Akçay Otelleri & Akçay Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa
Öge Otel 2000
Öge Otel 2000
Öge Otel 2000
Öge Otel 2000
Öge Otel 2000

Akçay Otelleri & Akçay Otel Fiyatları

Eşsiz doğal güzellikleri ile huzurlu tatil geçirebileceğiniz Akçay Otelleri...

Balıkesir yöresinin eşsiz doğal güzelliklerini sunan Akçay otelleri niteliklerine göre listelenerek sitemizde yer almaktadır. En ideal tesisi listemizden seçerek, gezi programınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Ekonomik Akçay otel fiyatları özellikle yerli turistin ilgisini çekmektedir ve turizm alanındaki yatırımlarla ön plana çıkan yerleşim yerlerimizden biridir. Aynı şekilde sitemizden Akçay otel fiyatlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Akçay, Balıkesir sınırlarımızdaki Edremit ilçemizde yer alan mahalledir. Akçay, Edremit ilçe merkezine 8 kilometre, Balıkesir'e ise 95 kilometre mesafede yer alır. Edremit, Bayramiç, Burhaniye ve Ege Denizi ile çevrilidir. Önceleri su beldesi olarak bilinen belde, 90'lı yılların başında memur kesimince turizm potansiyeli öne çıkarılarak kentleşmeye başlamıştır.

Nüfusu

Akçay, 10360 kişilik nüfusu bulunan mahalledir. Yılın belirli dönemlerinde turist ve yazlıkçıların yer değiştirmeleri sonucu bölgede hareketlilik yaşanıp, nüfus artmaktadır. Aynı artış Akçay otellerinde de gözlenmekte olup, yaz sezonunda doluluk oranları en üst düzeye çıkmaktadır.

Havalimanı

Edremit ilçesinin Bostancı Köyü yakınlarında yer alan Koca Seyit Havalimanına yurt içi tarifeli uçuşlar yapılmaktadır. Uçaklı ulaşım ile kısa sürede varış yapabileceğiniz bölgeye, havalimanından minibüs ya da ticari taksilerle 25 dakikalık yolculuk sonrası ulaşabilir, konaklayacağınız seçkin Akçay otellerinde tatil keyfinize başlayabilirsiniz.

Otogarı

Akçay otogarı, daha çok yaz döneminde ve bahar dönemlerinde hareketliliğe sahiptir. Akçay civar il ve ilçe merkezlerinden ya da yurdumuzun bazı bölgelerinden direk ulaşım imkânı bulabilirsiniz. Remzi Molvalıoğlu Caddesi, 1. sokakta yer alan otogar, Akçay merkeze yaklaşık 2 kilometredir.

Turizm Danışma Bürosu

Akçay'a özgü arkeolojik, tarihi ve doğal varlıkları keşfetmeniz adına, bölgenin en iyi şekilde tanıtımında büyük rol oynayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Cumhuriyet Mahallesi, Turgut Reis Caddesi, Akçay beldesindedir. Bölge turizminin kalkınması adına Akçay otellerinde rezervasyon yaptırarak ilk adımı atabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akçay'da, Akdeniz ikliminin izleri görülmektedir. Sıcak ve ılık iklim özelliklerine sahip olan bölge, Akdeniz bölgesinden farklı olarak yazlar daha kısa yaşanmaktadır. Düzenli olarak yağmur yağmaktadır. Yıllık sıcaklık ortalaması 14 derecedir. Bitki örtüsü oldukça zengindir ve yeşil bir görsel şölen sunar. Akçay bölgesinin bitki örtüsü; kayın, kestane, akçaağaç, zeytin ağaçları, üvez, kızılçam, ıhlamur ve meşe gibi ağaçlardan oluşmaktadır. Bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için birçok neden olan turistik beldemiz, cezbedici kampanyalar ile en avantajlı Akçay otel fiyatlarını sunmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Balıkesir yöresel mutfağından etkilenen Akçay, öncelikle zeytinyağlı yemekler ön sırada yer almaktadır. Yöresel yemek kültüründe ön plana çıkan; tirit, kuzukulağı, akkız, kapama, düğün çorbası, höşmerim ve karanfilli ekmektir. Akçay avantajlı otel fiyatları ile turizmin geliştiği alanda yer aldığından ayrıca ızgara, kebap, pide, ev yemekleri, fast food, çin yemekleri gibi farklı lezzetleri de tadabileceğiniz birçok restorana sahiptir. Deniz ürünleri de yoğun şekilde tüketilen bölgede denemeniz gereken diğer yemek ise kalamar dolmasıdır. Akçay otellerinde konaklamanız esnasında değişik türde yemekleri deneyimleyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Kış dönemi kafeteryalar ve bir kaç bardan ibaret vakit geçirebileceğiniz Akçay, yaz sezonu başlayınca renkli görüntülere sahip olan mekânlarla ışıldamaktadır. Bölgede popüler sayılabilecek yerler, Akçay otellerinin gece kulüpleri ve barlarının yanı sıra; Elalem Beach Bar, İstanbul Disco Bar, Üçgen Beach Bar, Atlas Bar, Arpa Bahne Bar, İda Pub, Kıyı Cafe Bar ve Yeşil Bar'dır.

Gezilecek Yerler

Akçay, yerli turistin geçmişten günümüze dek popüler tatil beldesi olmuştur. Bölgede çok sayıda yazlık site yer almakta olup, ayrıca Akçay otel fiyatlarının da bütçeye uygun oluşu nedeni ile tercih edilen cennet köşelerimizden biridir. Gezi noktası olarak belirleyebileceğimiz turistik değerleri; Edremit Körfezi, Hasan Boğuldu Göleti, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Gelinçamı, Sarıkız Tepesi ve Kaz Dağları'dır.