Amasra Otelleri & Amasra Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra
Grand Kirazlar Hotel Amasra

Amasra Otelleri & Amasra Otel Fiyatları

Tabii güzellikleri ile gönülleri fetheden görülesi, şirin turistik yerlerimizden olan Amasra Otelleri...

Karadenizin kendine özgü dokusunu yansıtan, ormanlık alanlar içerisinde kurulmuş, huzur dolu tatil geçirebileceğiniz Amasra otelleri sitemizde özelliklerine göre sıralanmış olup, bütçenize uygun olan ödeme koşulunu belirleyerek, kolayca ve güvenilir şekilde rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Amasra, Bartın kentimizin bünyesinde, ilçe statüsüne sahip bir yerleşim yeridir. Amasra il merkezine 17 kilometre, Zonguldak iline ise 95 kilometre olup, kuzeyinde Karadeniz, güney kısmında Bartın il merkezi ve doğuda Kurucaşile ile komşudur. Özellikle yaz dönemlerinde bölgede turizm hareketliliği yaşanmakta olup, Amasra'da buna bağlı olarak pansiyonculuk ve otelcilik gelişmiştir.

Bölgedeki turizm faaliyetlerinin gelişmesi ve buna bağlı olarak otel sayısının da artmasına bağlı olarak Amasra otel fiyatları da düşüş gösterebilmektedir. Özellikle erken rezervasyon dönemlerinde çok daha uygun fiyatlarla konaklamak daha da kolay bir hale gelmiştir.

Nüfusu

Amasra, 15.376 kişilik nüfuslu olup, 6.665 kişi şehir merkezinde, 8402 kişi ise kırsalda yaşamını sürdürmektedir. Bölge yaz turizminde faal beldelerimizden olduğundan, yerli turistlerin katkıları ile nüfus sayısında artış yaşanmaktadır. Bu da bölgede uygun fiyat seçeneklerinin de etkisi ile Amasra otellerinde konaklayanlarla bölge nüfusunda artış olduğunu da görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Amasra'ya uçaklı ulaşım en yakın konumda bulunan, Zonguldak Havalimanı aracılığı ile sağlanmaktadır. Çaycuma ilçesinde yer alan havalimanı ile Amasra arası 52 km mesafeli olup, yarım saatte bir Bartın şehir merkezine giden toplu taşıma araçları mevcuttur. Bu bakımdan indirimli Amasra otel fiyatları ile kaldığınız otellere havayolunu kullanmak daha rahat bir ulaşım sağlayabilmektedir.

Otogarı

Amasra'ya ülkemizin her şehrinden rahatlıkla kara yolculuğu yapabileceğiniz konumda yer almaktadır. Amasra Otobüs Terminali, ilçe merkezinde, Kum Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi adresinde yer almakla birlikte, merkeze 250 metre yürüme mesafesindedir. Bu açıdan Amasra otellerinde konaklamak için otogardan yürüyerek bile otellerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma Bürosu

Amasra küçük turistik bir ilçemizdir ve kültürel ve turistik olaylar Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından uygulanmaktadır. Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Kırtepe Mahallesi, Asma Caddesinde yer almakla birlikte, Amasra ilçe merkezi ile arası 16 kilometre sürmektedir. Bu da uygun Amasra otel fiyatları ile bölgede konaklarken turizm danışma bürolarından dilediğiniz desteği rahatlıkla alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Her mevsimde yağış alan Karadeniz iklim esintilerini kapsayan Amasra, yaz aylarında yağışlı ve serin iken, kış dönemleri ise ılımandır. En soğuk Şubat iken, en sıcak Ağustos ayı olup, en fazla yağışın ise sonbahar döneminde düştüğü görülmektedir. Bu yüzden Amasra otellerinde konaklamayı tercih edenlerin daha çok yaz aylarını tercih ettiklerini görebiliyoruz. Amasra ılıman iklim koşullarında yetişen; kayın, akçaağaç, gürgen, kestane, karaçam, dişbudak, sarıçam ve defne, kum zambağı ve susam gibi bitki topluluklarına sahiptir.

Yeme ve İçme Olanakları

Amasra'da Türk mutfağının özgün yemeklerinin yanı sıra Karadeniz mutfağının da yansımalarına rastlayabilir ve iman kentlerimizden olduğu için deniz ürünlerinin çeşitli yöntemlerle pişirildiği restoranlarda keyifle yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca uygun Amasra otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da bölgeye has lezzetler deneme olanağına sahip olabilirsiniz. Amasra Salatası, pumpum çorbası, yumurtalı ıspıt, ballı yoğurt tatlısı, Amasra mantısı, Amasra pidesi, kabak burması, hamsi ve kalkan balıkları bölgede tadabileceğiniz meşhur lezzetlerdir.

Popüler Eğlence Mekânları

Yaz sezonunda içkili mekânların açılmasıyla canlılık kazanan Amasra'da, popüler müzikler ve dekorlarıyla gönülleri fetheden bar, kafe ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Bölgede gençlerin ve turistlerin en sık gittikleri mekânlar; Han bar, Özüm Bar, Sesamos Cafe, Hamam Cafe ve Bofe Bar'dır. Amasra'da yerel mekânların yanı sıra eğlence olanaklarına baktığımız zaman özellikle Amasra otellerinin eğlence tesisleri de karşımıza çıkmaktadır.

Gezilecek Yerler

Amasra, yarımada görünümü ile doğal güzellikleriyle ön plana çıkmış, yerli turistin sıcak aylarda dinlenme amaçlı kısa geziler yaptıkları tatil beldemizdir. Amasra'da tabii unsurların yanında tarihi kalıntıların da mevcut olduğu gezilecek yerler; Amasra Kalesi, Güzelcehisar, Amasra Müzesi, Görcüoluk Mağarası, Fatih Camii, Galla Pazarı, Bakacak Mevkii, Kuş Kayası Yol Anıtı, Ağlayan Ağaç, Göldere Şelalesi, Amasra Feneri ve Çakraz Plajı'dır. Bölgede bulunan Amasra otellerinde konaklarken bu yerleri de keşfe çıkmayı ihmal etmemelisiniz.