Akyarlar Otelleri & Akyarlar Otel Fiyatları Toplam 10 Otel Bulundu

Harita
Bodrum Imperial
Bodrum Imperial
Bodrum Imperial
Bodrum Imperial
Bodrum Imperial
Xanadu Island Hotel
Xanadu Island Hotel
Xanadu Island Hotel
Xanadu Island Hotel
Xanadu Island Hotel
Charm Beach Hotel
Charm Beach Hotel
Charm Beach Hotel
Charm Beach Hotel
Charm Beach Hotel
Sunny Garden Nilufer Hotel
Sunny Garden Nilufer Hotel
Sunny Garden Nilufer Hotel
Sunny Garden Nilufer Hotel
Sunny Garden Nilufer Hotel
La Brezza Suite & Hotel
La Brezza Suite & Hotel
La Brezza Suite & Hotel
La Brezza Suite & Hotel
La Brezza Suite & Hotel
Woxxie Hotel Akyarlar
Woxxie Hotel Akyarlar
Woxxie Hotel Akyarlar
Woxxie Hotel Akyarlar
Woxxie Hotel Akyarlar
Armonia Holiday Village
Armonia Holiday Village
Armonia Holiday Village
Armonia Holiday Village
Armonia Holiday Village
Camelot Boutique
Camelot Boutique
Camelot Boutique
Camelot Boutique
Camelot Boutique
Liv Hotel
Liv Hotel
Liv Hotel
Liv Hotel
Liv Hotel
Chronos Beach Akyarlar
Chronos Beach Akyarlar
Chronos Beach Akyarlar
Chronos Beach Akyarlar
Chronos Beach Akyarlar

Akyarlar Otelleri & Akyarlar Otel Fiyatları

Eşsiz doğası ve deniziyle konaklamaktan memnun kalacağınız Akyarlar Otelleri...

Akyarlar otelleri

Tatil planınızı yapacağınız Akyarlar gezisi için sizlere oluşturduğumuz sitemizden hem Akyarlar otellerine rezervasyon yapabilir hem de bölge hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Akyarlar gezinize başlamadan önce sizler için oluşturduğumuz bilgileri sitemizden incelemeyi unutmayınız.

Akyarlar, Bodrum ilçesinin bir mahallesidir. Konum olarak Bodrum merkeze 20 km, Turgutreis'e 8 km, en yakın havalimanı olan Milas-Bodrum Havalimanına 58 km mesafededir. Akyarlar, doğa ve denizin buluştuğu nadide yerlerden biridir. Ülkemizde son zamanlarda ilgi görmeye başlayan sörfçülük için Akyarlar, konum ve denizi itibariyle elverişli bir bölgededir.

Bodrum'un en sevilen yerlerinden biri olarak karşımıza çıkan Akyarlar'da en uygun Akyarlar otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu olanaklardan faydalanmanın büyük bir yararını görebilirsiniz. Böylelikle Akyarlar'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında bütçenizi aşmadan keyifli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Günümüzden 2012 yılına kadar sadece bir köy iken Akyarlar, 2012 senesi itibariyle Muğla ilinin Büyükşehir olmasından dolayı Akyarlar, mahalle olarak anılmaya başlanmıştır. Akyarlar yapılan nüfus sayımlarında düzenli olarak yıldan yıla artış olduğunu görmekteyiz. Akyarlar'ın son yapılan nüfus sayımında toplam kişi sayısı 3.197 olarak tespit edilmiştir. Akyarlar turistik bakımından önemli bir noktada olduğu için, köy ve kasabalardan buraya göç nüfusun artışında da etkili olmaktadır. Ayrıca turizm bakımından etkin bir bölge olması her yıl Akyarlar otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda dalgalanmalar ortaya çıkabilmektedir.

Havalimanı

2012 senesinde mahalle olduktan sonra Akyarlar, Bodrum ilçesinin gözde yerlerinden biri haline geldi. Tarihi ve turistik bakımdan zengin olan Akyarlar, gelen turistin ilgi odağıdır. Bodrum ve çevresine gelen turistin Akyarlar'a mutlaka uğraması kaçınılmazdır. Akyarlar'a en yakın Milas-Bodrum Havalimanıdır. Yaklaşık Akyarlar'a mesafesi 58 km kadardır. Bu da uygun Akyarlar otel fiyatları ile konakladığınız otellere daha rahat bir ulaşım sağlayabilmeniz anlamına gelmektedir.

Otogarı

Akyarlar, berrak denizi, tertemiz ve kum sahili ile gelen turistlerin gözbebeği olarak anılmaktadır. Bodrum ilçesinin vazgeçilmez turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir Akyarlar. Akyarlar'a otobüs ile ulaşımınızı sağlayacaksanız, Bodrum otogarında inmek zorundasınız. Otogardan Akyarlar'a ve Akyarlar otellerine minibüs, otobüs veya ticari taksilerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Akyarlar ve Bodrum otogarı arası yaklaşık 23 km uzaklıktadır.

Turizm Müdürlüğü

Akyarlar turizm bakımından Bodrum'un gözde mekânlarından olma yolunda önemli bir yol kat etmektedir. Muğla İl Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışan Akyarlar, bölgede önemli bir noktaya sahiptir. Bodrum, Muğla ve çevreleri turistik bakımdan zengin bir bölge olduğu için, bölgede yapılan birçok organizasyon ve festivallerden Akyarlar da pay sahibi olmaktadır.

Akyarlar son zamanlarda yapılan sörf turizmiyle ön plandadır. Bölgeye gelen yurt içi ve yurt dışından gelen birçok sörf sever, hem Akyarlar'ın reklamında katkı sahibi oluyorlar, hem de bölgede hoş ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. Uygun Akyarlar otel fiyatları da her kesimden insanın burada rahatlıkla tatil yapmasını sağlıyor.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin genelde hâkim olduğu Akyarlar bölgesinde, yazlar sıcak ve kurak geçmekte, kışları ise ılık ve bol yağış şeklindedir. Akyarlar'da iç kısımlara gidildikçe ısı düşmekte ve yılın 1 veya 2 gününde nadir de olsa kar yağışı görülmektedir. Akyarlar'a düşen yıllık yağış miktarı yaklaşık olarak 1100 ile 770 mm arasında değişmektedir.

Akyarlar ve çevresi ormanlık ve fundalık alan bakımından %75'lik bir alanı kaplamaktadır. Genellikle gür ormanlıktır Akyarlar ve çevresi. Akyarlar'ın dağları ormanlık, kıyı kesimi ise maki bitki örtüsü olarak görülmektedir. Tüm bu özellikler Akyarlar otellerinde konaklarken kendinizi doğal bir cennet içerisinde hissetmenize olanak sağlayacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Bodrum'un mütevazı bir mahallesi olan Akyarlar, bölgede hem turizm hem de gastronomi bakımından önemli bir noktadadır. Akyarlar çevre gezilerinizi yaparken mutlaka yöresel lezzetlerinden de yararlanmayı unutmayınız. Akyarlar'da genellikle ot ve sebze ağırlıklı yemekler tüketilmektedir. Uygun Akyarlar otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranları dışında taze balık eşliğinde eşsiz mezelerin sunulduğu çeşitli restoranlardan da yararlanabilirsiniz. Akyarlar'da rakı eşliğinde güneşin batışını izlerken bu lezzetlerden yararlanmayı ihmal etmeyiniz. Akyarlar'ı gezi rehberinizi mutlaka not defterinize ekleyiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Türkiye'nin turizm ve eğlence merkezlerinden olan Bodrum, gelen turistin ilgi odağıdır. Akyarlar mahallesi de Bodrum'un bu popülerliğinden her daim nasibini almıştır. Her yıl binlerce turistin akın ettiği Akyarlar'da, tarihi ve turistik gezilerinizi yapabilirsiniz. Akyarlar bir mahalle olduğu için, buraya gelen konuklar genellikle eğlence veya aktiviteler için daha çok tercih edilen Bodrum'u tercih etmektedirler. Çünkü Akyarlar otelleri haricinde çoğu eğlence ve aktivite merkezi Bodrum ve civarında konumlandırılmıştır. Çok fazla adrenalin istemeyenler için Akyarlar; sade, dingin ve huzurun tek adresi.

Gezilecek Yerler

Eski ismiyle Kafeluka diye bilinen Akyarlar, bir zamanlar Rumların ikamet ettiği bölgelerden biriydi. Rumlar, Akyarlar'ı daha çok yazlık mekân olarak kullanırlardı. Eski Rum evlerinin bulunduğu Akyarlar, bunun dışında turistik ve tarihi bakımdan birçok eseri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu da Akyarlar otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz pek çok yer anlamına gelmektedir. Akyarlar'da gezip görebileceğiniz bazı turistik yerler şöyledir; Hüseyin Burnu Feneri, Venedik Kalesi, Fener Plajı. Bodrum gezi planlarınızı yaparken Akyarlar'ı da not etmeyi unutmayınız.

Bodrum'un en sevilen turistik bölgelerinden biri olan Akyarlar'da dilediğiniz özelliklere sahip bir otel bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Turgutreis'te bulunan otel seçeneklerini değerlendirmenizin de faydasını görebilirsiniz. Daha zengin otel seçeneğini bir arada bulabileceğiniz Turgutreis otelleri içerisinde istek ve beğenilerinize uygun olabilecek bir otel bulabilmenizin çok daha kolay olacağını görebilirsiniz.

Turgutreis'te de dilediğiniz özelliklere sahip bir otel bulamıyorsanız bu durumda tüm Bodrum genelinde bulunan otel seçeneklerini değerlendirmenizin faydasını görebilirsiniz. Bodrum otelleri içerisinde bölgede bulunan tüm otel seçeneklerini bir arada görme imkânına sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz.