TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAfyonkarahisar Otelleri
17 Afyonkarahisar Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Afyonkarahisar Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Afyonkarahisar Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Afyonkarahisar Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Afyonkarahisar Otelleri ve en uygun Afyonkarahisar otel fiyatları, Afyonkarahisar hakkında genel bilgiler...

Afyonkarahisar Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
N. K. avcı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-03-2024/18-03-2024
Kahvaltısı
10
O. Özgen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-04-2024/28-04-2024
Good
10
A. ÖZGÜN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2024/14-03-2024
Temizliği ve yemekleri
9.3
M. BARIŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-05-2024/14-05-2024
Sesiz sakin ve personellerin güler yüzleri
9.0
H. Üstün | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-04-2024/14-04-2024
Yemekleri on numara
8.7
H. ÖZDEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Güler yüzlü personel. Temizlik
9.7
H. . Güner | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-04-2024/02-04-2024
Her şeyiyle gayet güzeldi
8.7
G. . Emek | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Yemekler ve personel gayet iyi ben memnun kaldım
8.0
S. ERMİŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Odaları temiz ve ferah
9.0
S. URHAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-03-2024/13-03-2024
Odaların ferahlığı yemekleri

Afyonkarahisar Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Köklü geçmişi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Afyonkarahisar'da kalabileceğiniz Afyonkarahisar Otelleri...

Fiyat avantajı ve uygun oteller seçeneğiyle Afyonkarahisar'da yer alan tesisler hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan bulabilirsiniz. Afyonkarahisar'da çok sayıda kaplıca oteli bulunmasından ötürü Türkiye'nin sağlık turizmine hizmet veren en gözde bölgeleri arasındadır. Sayfamızdan hem Afyonkarahisar otelleri hem de bölge hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar tarihi ve doğal güzellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Afyonkarahisar'da çok sayıda uygun fiyatlı otelleri ve devremülkleri bir arada bulabilirsiniz. Afyonkarahisar, Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesini birbirine bağlayan önemli geçiş güzergâhları arasındadır. Bu nedenle Afyonkarahisar'da yer alan oteller yoğun olarak tercih edilmektedir.

Afyonkarahisar hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz sayfamızı kullanarak uygun Afyonkarahisar otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sitemizden aldığınız bilgiler ışığında bölgedeki tatilleriniz sırasında zamanınızı çok verimli bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Nüfusu

Afyonkarahisar, tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Tarih öncesi dönemlerden kalma çok sayıda antik eserler, Afyonkarahisar'da yer alan müzede kontrol edebilirsiniz. Afyonkarahisar, termal kaynaklarıyla şifa dağıtmaya devam etmektedir. Gelişen ülke şartları ile Afyonkarahisar, büyümeye devam etmektedir.

Afyonkarahisar'da yapılan en son nüfus sayımına göre 285 bin olarak belirlenmiştir. Özellikle hafta sonları Afyonkarahisar'da oldukça yoğunluk oluşmaktadır. Bunun nedeni Afyonkarahisar'ın Ege ve Akdeniz Bölgelerinin geçiş güzergâhında olmasıdır. Bu da Afyonkarahisar otellerinde konaklamayı daha cazip bir hale getirebiliyor.

Havalimanı

Afyonkarahisar sınırları içerisine yakın olan Zafer Havalimanı, Türkiye'nin 4. büyük havalimanı olarak bilinmektedir. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak'a hizmet vermesinden dolayı Zafer Havalimanı Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olarak da bilinmektedir.

Afyonkarahisar'a 60 km mesafede yer alan Zafer Havalimanı, termal otellerin bulunduğu merkezlere ortalama 1 saat mesafededir. Genellikle Zafer Havalimanından Afyonkarahisar'a her saat başı araç bulmak mümkündür. Bu da uygun Afyonkarahisar otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşmanızı sağlamaktadır.

Otogarı

Afyon'un en büyük ilçeleri arasında olan ve Karahisar ilçesi olarak adlandırılan kısımda yer alan otogar, Afyonkarahisar merkezine 5 dakika mesafededir. Afyonkarahisar'ı ziyarete gelen misafirler karayolu ulaşımını sıklıkla tercih etmektedir.

Afyonkarahisar'a Ankara'dan her saat başı araç bulmak mümkündür. Genellikle Akdeniz ve Ege Bölgelerine seyahat eden misafirler mutlaka Afyonkarahisar'dan geçmektedir. Bu nedenle Afyonkarahisar, Afyonkarahisar otellerine ulaşım kolaylığı ile de bilinmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Afyonkarahisar tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Genellikle yazılı olan kayıtlarda M.Ö. 3000 yıllarından bahsedilmektedir. Afyonkarahisar, çok sayıda savaşlara ev sahipliği yapmış ve hepsinden zaferlerle ayrılmıştır. Afyonkarahisar'ın tarihi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz yer, Afyonkarahisar ilçe merkezinde yer alan turizm müdürlükleridir.

Genellikle Afyonkarahisar'da sağlık turizmine yönelik çok sayıda otel, apart ve devremülk olarak hizmet veren tesisler yer almaktadır. Afyonkarahisar'ın destinasyon merkezleri hakkında detaylı bilgiye, Hattat Ahmet Karahisar, Kültür ve Sanat Merkezi, Yeşilyurt Mah. 1741 Sokak No:1 Afyonkarahisar adresinden ulaşabilirsiniz. Kampanyalı Afyonkarahisar otel fiyatları ile bölgede kalırken müdürlükten destek almanın faydasını görebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Afyonkarahisar, etrafı sıra dağlarla çevrili Ege Bölgesinin farklı özelliklerdeki ve en soğuk illerin arasındadır. Her ne kadar iklim şartları İç Anadolu Bölgesine çok yakın olsa da, Ege Bölgesinin illeri arasındadır. Afyonkarahisar yaz aylarında sıcak, kış aylarında ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Afyonkarahisar denizden ortalama 1010 m. yüksekliktedir ve yaz aylarında bile geceleri oldukça serin bir hava şartlarına sahiptir. Kış aylarında Afyonkarahisar'da sıklıkla yağmur yağar ve yılın uzun bir döneminde kar görülebilmektedir. Bu yüzden tatilinizi Afyonkarahisar otellerinde geçirmeyi düşünüyorsanız mevsim koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege Bölgesinin en gözde sağlık ve turizm kenti olan Afyonkarahisar, yıl içerisinde çok sayıda misafirini ağırlamaktadır. Afyonkarahisar'ın tatlarından bahsedecek olursak, yöre halkının kendine özgü lezzetlere ilham kaynağı olduğu bilinmektedir. Afyonkarahisar kendine özgü lezzetleriyle Türkiye'de yer alan en güzel tatlara sahip ildir.

Afyonkarahisar?da, Bolu Mengen ilçesinden sonra en iyi aşçıların ve ustaların var olduğu bilinmektedir. Afyonkarahisar otellerinde konaklarken tadabileceğiniz lezzetlerden bahsetmemiz gerekirse, Çullama köfte, Bulgur pilavı, Göce tarhanası, Keşkek, Parça et, Yoğurtlu et, Özbek pilavı, Paçık, Sucuk, Afyon salatası, Sırt dolması, Şakşuka, Zürbiye mutlaka denemeniz gerekenler arasında yer alır.

Popüler Eğlence Mekânları

Afyonkarahisar çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle yerli turistlerin sıklıkla bölgeyi ziyaret ettiği ve sağlık açısından oldukça faydalı sulara sahip olan Afyonkarahisar, Turizm gelirleri açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Afyonkarahisar'a yaptığınız ziyaretler sırasında çok sayıda eğlence yerleri ve kafeleri görmek mümkündür. Afyonkarahisar merkezine 5 dakika mesafede olan Afium alışveriş merkezi, Afyonkarahisar'ın en büyük alışveriş merkezlerindendir. Bu yüzden uygun Afyonkarahisar otel fiyatları ile bölgede tatil yaparken mutlaka alışveriş merkezine de uğramalısınız.

Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar tertemiz havası ile bölgeye gelen misafirlerin dikkatini çekmektedir. Genellikle Afyonkarahisar tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra termal sularının şifa dağıtmasıyla da ün kazanmıştır. Afyonkarahisar'da çok sayıda tarihi eser ve müzelerin yer aldığı destinasyon merkezleri bulunmaktadır. Afyonkarahisar'a ait bu mekânları yerinde görmek isterseniz, bölgede yer alan uygun fiyatlı Afyonkarahisar otellerinde de konaklama yapabilirsiniz. Afyonkarahisar gezilecek yerler arasında, Karahisar kalesi, Afyon Mevlevihanesi, Anıt park, Afyonkarahisar müzesi, Ulu camii, İmaret cami, Sucikan şelalesi, Osmanlı rüyası, Afyonkarahisar bölgesinde yer alan başlıca gezilecek yerler arasındadır.