Alanya Merkez Otelleri & Alanya Merkez Otel Fiyatları Toplam 8 Otel Bulundu

Harita
Lonicera City Otel
Lonicera City Otel
Lonicera City Otel
Lonicera City Otel
Lonicera City Otel
Sultan Sipahi Resort Hotel
Sultan Sipahi Resort Hotel
Sultan Sipahi Resort Hotel
Sultan Sipahi Resort Hotel
Sultan Sipahi Resort Hotel
Şevkibey Hotel
Şevkibey Hotel
Şevkibey Hotel
Şevkibey Hotel
Şevkibey Hotel
Elysee Garden Family Hotel
Elysee Garden Family Hotel
Elysee Garden Family Hotel
Elysee Garden Family Hotel
Elysee Garden Family Hotel
Elysee Beach Hotel
Elysee Beach Hotel
Elysee Beach Hotel
Elysee Beach Hotel
Elysee Beach Hotel
Blue Dream Hotel
Blue Dream Hotel
Blue Dream Hotel
Blue Dream Hotel
Blue Dream Hotel
Nergiz Hotel Sand and City
Nergiz Hotel Sand and City
Nergiz Hotel Sand and City
Nergiz Hotel Sand and City
Nergiz Hotel Sand and City
Sunna Hotel
Sunna Hotel
Sunna Hotel
Sunna Hotel
Sunna Hotel

Alanya Merkez Otelleri & Alanya Merkez Otel Fiyatları

Değerli koyları ve doğal güzellikleri ile Alanya Merkezde konaklayabileceğiniz Alanya Merkez Otelleri...

alanya merkez otelleri

Antalya'nın en sevilen yerleşim merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkan Alanya'nın ilçe merkezinde rahatlıkla konaklayabileceğiniz ve tatilinizi dilediğiniz gibi geçirebileceğiniz pek çok Alanya Merkez otelleri seçeneği bulunmaktadır. Akdeniz bölgesinin doğal zenginlikleri ile dolu olan bu otellerde konaklayıp keyifli bir tatil geçirebilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu Alanya Merkez hakkındaki bilgileri değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Alanya, Antalya'nın en büyük ilçeleri sıralamasında ilk sırada yer alır. Tarihi de oldukça eskiye dayanan bu yerleşim merkezinde gezip görebileceğiniz pek çok yapı sizi beklerken yarım ada konumundaki ilçe merkezinin bir yamacında sıradağlar olduğunu diğer tarafında ise Akdeniz'in yer aldığını görebilirsiniz. Bu doğal cennette keyifli bir tatil yapmak için sitemizin bütçenize dost Alanya Merkez otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmenizin çok doğru bir karar olduğunu görebilirsiniz.

Nüfusu

Türkiye sınırları içerisindeki büyük şehirler içerisinde yer alan Antalya iline bağlı Alanya Merkez, nüfus yoğunluğuna bakıldığı zaman oldukça kalabalık ilçe merkezleri arasında yer alır. Alanya'da özellikle ilçe merkezinde yerleşim olanaklarının gelişmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu durum Alanya Merkez otelleri sayısının da arttığını görmemize olanak sağlamaktadır.

Alanya Merkez nüfusu her geçen gün gittikçe artmaya devam etmektedir. Bunun nedeni hem Alanya'nın gittikçe gelişmesi, hem de Alanya'ya yıl içerisinde çok sayıda turist gelmesidir. En son yapılan nüfus sayımına göre Alanya nüfusu 285 bin olarak belirlenmiştir. Alanya Merkezde ise nüfus 100 bin olarak belirlenmiştir.

Havalimanı

Antalya'nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Alanya, yıl içerisinde yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Antalya'da ve Alanya'da olmak üzere şehirde iki adet havalimanı bulunmaktadır. Alanya ya gelmek isteyen misafirler Alanya Gazipaşa'da yer alan Gazipaşa Havalimanını kullanabilirler. Gazipaşa Havalimanından Alanya Merkeze ortalama yarım saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise uluslararası havalimanı olarak bilinen Antalya Havalimanıdır. Antalya Havalimanından Alanya Merkeze 1,5 saatlik yolculuğun sonrasında ulaşabilirsiniz. Sitemizden uygun Alanya Merkez otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellerinize ise her iki havalimanından şehir içi araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Alanya Merkezde yer alan Alanya otogarı, bölgeye gelen misafirleri ağırlamaktadır. Alanya Merkeze 10 dakika mesafede olan Alanya otogarı, şehirlerarası yolculukla ulaşımı tercih eden misafirler için oldukça uygundur. Alanya Merkez otellerinde konaklamak isteyen konuklar için bu otogarın büyük bir ulaşım kolaylığı sunduğunu söyleyebiliriz. Alanya Merkezde yer alan Alanya otogarı, ilçe bünyesinde barındırdığı otellere oldukça yakındır. Yılın hemen hemen her döneminde Alanya'ya şehirlerarası otobüsler düzenli seferler düzenlenmesi ise ulaşımın daha da kolaylaşmasını sağlıyor.

Turizm Müdürlüğü

Alanya Merkezi, tarihi ve doğal güzellikleriyle turistlerin ve bölgede yaşayan kişilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Alanya Merkezde ve civar mahallelerinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri, bu destinasyon merkezlerinin konumları hakkında detaylı bilgiyi Alanya Merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden alabilirsiniz. Böylelikle kampanyalı Alanya Merkez otel fiyatları ile konaklarken çevreyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Alanya Merkezi, Akdeniz ikliminin en yoğun şekilde yaşandığı ve adeta cennet durumundaki konumuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Alanya Merkezi yılın her döneminde sıcak geçmektedir. Bu yüzden her mevsim Alanya Merkez otellerinde konaklamak ve tatil yapmak için bölgeye misafirlerin akın ettiğini görebiliyoruz.

Alanya Merkezinde, yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yıl içerisinde Alanya Merkezi sadece 20 gün civarında eksiye düşmektedir. Kış aylarında ise Alanya 10 derecenin altına inmemektedir. Alanya Merkezine yapacağınız ziyaretlerde bölgenin doğal güzelliklerini bir arada görmek mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Alanya Merkezi, tatilcilerin gözdesi durumundadır. Genellikle yaz aylarında oldukça yoğun geçen Alanya, tatilciler gündüz vakitlerinde güneşin tadını çıkarırken havanın kararmasıyla gece eğlenceleri başlamaktadır. Alanya Merkez otellerinde de aynı olanağı bulabilmeniz mümkündür.

Alanya Merkezde çok sayıda restoran bar bulunmaktadır. Alanya Merkezdeki mekânlar, gündüzleri restoran olarak hizmet verirken, akşam saatlerinde bar olarak misafirlerini ağırlamaktadır. Alanya Merkezde yer alan gece eğlence mekânlarından bazıları; Summer Garden, Havana Club, Black Horse, İstanbul Club, The Doors, Azak Bar olarak sıralanabilir.

Gezilecek Yerler

Alanya Merkezinin geçmişine bakıldığında çok sayıda topluma ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Bu nedenle Alanya Merkezine yaptığınız ziyaretlerde çok sayıda gezilecek tarihi ve turistik yerleri bir arada görebilirsiniz. Bu sebeple tatil için Alanya Merkez otellerini tercih ediyorsanız çevredeki bu tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatını da kaçırmamalısınız.

Alanya Merkezde yer alan bu tarihi yerler hakkında kısaca bilgi verebiliriz. Alanya Merkezinin gezilecek yerleri arasında; Dim Çayı, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı, Kızıl Kule, Dim Mağarası, Alanya Tersanesi, Alanya Limanı, Damlataş Mağarası, Alanya Arkeoloji Müzesi sayılabilir.

Alanya Merkezde bulunan bu yerler arasındaki Kleopatra Plajı, o kadar gelişmiş bir yapıya sahiptir ki özellikle burada Kleopatra otelleri arasında yüksek konfor bulabileceğiniz otel seçeneklerini bir arada bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu yüzden sırf bu plajda olmak için bile Alanya Merkezde kalmak yerine Kleopatra'da kalmayı tercih edebilirsiniz.

Ne Alanya Merkezde ne de Kleopatra Plajında dilediğiniz özelliklere sahip bir otel bulamıyorsanız ve yine de tatilinizi Alanya'da geçirmeyi istiyorsanız Alanya'nın tüm mevkilerindeki otel seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz Alanya otelleri seçeneklerimiz arasından da seçimlerinizi yapabilirsiniz.z/p>