TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAmasya Otelleri
16 Amasya Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Amasya Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Amasya Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Amasya Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Amasya Otelleri ve en uygun Amasya otel fiyatları, Amasya hakkında genel bilgiler...

Amasya Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
e. can | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-02-2023/03-02-2023
personeller çok ilgiliydi
8.0
E. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-09-2023/12-09-2023
Güzel ve temiz kalabileceğim yer arıyordum. İsabet oldu, iyi ki sizde kalmışım
9.7
Z. BAYOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Temiz olması ve çalışanlarının ilgili olması en beğendiğim özelliklerinden oldu.
8.0
G. Korkusuz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-09-2023/07-09-2023
Seyahat esnasında uğradığım bir yerdi. Tekrar gelebilirim. Teşekkürler
9.0
F. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-07-2023/07-07-2023
İş gezisi için konaklama sağladık merkezi konumda olması bizzim işimizi çok kolaylaştırdı
10
B. SOYKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Misafirliği
10
B. AYGÜN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2024/16-03-2024
Müşteri memnuyeti
9.7
A. TOMBULOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2024/06-03-2024
Kolay ulaşımı, yanda araç park edilecek alanı olması ve sabah kahvaltısında güzel dağ manzarası,
10
H. E. . Arıkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Gayet güzel
8.0
H. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2023/08-09-2023
Konaklamadan zevk aldığımız bir yerdi. Bir daha yolum düşerse mutlaka uğrayacağım.

Amasya Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şehzadeleri ile ön plana çıkan mistik atmosferi ile Amasya Otelleri...

Farklı özelliklere sahip Amasya otellerinde rezervasyon yaptırmak isterseniz sitemize kısaca göz atmanız yeterlidir. Ödeme kolaylığı, uygun fiyat ve bölge hakkında genel bilgileri içeren sitemiz sizlere her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Amasya, Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan, kuzeyinde Samsun ilimiz, güney kısmında Tokat, batı tarafı Çorum ve doğusunda ise Tokat yer almaktadır. Toplamda yedi adet ilçesi olan Amasya, verimli ovaları ve yüksek dağları ile ilgi çekici kentlerimizdendir.

Uygun Amasya otel fiyatları ile bölgeye gelen konuklarını ağırlayan Amasya'da gezip görebileceğiniz pek çok yer olduğu gibi bölgede gerçekleştirilen festival ve etkinlikler sayesinde tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Nüfusu

2013 yılında yapılan nüfus sayım işlemlerinin ardından Amasya'nın nüfusu toplam 321.997 olarak belirtilmiştir. Amasya'nın nüfusunun %33'ü kırsal kesimde yaşarken, geri kalan %67'lik kısım şehir merkezinde ikamet etmektedir. Ayrıca Amasya otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapanlarla bölge nüfusunda değişiklikler yaşandığını da belirtmek gerekir.

Havalimanı

Amasya'ya uçaklı ulaşım Merzifon ilçesinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanından sağlanmaktadır. Havalimanından Amasya yaklaşık bir saat sürmekte olup, 55 kilometre mesafelidir. Toplu taşıtların ve havalimanı servislerinin yer aldığı havalimanından kolaylıkla beldeye varış sağlanmaktadır. Kolay bir ulaşım imkânı sunması bakımından uygun Amasya otel fiyatları ile bölgede konaklamak isteyenlerin daha çok hava yolu ile ulaşımı tercih ettiklerini görebilirsiniz.

Otogarı

Yurdumuzun çoğu bölgesinden Amasya'ya kara yolu ile ulaşım sağlamaya yardımcı olan otobüs firmaları mevcut olup, kusursuz şekilde yolculuk sağlamanız için gerekli özeni göstermektedirler. Amasya otogarına düzenli seferleri bulunan firmalardan size uygun olanı seçebilir, merkeze 15 kilometre olan, Kirazlıdere Mahallesi, Mehmet Varinli Caddesi üzerinde bulunan Amasya otogarından minibüslerle aktarma yaparak Amasya otellerine ulaşabilirsiniz.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Amasya'ya turizm danışmanlığı hizmeti veren Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Atatürk Caddesi, No:39, Amasya Merkezde yer almakla birlikte merkeze sadece 850 metre yürüme mesafelidir. Uygun Amasya otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında daha rahat bir konaklama gerçekleştirmek ve bölgeyi yakından tanımak için danışma bürolarından destek almanız yararınıza olacaktır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Amasya rakım olarak denizden çok fazla yüksek değildir. Karadeniz iklimi yanında Karasal iklim esintilerinin de yer aldığı coğrafi konumda bulunduğundan, diğer Karadeniz Bölgesindeki illerimiz kadar yağış almamaktadır. Yazları kurak ve sıcak olan bölgede, yağışlar kışın ve en çok ilkbaharda düşmektedir. Ormanlık arazinin oldukça büyük yer kapladığı Amasya'nın bitki örtüsünü; kayın, gürgen, karaçam, meşe, sarıçam, kavak, yabani erik, ardıç, geyik dikeni, üvez, yabani ahlat, ayı fındığı, akça çiçeği, hazeran, sandal, tüylü keten ve yalancı havacı gibi bir çok türden oluşmaktadır. Bu da Amasya otellerinde konaklarken tatilinizi yeşillikler ve meyve ağaçları içerisinde geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Elması ile meşhur olan Amasya yöresel mutfağı ile farklı damak tatlarının birleştiği çeşitliliğe sahiptir. Amasya'da dolmalardan ızgaralara ve aperatif yemeklere dek geniş bir yelpazeye sahip ev yemekleri restoranlarının yanı sıra fast food ve balık lokantalarına da rastlayabilirsiniz. Bölgeye özgü yemeklerin bazıları; patlıcan çullama, şıngır kebabı, çılbır, toyga, göbek dolması, hasude ve kalbura bastıdır. Her ne kadar Amasya otellerinde de yeme ve içme ihtiyacınızı karşılayabilecek olsanız da yerel restoranlardan bu tatları mutlaka denemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Popüler Eğlence Mekânları

Yalıboyu Evleri ve turistik yerleri ile önemli turizm kentlerimizden biri olan Amasya?da, çok sayıda kafe, çay bahçesi, restoran ve bar ve oteller yer almaktadır. Sakin atmosfere sahip olan Amasya?da disko tarzı eğlence mekânları pek yer almamakla birlikte, egzotik bir havası olan Amasya'da Kaya Mezarlarına karşı güzel bir yemek yiyebilir, içeceklerinizi yudumlayarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Gece eğlenceleriniz için kampanyalı Amasya otel fiyatları ile konakladığınız otellerin eğlence tesislerinden faydalanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Amasya, ilk uygarlıklardan ve Osmanlı Döneminden bu yana pek çok tarihi unsuru muhafaza etmiştir. Görülmesi gereken illerimizden olan Amasya'da konaklayabileceğiniz pek çok otel yer almakla beraber, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler; Kaya Mezarları, Yalıboyu Evleri, Yıldız Hamamı, Gökmedrese Cami, Çağlayan Köprü, Burmalı Minare Cami, Bimarhane, Amasya Müzesi, Borabay Gölü, Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya Fethiye Cami, Yedi Kuğular Kuş Cenneti ve Künç Köprü'dür. Amasya otellerinde konaklarken sadece tesis olanaklarından faydalanmakla kalmayıp bölgeyi daha yakından tanımak istiyorsanız bu mekânları da mutlaka görmelisiniz.