Akçakoca Otelleri & Akçakoca Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Akçakoca Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Turkuaz Beach Otel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel
Ak Resort Hotel

Akçakoca Otelleri & Akçakoca Otel Fiyatları

Batı Karadeniz'in en güzel koylarına sahip Akçakoca Otelleri...

Batı Karadeniz'in önemli kıyı şeridi olarak bilinen Akçakoca'da çok sayıda otel hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde Akçakoca otelleri hakkında detaylı bilgiler edinip bölgeyi yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz

Düzce her köşesinde farklı bir turistik mekânı bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan biri olan Akçakoca da hem turistik hem de yöre halkının yaşadığı turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Bu da bölgenin özellikle turizm açısından kalkınmasına olanak sağlamıştır.

Akçakoca, Türkiye'nin önemli turizm merkezleri arasında gösterilmektedir. Akçakoca hem doğal görüntüsüyle hem de misafirlerine sunduğu hizmetler sayesinde tercih edilen tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Burada uygun Akçakoca otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Nüfusu

Türkiye'de yer alan turizm merkezleri arasında yer alan Düzce, Akçakoca bölgesiyle tatilcilerine tatil anlamında tüm olanakları sunmaktadır. Akçakoca sadece turizm alanında değil civarındaki sanayi bölgeleriyle de bilinmektedir.

Akçakoca, Düzce iline bağlı en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Akçakoca'da yapılan nüfus sayımına göre 38 bin olarak belirlenmiştir. Tatil beldesi olması Akçakoca otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunu da artırmaktadır. Akçakoca tatil beldesi olmasının yanı sıra bölgede oturan hane halkı açısından da yoğundur.

Havalimanı

Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Akçakoca, Düzce iline bağlı önemli turizm merkezidir. Akçakoca'da turizmin gelişmesi 1950'li yıllara dayanmaktadır. Çok eskiye dayalı olan turizm geçmişi sayesinde Akçakoca yabancı turist olan Türkiye içinde önemli konuma sahip olan bir bölgededir. Bu da uygun Akçakoca otel fiyatları ile bölgede tatil yapmayı tercih edenlerin sayısını artırmaktadır.

Akçakoca'ya ulaşımlarda genellikle kara yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Akçakoca'da havalimanı bulunmadığından isteyen misafirler en yakın havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanını kullanabilirler. Sabiha Gökçen Havalimanı Akçakoca'ya 215 km mesafede yer almaktadır.

Otogarı

Türkiye'nin Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Akçakoca tarihi yapısı ve yerleşim yerleriyle dikkat çekmektedir. Türkiye'de yer alan büyük şehirlere de yakınlığıyla bilinen Akçakoca turizmin en iyi yaşandığı bölgelerdendir.

Akçakoca'ya ulaşımlarda şehirlerarası otobüsleri kullanabilirsiniz. Türkiye'nin her noktasından Akçakoca'ya ulaşım araçları bulabilmek mümkündür. Akçakoca'da yer alan otogar Akçakoca merkeze 5 dakika mesafede yer almaktadır. Bu yüzden Akçakoca otellerine de rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Akçakoca verimli turizm kaynakları sayesinde adını dünyaca ünlü turizm merkezi olarak duyurmayı başarmıştır. Bu yüzden sitemizin uygun Akçakoca otel fiyatları ile bölgede tatil yapmanız daha kolay olacaktır.

Akçakoca'daki tarihi yapıyı ve doğal güzellikleri hakkında en detaylı bilgiyi Düzce merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Akçakoca merkezden şehir içi dolmuşlarla Düzce'ye ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Düzce ilinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Akçakoca, tarihi ve doğal güzellikleri arasında bir tatil imkânı bulabilirsiniz. Akçakoca, Batı Karadeniz Bölgesinin tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu yüzden Akçakoca otellerinde tatil yapanları doğayla baş başa zamanlar beklemektedir.

Genellikle yaz ayları Karadeniz'in tertemiz havasında denize girebilir ve muhteşem doğası eşliğinde tatilinizi geçirebilirsiniz. Dilerseniz de Akçakoca civarında sıra dağlarla çevrili alan da trekking yapabilirsiniz. Akçakoca turizmin her alanına cevap vermektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye'nin önemli doğal kaynaklarına sahip olan Akçakoca ile Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı haline gelmektedir. Akçakoca'da yer alan plajları lüks otellerinin yanı sıra yöre halkının el emeği göz nuru olarak da bilinen yöresel lezzetleri dikkat çekmektedir.

Akçakoca'ya gelecek olan misafirler indirimli Akçakoca otel fiyatları ile bölgede konaklarken Karadeniz'in muhteşem yemekleri ve tadına doyum olmaz kültürel yemekleriyle dikkat çekmektedir. Akçakoca'da yer alan yöresel lezzetler arasında, Lahana Mancarı, Tekne Mancarı, Çırakta Baba Kaygana, Sebzeli Kaygana, Kuskus Makarnası, Mamalika, önemli Akçakoca lezzetlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Batı Karadeniz denince ilk akla gelen tatil beldeleri arasında gösterilen Akçakoca Düzce ilinin bir beldesidir. Düzce ili şirin bir kasaba konumundayken büyüyerek dünyaca ünlü bilinen konuma ulaşmıştır.

Akçakoca'ya yapacağınız ziyaretlerde Akçakoca bölgesi ve civarında yer alan otellerde konaklayabilir tatilinizi şekillendirebilirsiniz. Akçakoca otellerinin sunduğu eğlence programlarına katılarak günün yorgunluğunu atabilir ve kendinizi zinde hissedebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra misafirlerine sunduğu tatil imkânları sayesinde dünyaya adını duyurmuştur. Akçakoca'da deniz, kum, güneşin yanı sıra tarihi yapısıyla da ziyaretçilerini kültürel yolculuğa çıkarmaktadır.

Akçakoca'ya geldiğinizde gezilip görülecek çok sayıda destinasyon merkezleri yer almaktadır. Akçakoca otellerinde konaklarken gezebileceğiniz yerler arasında, Fakıllı Mağarası, Aktaş Şelalesi, Acarlar Langoz gölü, Kuru göl Kanyonu, Cumayanı ve Sarıyayla Şelalesi bulunmaktadır.