TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAfyon Otelleri
41 Afyon Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Afyon Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Afyon Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Afyon Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Afyon Otelleri ve en uygun Afyon otel fiyatları, Afyon hakkında genel bilgiler...

Afyon Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
S. ERMİŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Odaları temiz ve ferah
9.0
H. Üstün | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-04-2024/14-04-2024
Yemekleri on numara
10
O. Özgen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-04-2024/28-04-2024
Good
8.7
H. ÖZDEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Güler yüzlü personel. Temizlik
9.3
M. BARIŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-05-2024/14-05-2024
Sesiz sakin ve personellerin güler yüzleri
7.3
İ. ÜLKÜ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-03-2024/03-03-2024
Termal
9.7
H. . Güner | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-04-2024/02-04-2024
Her şeyiyle gayet güzeldi
10
İ. H. AZAKLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-04-2024/29-04-2024
Merkezi konum ve Güler yüzlü personel temizlik
8.3
S. ERŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-04-2024/21-04-2024
Personel gerçekten cok iyi, yardimci oluyorlar, güler yüzlü insanlar. Soydan otelin konumu gerçekten çok iyi, her yere yakın, Afyon kaleli manzaralı odalar.
8.7
G. . Emek | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Yemekler ve personel gayet iyi ben memnun kaldım

Afyon Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kaplıca turizminin başkentinde Afyon Otelleri...

Afyon otellerine rezervasyonlarınızı ve gezilerinizi yapabileceğiniz sitemizde sizlerin kolayca ulaşabileceği birtakım bilgileri ana başlıklar halinde sizlere sunduk. Afyon hakkında her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Afyon batıda Uşak, kuzeybatıda Kütahya, güneybatıda Denizli, güneydoğu tarafında Isparta, güneyde Burdur, doğuda Konya ve kuzey tarafında ise Eskişehir ile çevrilidir. Rakım olarak Afyon denizden yüksekliği yaklaşık 1.034 metre kadardır. Afyon özellikle birçok ilin kesişim ve bağlantı yolu olarak konumlandırılmıştır.

Nüfusu

Afyon, Türkiye'nin kesişim ve bağlantı yollarından oluşan bir konumdadır. Özellikle karayolu ve demiryolu hatlarının önemli geçiş yollarından olduğu için Afyon, hem ticari anlamda hem de turistik açıdan önem kazanmaktadır. Bu da burada açılan otellerin sayısına etki ettiği gibi uygun Afyon otel fiyatları ile de karşılaşmanıza olanak sağlamaktadır. Bu da termal bakımdan Afyon'un son zamanlarda fazlasıyla misafir çeken bölgeler arasında olmasına etki etmektedir. Bazı iş adamlarının Afyon'a turizm bakımından yatırımlarından dolayı bölge eskiye nazaran 2 kat önem kazanmıştır. Son yapılan nüfus sayımına göre Afyon'un nüfusu yaklaşık 709.000 kadardır.

Havalimanı

Afyon ili bölge itibariyle önemli kesişim merkezlerinden olduğu için ulaşım konusunda birçok alternatifi vardır. Afyon ilinde demir ve karayolu dışında kullanabileceğiniz diğer seçeneğiniz Uşak ilinde olan en yakın havalimanı olan Zafer Havalimanı'dır. Afyon otellerine ve merkez illere ulaşımınızı havalimanından Havaş servisleri veya otobüslerle sağlayabilirsiniz. Ayrıca Afyon ve çevre illere çeşitli minibüslerle de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Afyon'a yapılan yatırımlar sayesinde bölge eskisinden daha fazla misafir çekmektedir ve bu yüzden önemli bir konum haline gelmektedir.

Otogarı

Afyon ili Türkiye'nin termal özellikli bölgesi olma açısından önemli bir merkezde bulunmaktadır. Hem doğal hem de termal bölge olmasından dolayı yılın her ayı binlerce turistin akın etmesi Afyon'u daha canlı kılmaktadır. Afyon Otogarı şehrin biraz dışında yer almaktadır fakat şehirden ulaşım Otogara kolaydır. Firmaların servisleri, minibüs veya otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uygun Afyon otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere Afyon Otogarı yerel otobüs firmaları dışında birçok Uluslararası firmaları da ulaşım sağlamaktadır. Bunun yanında Afyon Otogarından çevre illere ulaşabileceğiniz birçok firma da bulabilme imkânınız vardır.

Turizm Müdürlüğü

Afyon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afyon ilinin daha fazla tanıtımında önemli rol oynamaktadır. Devlet katkısıyla her yıl daha fazla gelişmekte olan Afyon iline, yılın her mevsimi binlerce turist akın etmektedir. Binlerce yılın tarihini barındıran Afyon adeta bir medeniyetler müzesi olarak şehri canlı kılmaktadır. Deniz turizmden ziyade Afyon son zamanların Sağlık Turizmi açısından Türkiye'nin önem kazanan şehirlerinden birisidir. Sağlık turizminin yanı sıra Afyon otellerinde konaklayarak Afyon'da tarihi ve turistik yerleri de gezip görme imkânına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Afyon Ege bölgesi sınırları içerisinde olmasına rağmen, bölgenin iklim koşullarına sahip değildir. Afyon daha çok İç Anadolu iklimi özelliklerine sahiptir. Genellikle klasik olarak hepimizin de bildiği üzere kışları soğuk ve kar yağışlı geçmekte, yazları ise sıcak ve kurak olmaktadır. Bu iklim koşulları Afyon otellerine olan rağbetin de artmasına olumlu etkilerde bulunmaktadır.

Afyon daha çok İç Anadolu iklimine sahip olduğu için bitki örtüsü de kuru orman topluluğu olarak mevcuttur. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Afyon'da çoğu ormanlık alan yok edilmiştir, bu yüzden boş ve kuru düz ovalar çoğunluktadır. Afyon'da en fazla görebileceğiniz ağaç türleri Karaçam ve Ardıç'tır.

Yeme ve İçme Olanakları

Afyon tarihi ve turistik açıdan önem kazanan şehirlerimizden biridir. Sağlık turizminde en fazla görülen yerlerinden biri olan Afyon her yıl bünyesinde binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Bu turizm faaliyetleri dışında Afyon kendine has yöresel mutfağıyla da gelen misafirlere lezzet cümbüşü yaşatmaktadır. Doğal kaynağı manda sütünden elde edilen lezzetlerinden biri kaymaktır. Manda fiyatları pahalı olduğundan daha çok son zamanlarda İnek sütünden elde edilmektedir.

Diğer bir lezzeti ise Afyon'un meşhur sucuklarıdır. Çeşitli baharatlarıyla üretilen sucuklar bölgenin en önemli ürünlerinden biridir. Afyon'a yapacağınız gezilerinizde mutlaka Lokum almak ve hediye olarak sunulması geleneklerimizden biri haline gelmiştir. Siz de hem Afyon otelleri restoranlarından hem de bölgede bulunan kafe ve restoranlardan bu lezzetleri deneme olanağı bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Afyon bölgede turizm kaynağı yaratmış ender yerlerden biridir. Hem iş adamlarının yatırımları hem de devlet teşvikiyle Afyon Türkiye'nin gelişmiş ve gelişmekte olan illerinden biridir. Afyon her ne kadar büyük şehirler kadar popüler eğlence merkezlerine sahip olmasa da hem uygun Afyon otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellerde hem de bölgede aktivitelerinizi ve zamanınızı geçirebileceğiniz bazı mekânlara sahiptir. Afyon ilinde gidebileceğiniz bazı yerlere baktığımızda Hido Alışveriş Merkezi, Castel Disko Club Bar, Afyon Derin Mavi Dalış Kulübü, Zeyland Sinema, Park Afyon AVM, Afium Outlet ve Eğlence Merkezi başlıca mekânlardandır.

Gezilecek Yerler

Termal turizm açısından Türkiye'nin nadide yerlerinden biri olan Afyon bölgesi, tarihi dokusuyla da siz gelen misafirlere kapılarını açmaktadır. Afyon ilinde yapılan turistik gezilerde birçok tarihi yapıyı görme imkânına erişebilirsiniz. Afyon bölgesi gezi planlarınız arasındaysa sitemizden elde edebileceğiniz verilerle planlarınızı yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden uygun fiyatlı Afyon otellerine rezervasyonlarınızı gerçekleştirip bölgenin tarihi ve kültürel değerlerini görme olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle Kurtuluş Savaşı Muharebesi simgesel illerinden birisi olan Afyon, müzeleriyle sizleri tarihin içine çekecektir. Pek çok Antik kentte görebileceğiniz ören yerleri de bir başka tarihi yerlerdendir. Bunun dışında kaleler, camiler, manastırlar, kiliseler, mağaralar, doğal parklar, kaplıcalar Afyon'da görebileceğiniz bir diğer tarihi ve doğal güzelliklerdir.