TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAnamur Otelleri
9 Anamur Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Anamur Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Anamur Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Anamur Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Anamur Otelleri ve en uygun Anamur otel fiyatları, Anamur hakkında genel bilgiler...

Anamur Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
A. Y. KESKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-08-2023/24-08-2023
Çocuklar için oyun alanı havuz ve denizin iyi olması
10
Ç. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-10-2023/16-10-2023
Tavsiye üzerine tercih ettik ve oldukça memnun kaldık. Ortak alanlar ve özel alanlar oldukça temiz. Çalışanları güler yüzlü ve sıcak kanlı. Konumu ve ulaşımı oldukça kolay.
7.0
M. B. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-03-2024/13-03-2024
Geniş odalar
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-08-2023/05-08-2023
Çalışanları kibar, her isteğimizle titizlikle ilgilendiler. Odamızdan çok memnun kaldık, düşünenlere tavsiye ederim. teşekkür ediyoruz
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-07-2023/23-07-2023
Deniz'e yakın ve ulaşımı da kolay. Genel kullanım alanları ve odalar temiz. Personeller güler yüzlü ve ilgililer. Teşekkürler
7.0
Y. TUNA-1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-04-2024/24-04-2024
Merkezi
9.0
S. ERDEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-06-2023/28-06-2023
3 gece 4 gün konakladık oldukça ilgili güler yüzlü ekip her şeye yardımcı olmaya çalışan çalışanlar vardı. Otelin ve odamızın manzarası muhteşemdi
10
S. KÖLE | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-02-2024/20-02-2024
Çalışanlar çok ilgiliydi ve çok sıcakkanlı insanlardı gerek otelin konumu gerek odaların temiz ve güzel olması çok güzeldi
10
F. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-10-2023/05-10-2023
Odalar geniş ve oldukça temizdi, personeller güler yüzlüydü.
10
S. İpek | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-04-2024/13-04-2024
Oda geniş ve rahattı, ilgi güzeldi.

Anamur Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tropikal havasıyla adeta bir ada hissi uyandıran Anamur Otelleri...

Anamur otelleri konaklamalarınızda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sitemizden her türlü bilgiye sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde tatilinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilmeniz mümkün olacaktır.

Türkiye'nin güney kısmında, Mersin iline bağlı mütevazı bir ilçedir Anamur. Coğrafi konum olarak; batı kısmında Antalya-Gazipaşa, kuzey tarafında Karaman-Ermenek, güneyde Akdeniz, doğu tarafında Bozyazı ve kuzeydoğu kısmında ise Gülnar ilçeleriyle çevrilidir.

Konforlu ve lüks odaları ile konuklarını en iyi şekilde ağırlayan uygun Anamur otel fiyatlarına sahip olan otellerdeki konaklamalarınız sırasında bölgeyi daha yakından tanımak için sayfamızdaki bilgilerden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede tatillerinizde zamanınızı daha verimli şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır.

Nüfusu

Bir turizm cenneti olan Anamur, Akdeniz bölgesinin gözbebeği ilçelerindendir. Anamur nüfus bakımından 2007 yılından bu yana çok fazla değişkenlik göstermemektedir. Anamur nüfusunun en fazla olduğu dönem 1985 yılında 84.046 olarak tespit edilmişti. Anamur şu anki nüfusu ise 64.263 olarak tespit edilmiştir. Anamur bu değişken olmayan nüfusunu göç almamasına bağlamaktadır. Ancak bölgenin turizm açısından kalkınmasıyla birlikte Anamur otellerinde konaklayanların dönemsel etkileri ile nüfusta dalgalanmalar yaşandığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Anamur, Akdeniz bölgesinde önemli turizm limanlarından biridir. Anamur bölgesine birçok ulaşım şekli vardır. Eğer Anamur ulaşımınızı havayoluyla yapmak istiyorsanız Antalya, Adana ve Gazipaşa Havalimanlarını kullanabilirsiniz. Anamur'a en yakın havalimanı, 80 km uzaklıkta olan Gazipaşa Havalimanıdır. Bu 3 havalimanından Anamur'a ve Anamur otellerine Havaş servisleriyle ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Mütevazı bir tatil beldesi olan Anamur, yurtiçi ve yurtdışı misafirlerinin tercih ettiği ilçelerden biridir. Anamur ilçesi hem ticari bakımdan hem de turizm bakımından ülkenin önemli kesişim bölgelerindendir. Ulaşım bakımından birçok seçeneğe sahiptir Anamur. Özellikle karayolu ulaşımında büyük bir rol oynayan Anamur'a, Türkiye'nin birçok yerinden farklı otobüs firmalarıyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Küçük bir otogara sahip olan Anamur otogarı Antalya-Mersin karayolu üzerinde bulunmaktadır. Anamur etrafında bulunan il ve ilçelere, bu ilçelerde bulunan uygun Anamur otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen minibüs, otobüs veya dolmuşlarla ulaşımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Anamur ilçesi, Mersin'in güzide ilçelerinden biridir. Anamur, Türkiye ticaretinde önemli bir rol oynar. Anamur'un en fazla ihracat yaptığı ürünlerden muz üretimi bölgenin başlıca geçim kaynaklarındandır. Her yıl Anamur Belediyesi tarafından düzenlenen ''Muz Festivali'' Anamur ilçesinin vazgeçilmez festivalleri arasındadır. Birçok aktivitenin gerçekleştiği bu festivalde; yerel sanatçılar, halk oyunları, yörük çadırları, muz dağıtımı, yayla şenliği, sörf, kano ve yüzme yarışları gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Siz de Anamur otellerinde konaklayarak bu etkinliklere katılma olanağı bulabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Mersin'in Anamur ilçesi iklim bakımından, tropikal iklim kuşağında yer almaktadır. Anamur'un yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılıman ve bol yağış şeklinde görülür. Bu da uygun Anamur otel fiyatları ile bölgede konaklamak isteyenlerin daha çok yaz aylarını tercih etmesine neden olmaktadır.

Akdeniz bitki örtüsü maki dışında tropikal iklim bitkilerinin hemen hemen hepsine rastlayabilirsiniz Anamur'da. Anamur'un %70 civarı ormanlık alanı kaplamaktadır. Kavak, çınar, meşe, çam ve maun gibi ağaç türleri Anamur'da görebileceğiniz ağaç türleridir.

Yeme ve İçme Olanakları

Anamur gezilerinizde biraz dinlenip eşsiz lezzetlerine bakmak istiyorsanız, bölgenin yöresel yemekleri sizi ağırlamaktadır. Genellikle Anamur bölgesinde sebze ve zeytinyağlı yemekler ön plandadır. Anamur ilçesi, en yakın olan Kıbrıs ve Adana mutfağından etkilenmiştir Sebze ve zeytinyağlılar dışında çeşitli kebaplarında yapıldığını görebilirsiniz.

Anamur'un beş çayı diye adlandırdığımız öğle arası aperatifleri de meşhurdur. En bilinen öğle arası aperatifleri çay ile birlikte kısır ve batırıktır. Bunun dışında Anamur'un diğer yöresel lezzetleri; kapama, bazlama, kulak çorbası, keşkek, yahni, kaburga dolması olarak sıralandırabiliriz. Bu lezzetler hem Anamur otelleri restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda konuklarını beklemektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Anamur bir muz ve çilek cenneti olarak bölgede adeta cennetten kopmuş bir ada havası oluşturmaktadır. Birçok turistin her sene ziyaret ettiği Anamur, renkli çiçekleri, doğası ve deniziyle sizi adeta büyülemektedir. Uygun Anamur otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu doğal güzelliklere yakından şahit olabilirsiniz.

Eğlence yeri olarak Anamur, daha çok kafa dinlemek için gidebileceğiniz yerlerdendir. Tek eğlence mekânı İskele dediğimiz yerdeki bazı kulüplerdir. İskele mevkii dışında Anamur etrafındaki otellerin diskolarından veya canlı eğlence performanslarından yararlanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Antik Roma döneminin izlerini taşıyan Anamur, Türkiye turizminde önemli rol oynamaktadır. Anamur hem tarihi güzellikleri hem doğasıyla gelen misafirlere kendini hayran bırakmaktadır. Anamur ilçesinde gezip görebileceğiniz bazı yerleri sizler için sıralamaya çalıştık; Mamure Kalesi, Anemurium ve Titipolis Antik Kenti, Dede Mağarası, Anamur Müzesi, Ak Camii, İskele, Alaköprü. Anamur otellerinde konaklarken bu yerleri de mutlaka görmelisiniz.