TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAfyon Merkez Otelleri
5 Afyon Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Afyon Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Afyon Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Afyon Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Afyon Merkez Otelleri ve en uygun Afyon Merkez otel fiyatları, Afyon Merkez hakkında genel bilgiler...

Afyon Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
M. E. TALAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-03-2024/12-03-2024
Rahat, konforlu ve tertemizdi.
10
İ. H. AZAKLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-04-2024/29-04-2024
Merkezi konum ve Güler yüzlü personel temizlik
8.3
S. ERŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-04-2024/21-04-2024
Personel gerçekten cok iyi, yardimci oluyorlar, güler yüzlü insanlar. Soydan otelin konumu gerçekten çok iyi, her yere yakın, Afyon kaleli manzaralı odalar.
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-02-2024/18-02-2024
Odaları çok ferah ve temizdi. Eşimle geldiğimiz otelden çok memnun kaldık. Havuzu çok iyi geldi. Herkese tavsiye edebilirim
9.0
H. BAYHAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-02-2024/17-02-2024
Personelin özellikle temizlik personelinin cok güleryüzlü ve işini iyi yapmasi. Muhsine hanim işinde cok başarılı.
8.7
z. uğur | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2024/17-03-2024
merkezi konum
10
a. c. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-02-2024/09-02-2024
Personel ilgili ve güler yüzlüydü. Odalar temiz ve hijyenikti çok memnun kaldım
7.3
M. İŞBİLİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-03-2024/02-03-2024
Sıcaklık
10
D. C. 2 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Spa merkezi
9.0
i. yılmaz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-02-2024/29-02-2024
Dısarı termal masaj

Afyon Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Bünyesinde yer alan kaplıcaları ile yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turiste şifa dağıtan Afyon merkez otelleri...

Çok sayıda termal özelliklere sahip otelleri ve apartları ile Afyon Merkezde uygun fiyatları ve lüks Afyon Merkez otellerini bir arada bulabileceğiniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Türkiye'de yer alan kaplıca otelleri içerisinde en güzel kaplıca suyuna sahip olan Afyon Merkez, sağlık turizminin başkenti konumundadır.

Afyon Merkezde, yer alan çok sayıda termal tesislerin yanı sıra doğal ve kültürel özellikleriyle de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Afyon merkezde yer alan oteller genellikle uygun fiyatlı ve lüks oteller olma özelliğine sahiptir.

Afyon Merkez, İç Anadolu'yu Akdeniz'e ve Ege'ye bağlayan önemli köprü vazifesindedir. Afyon Merkez bünyesindeki otelleri ve kaplıcaları bu nedenle genellikle yüksek doluluk oranlarına ulaşmaktadır. Ayrıca kampanyalı Afyon Merkez otel fiyatları da bu konuda etkili olabilmektedir.

Nüfusu

Afyon Merkez Ege Bölgesinin ilk temel taşlarının atıldığı bölge konumundadır. Tarihi geçmişi ve kültürü hakkında çok fazla bilgiyi Afyon Merkeze geldiğinizde öğrenebilirsiniz. Özellikle Afyon Merkez otellerinde konakladığınız süre boyunca bölgeyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabileceksiniz.

Afyon Merkezde yer alan çok sayıda müze ve ören yerler sayesinde bölgeye gelen ziyaretçi sayısında gittikçe artmalar olmuştur. Afyon Merkez genellikle yoğunluğun en sık karşılaşıldığı yerler arasındadır. Afyon Merkez 145 bin nüfusa sahip olmasından dolayı Afyon ilinin en kalabalık ilçesidir. Bu nedenle Afyon Merkezde yer alan termal oteller özellikle hafta sonları yoğun geçmektedir.

Havalimanı

Afyon Merkezde havalimanı bulunmamaktadır. Genellikle karayolu ulaşımı kullanılan Afyon Merkezde, nadiren de olsa hava yolu ulaşımı kullanılmaktadır. Kütahya ili sınırları içerisinde yer alan Zafer Havalimanı, Kütahya, Afyon merkez ve Uşak illerinin ortak kullandıkları bölgesel havalimanıdır.

Kütahya'da yer alan Zafer Havalimanı, Afyon Merkeze 60 km mesafededir. Afyon Merkezden Zafer Havalimanına her saat araç bulmak mümkündür. Afyon Merkezden Kütahya Zafer Havalimanına 1 saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz. Bu da indirimli Afyon Merkez otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşımda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Otogarı

Afyon Merkez, Afyon ilinin Karahisar ilçe sınırlarından oluşmaktadır. Afyon Merkezde yer alan çok sayıda termal otel ve Afyon Merkez otellerine yakın olan otogar ziyaretçilerin sıklıkla kullandıkları ulaşım seçeneklerindendir. Ankara, Antalya karayolu üzerinde yer alan Afyon Merkez, bölgeler arasında geçiş konumundadır. Bu nedenle Afyon Merkeze her saatte şehirlerarası ulaşım aracı bulabilmek mümkündür.

Turizm Müdürlüğü

Afyon Merkez, aynı zamanda sağlık turizminin başkenti özelliğine sahiptir. Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Afyon Merkez, bünyesinde bulundurduğu tarihi eserleriyle dünyaya adını duyurmuştur. Her ne kadar Afyon Merkeze ve indirimli Afyon Merkez otel fiyatlarına sahip otellere yerli turist gelse de, yıl içerisinde çok sayıda yabancı misafire de ev sahipliği yapmaktadır. Afyon Merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden Afyon ve Afyon Merkez tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Afyon Merkezde yer alan Turizm Danışma Ofisine, Hattat Ahmet Karahisari Sanat Merkezi, Yeşilyurt Mahallesi 1741 Sokak No:1 Afyon/Merkez adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Afyon Merkez her ne kadar Ege Bölgesinin bir ilçesi olsa da daha çok İç Anadolu yöresine ait izler taşımaktadır. Afyon Merkez, İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleri ile sınır Ege Bölgesinin eşsiz güzellikteki ovaları ve çam ağaçları ile kaplı ormanları ile bilinmektedir.

Afyon Merkez, yaz aylarında sıcak ve akşamları serin havası ile Ege Bölgesinin en serin bölgesidir. Yaz ayları 30 derecelerde geçen Afyon Merkez, kış aylarında ise eksi derecelerde seyrini sürdürmektedir. Afyon Merkez otellerinde kalırken görebileceğiniz gibi yaz veya kış ayları serin hava her daim olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bölgelerle hemen hemen aynı özelliğe sahip olan Afyon Merkez, farklı yönleriyle de dikkat çekmektedir. Ege kültürünün yanı sıra İç Anadolu yöresine ait lezzetleri de Afyon Merkezde görmek mümkündür. Kampanyalı Afyon Merkez otel fiyatları ile bölgede konaklarken değişik tatlar deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Afyon Merkezin en önemli ve en çok tüketilen yöresel lezzetleri arasında Afyon sucuğu ve Afyon kaymağı gelmektedir. Afyon Merkezde yetiştirilen hayvanlardan yapılan sucuk tadındaki farklılığıyla herkes tarafından bilinmektedir. Afyon Merkeze geldiğinizde bu tatların yanı sıra, zeytinyağlı yemekleri, mezeleri ile en bilindik yemekleri arasındadır.

Popüler Merkez Eğlence Mekânları

Sağlık turizminin en bilindik özelliklerine sahip olan Afyon Merkez, genellikle yerli turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmıştır. Afyon Merkez, bünyesinde bulundurduğu lüks otelleri ve Afyon Merkez otellerinde verdikleri hizmetleriyle de kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Afyon Merkezde yer alan çok sayıda eğlence mekânı bulunmaktadır. Bu eğlence mekânları Afyon merkezin en çok uğrak yerleri arasındadır. Afyon Merkezde yer alan bu mekânlardan bazıları, Afium alışveriş merkezi, Anka cafe, Pasaport cafe, Özdilek restoran, Özsüt, Coffeemania, Düş sokağı nargile cafe, Afyon Merkezde yer alan eğlence mekânlarındandır.

Gezilecek Yerler

Afyon Merkezde yer alan çok sayıda termal tesisler ve tarihi mekânlar yer almaktadır. Afyon Merkezde sağlık turizminin yoğunluk kazanmasıyla bölgeye yerli veya yabancı turist gelmektedir. Bu da Afyon Merkez otellerinin özellikle kaplıca suları ile ünlü olmasından kaynaklanmaktadır.

Genellikle tedavi amaçlı Afyon Merkeze gelen misafirler, tedavinin yanı sıra bölgede yer alan müze ve ören yerlerini de gezmektedirler. Afyon Merkeze yapacağınız gezilerde lüks otellerde konaklayarak, hem termal sularında sağlığınız koruyabilir, hem de Afyon Merkezin doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Afyon Merkezde yer alan gezilecek yerler arasında, Termal kaplıcalar, Döğer kervansarayı, İmaret camii ve külliyesi, Kutlu tepe Kocatepe, Anıt park, Akar çay, Mermer ocakları Afyon Merkez ve civarında görebileceğiniz turistik mekânlar arasındadır.