TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAmasya Merkez Otelleri
13 Amasya Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Amasya Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Amasya Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Amasya Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Amasya Merkez Otelleri ve en uygun Amasya Merkez otel fiyatları, Amasya Merkez hakkında genel bilgiler...

Amasya Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
F. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-07-2023/07-07-2023
İş gezisi için konaklama sağladık merkezi konumda olması bizzim işimizi çok kolaylaştırdı
9.7
Z. BAYOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Temiz olması ve çalışanlarının ilgili olması en beğendiğim özelliklerinden oldu.
8.0
G. Korkusuz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-09-2023/07-09-2023
Seyahat esnasında uğradığım bir yerdi. Tekrar gelebilirim. Teşekkürler
10
H. E. . Arıkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Gayet güzel
8.0
e. can | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-02-2023/03-02-2023
personeller çok ilgiliydi
9.7
A. TOMBULOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2024/06-03-2024
Kolay ulaşımı, yanda araç park edilecek alanı olması ve sabah kahvaltısında güzel dağ manzarası,
10
B. AYGÜN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2024/16-03-2024
Müşteri memnuyeti
10
B. SOYKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Misafirliği
8.0
E. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-09-2023/12-09-2023
Güzel ve temiz kalabileceğim yer arıyordum. İsabet oldu, iyi ki sizde kalmışım
8.0
H. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2023/08-09-2023
Konaklamadan zevk aldığımız bir yerdi. Bir daha yolum düşerse mutlaka uğrayacağım.

Amasya Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Derin tarihi unsurları ve kaplıcaları ile ünlü Amasya Merkez Otelleri...

İlk çağlardan günümüze dek ayakta kalabilmiş tarihi kalıntılar yanında şairleri ve merak uyandıran kültürü ile tercih edebileceğiniz Amasya Merkez otellerini sitemizden inceleyerek, en uygun Amasya Merkez otel fiyatlarını sunan portalımızdan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amasya Merkez, Amasya'nın merkez ilçesidir ve Orta Karadeniz Bölümünde yer almaktadır. En yakın yerleşim yerleri; Mahmatlar, Yavru, Direkli, Ziyaret ve Yıldızköy'dür. Amasya Merkez kentin yönetim merkezidir.

Amasya Merkez tarihi unsurları ile köklü geçmişe sahip olduğu için önemli ziyaret alanlarımızdan biri olmuştur. Turistik varlıklarının yanı sıra kaplıca otelleriyle de tercih edilen bölge kültür turizminin etkisi altındadır.

Nüfusu

Amasya Merkez, son zamanlardaki sayısal veri sonuçlarına göre; 137.549 kişi olup, %49,62'si erkek, %50,38'i ise kadın nüfusu oluşturmaktadır. Nüfusun büyük bölümü Amasya Merkez'de ikamet etmektedir. Kültür turlarının belirli aralıklarla düzenlendiği turistik beldede, Amasya Merkez otellerinin doluluk oranı artmaktadır.

Havaalanı

Amasya Merkeze Merzifon'da yer alan Merzifon Havalimanı üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Merzifon Havalimanı'ndan yer ayırtabileceğiniz Amasya Merkez otellerine ulaşmak için, öncelikle aktarma yapan toplu taşıma araçlarına binerek, yaklaşık 40 dakikalık yolculuk yapmak gerekmektedir. Haftanın hemen her günü Merzifon Havalimanına tarifeli uçak seferleri yapılmaktadır.

Otogarı

Avantajlı Amasya Merkez otel fiyatları üzerinden rezervasyon yaptırdıktan sonra, ülkemizin hemen her yerinden ulaşım için Amasya otogarına kara yolu seferi yapan otobüs firmalarından bilet satın alabilirsiniz. Amasya otogarı Kirazlıdere Mahallesi üzerinde yer alıp, merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır.

Turizm Müdürlüğü

Amasya Merkez sahip olduğu turistik değerler ile ülke genelinde tanıtım çalışmaları yürütülen özel yerlerimizdendir. Amasya Merkezin tanıtım çalışmaları ve gezi planlarınızda yaşadığınız sorunlar ile ilgili danışmanlık hizmetleri Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. Amasya Merkez otellerinde konaklarken diğer taraftan da danışmanlık bürolarının yönergeleri üzerine gezi rotanızı oluşturabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Amasya Merkezde Karadeniz İklimi ile Karasal İklim karma olarak görülmektedir. Fazla yağış almamakla birlikte yazları sıcak ve kurak geçmekte olan bölgede yağışlar en çok bahar ayları ve kış aylarında gerçekleşmektedir. Cazip Amasya Merkez otel fiyatları üzerinden konaklama hizmeti aldıktan sonra, bavulunuzu mevsimsel koşullara göre hazırlayabilirsiniz. Amasya Merkezin bitki örtüsü de mevsimsel yağışlardan ötürü zenginleşmiş, yeşil ormanlardan oluşmaktadır. En tipik bitki örtüsü çeşitleri ise; meşe, sarıçam, ardıç, elma, üvez, kayın, gürgen, akça çiçeği, keten, yabani erik ve sandaldır.

Yeme ve İçme Olanakları

Amasya Merkez'in yemek kültürü karma yapılı olup, Doğu Anadolu ve İç Anadolu mutfaklarından oluşmaktadır. Yöresel yemekleri başlıca köfteler, dolmalar, çorbalar ve ızgaralar oluşturmaktadır. Bilindik yemek çeşitleri; şıngır kebabı, toyga, patlıcan çullama, kalbura bastı tatlısı ve çılbırdır. Amasya Merkez otellerinin civarında ayrıca Türk Mutfağı ve fast food türü yemek çeşitleri bulunan lokantalar ile keyifle çayınızı yudumlayabileceğiniz konaklar yer almaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Günübirlik ya da uzun konaklamalı turların gözde destinasyonu olan Amasya Merkez, gece hayatı yönü ile gelişmiş olmasa da çay bahçeleri, kafeterya ve türkü barların yer aldığı beldedir. Amasya Merkez, nezih atmosferi ve büyüleyici tarihi varlıkları ile rağbet görmekte olup, Amasya Merkez otel fiyatlarının kampanyalarından faydalanarak bu eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Amasya Merkez, tarihin en eski uygarlıkları ve özellikle Osmanlı Döneminde en önemli vilayetlerden biri olmuştur. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Amasya Merkez, Yalıboyu Evleri, Kaya Mezarları, Çağlayan Köprü, Künç Köprü, Yıldız Hamamı, Burmalı Minareli Camii ve Amasya Müzesi yanında Bimarhane gibi çok sayıda destinasyona sahiptir. Yapacağınız gezintiler sonrasında Amasya Merkez otellerinde dinlenebilir, isterseniz kaplıca otellerini seçerek şifa bulabilirsiniz.