TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAkkum Otelleri
1 Akkum Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Akkum Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Akkum Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Akkum Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Akkum Otelleri ve en uygun Akkum otel fiyatları, Akkum hakkında genel bilgiler...

Akkum Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
G. F. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-08-2020/25-08-2020
Sıcak kanlı karşılayan personeli ile rahat bir vakit geçirmenizi sağlıyor.

Akkum Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı tatil beldelerinden Akkum'da kalabileceğiniz Akkum Otelleri...

Mersin'e 60 km, Silifke ilçesine de 23 km uzaklıkta bulunan Akkum, Kızkalesi ve Narlıkuyu'nun tam ortasında bulunan bir tatil beldesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi yerlere yakınlığı ve plajı ile dikkat çeken bölgede konaklayabileceğiniz Akkum otelleri sayesinde huzurlu ve sakin bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Özellikle tatil yapmak isteyenlere hizmet veren bir tatil beldesi olarak karşımıza çıkan Akkum'da güzel bir koy ve temiz bir deniz ile karşılaşabilirsiniz. Bu bakımdan sitemizin indirimli Akkum otel fiyatları ile bölgede konaklamanız sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Nüfusu

Küçük bir tatil beldesi olan Akkum'da yerel halkın yaklaşık 6 bin kişilik bir nüfusa sahip olduğunu görebilirsiniz. Ancak yaz aylarında Akkum otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda ciddi bir artış olduğunu görebilmek mümkündür. Ancak kış aylarında nüfus oranının düşüş yaşadığını görebilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

Akkum'a gelmek için havayolunu tercih ediyorsanız Adana Havalimanını kullanmanız ve yolculuğunuza karayolu ile devam etmeniz gerekmektedir. Otobüs şirketlerinin Mersin'e gerçekleştirdiği karayolu araçlarını kullanarak Mersin'e geldiğiniz zaman Silifke araçlarına binip Akkum'da ineceğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Konya üzerinden direk Silifke otobüslerine binecek olduğunuz zaman da Akkum'da ineceğinizi söylemeniz indirimli Akkum otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize ulaşmanızı mümkün kılacaktır.

Turizm Danışma

Akkum'da gerçekleştirilen tüm turizm faaliyetlerinin denetimi bağlı olduğu Silifke ilçesinde bulunan ilçe Turizm Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Siz de Akkum otellerinde konaklarken bölge tarihi ve bölgede gezilecek yerler hakkında bilgi almak ve tatil sırasında yaşadığınız sorunlarla ilgili olarak turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akkum'da tatil yapacaklar için en önemli konulardan biri de bölgenin iklimi ve bitki örtüsüdür. Kampanyalı Akkum otel fiyatları ile bölgede konaklamak için en uygun zamanın yaz ayları olduğunu görebilirsiniz. Yazları kurak ve sıcak geçen Akkum'da kış aylarının ılık ve yağmur yağışlı geçtiğini görebilirsiniz. Bu bakımdan emekliliğini geçirmek isteyenler için de uygun iklim koşullarına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yeme ve İçme Olanakları

Tatil için Silifke'de bulunan Akkum tatil beldesini tercih edenlerin bölgede mutlaka denemesi gereken lezzetlerin balında topalak, mercimek köfte, keşkek, yahni, içli köfte, sıkma, çökelek kavurması ve övelemeç gibi tatlar bulunmaktadır. Akkum otellerinde kalırken bölgedeki en popüler restoranın Lagos Balık Restoran olduğunu görebilirsiniz. Yemek için bu restoranı tercih edebileceğiniz gibi otel restoranlarını ve bölgede yerel halk tarafından işletilen küçük restoranları da tercih edebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Akşamları sahilde bulunan gazino seçeneklerini değerlendirebileceğiniz gibi indirimli Akkum otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında 5 dakikada Kızkalesi'ne giderek burada bulunan disko barlarda ya da otellerinizin eğlence tesislerinde de eğlenme olanağına sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Akkum'da yemyeşil bir doğa ve masmavi bir deniz sizleri bekliyor. Ayrıca Akkum otellerinde konaklarken bölgedeki Astım mağarası, Üç Güzeller Mozayiği, Aslanlı Mezar, Cennet Mağarası, Çanlı Kilise, Zeus Tapınağı, Cehennem Mağarası gibi tarihi mekânları da gezime olanağına sahip olabilirsiniz.