları ile de büyük kolaylık sağlamaktadır. Bölgedeki konaklamalarınız için sitemizden rezervasyon gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

Nüfusu

Son dönem sayıları göz önüne alındığında Anıttepe'nin nüfusu 5.059 tır. Hızla gelişen Anıttepe'nin  yılın her döneminde her kesimden misafirin iş gezisi veya turistik ziyareti amacıyla gelip Anıttepe otellerinde konaklamasıyla nüfusta dalgalanmalar görülmesi mümkündür.

Havalimanı

Anıttepe'ye hava yoluyla ulaşım Ankara Esenboğa havaalanından sağlanmaktadır. Anıttepe Esenboğa Havaalanı arası 29 kilometredir. Anıttepe otellerinde konaklamak isteyen misafirler hava yolunu kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.


Otogar

Anıttepe'ye şehir dışından ulaşım sağlamak isteyen misafirler otogarı da tercih edebilirler. Anıttepe'ye 10 dakika mesafede bulunan otogarı tercih eden misafirler ilçe sınırında yer alan Ankara şehirlerarası otobüs terminalini kullanabilirler.
Karayolunu kullanarak Anıttepe otellerine kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.


Turizm Müdürlüğü

Türkiye'nin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Anıttepe, tarihi dokusu ve kültürel özelliklerini halen bünyesinde barındırmaktadır. Anıttepe'ye gelen misafirler müzeleri ve tarihi mekanları ziyaret edebilirler. 
Anıttepe'de en uygun otel fiyatlar ile konaklarken tarihi yerler hakkındaki detaylı bilgiyi ilçe sınırları içinde yer alan Turizm Müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. 


İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ankara ilinin en gözde mahallelerinden biri olan Anıttepe temiz havası ve yemyeşil sokaklarıyla dikkat çekmektedir. Anıttepe çevresinde çok sayıda park ve ören yeri bulunmaktadır. 

Anıttepe, yaz aylarının yaklaşmasıyla ısınmaya ve yeşillikler içerisinde sokakları ile süslenmeye başlar. Genellikle yaz aylarında 30 derece civarında sıcaklığa ulaşmaktadır. Kış aylarında ise oldukça soğuk ve yağışlı olduğu görülür, kış ayı boyunca hava sıcaklıklarının eksi derecelerde geçtiği görülen yerler arasındadır.


Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu bölgesinin yanı sıra farklı kültürlerin de servisi yapıldığı Anıttepe'yi ziyaret eden misafirler çevrede bulunan çok sayıda restoran ile yöresel ve farklı kültürlerin yemeklerini tatma fırsatı bulabilirler.

Anıttepe'de yer alan kültürel yemeklerden bazıları Keşkek çorbası, Miyane çorbası, Aş çorbası, Çoban kavurma, Ovmaç aşıdır. Anıttepe otellerinde konaklarken Ankara'nın yöresel yemeklerini keşfedebilirsiniz.

 

Popüler Eğlence Mekânları

Anıttepe'de günün yorgunluğunu atabileceğiniz, kendinize zaman ayırabileceğiniz çeşitli mekanlar bulunmaktadır, bu mekanları ziyaret edebilir  ilçede yer alan eğlence mekanlarında günün stresinden kurtulabilirsiniz.

Anıttepe otelleri bünyesinde bulunan eğlence mekanları, otel dışında da birçok alternatif bulunmaktadır. Anıttepe'de, en uygun Anıttepe otellerinde konaklayıp civardaki eğlence merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.


Gezilecek Yerler

Anıttepe eşsiz tarihi dokusu, doğal güzellikleriyle misafirlerin mest olduğu bölgeler arasındadır. Anıttepe'de yer alan parkları, müzeleri, mesire alanları ziyaretçilerin ilgi odağıdır, bölgeye gelen ve Anıttepe otellerinde konaklayan misafirlerin genellikle uğradıkları yerler arasındadır.

Anıttepe'de gezilecek yerler arasında Kızılay Meydanı, Seğmenler Parkı, Kocatepe Cami, Atakule, Tunalı Hilmi Caddesi, Müze Köşk, Camlı Köşk, Kuğulu Park, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi gibi yerler bulunmaktadır.