Adrasan Otelleri & Adrasan Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel

Adrasan Otelleri & Adrasan Otel Fiyatları

Saklı kalmış güzellikleri ile huzuru temsil eden Adrasan Otelleri...

adrasan otelleri

Huzur dolu bir tatil için Adrasan otellerini sitemizde konumlarına ve özelliklerine göre araştırabilir, sevdiğiniz kişilerle uygun fiyatlar üzerinden tatil planı yapmaya başlayabilirsiniz. Adrasan'ın el değmemiş doğal ortamında hem eğlenerek hem de dinlenerek unutulmaz anılara sahip olabilirsiniz.

Adrasan, Antalya'ya bağlı batısında yer alan beldelerimizdendir. Antalya il merkezine mesafesi 90 kilometre olan Adrasan, en yakın mesafe bakımından Kumluca ilçesine 25 kilometredir. Adrasan; Karşıyaka Mahallesi, Merkez Mahallesi ve Deniz Mahallesi olmak üzere üç adet mahalleye sahiptir.

Yemyeşil bir doğa içerisinde Adrasan Koyu'nun müthiş manzarasını izleyerek geçireceğiniz tatillerinizde uygun Adrasan otel fiyatları ile konaklamanız sayesinde tatilinizi çok daha düşük bütçelerle planlamanız mümkün olacaktır. Bu bakımdan sayfamızdaki oteller arasından seçimlerinizi yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Nüfusu

Adrasan, bünyesindeki mahallelerle birlikte toplam 2554 nüfusludur. Doğal çevresi ve temiz koyları ile önemli turizm cennetlerimizden olan Adrasan'da 1184 adet kadın, 1370 adet de erkek yaşamaktadır. Yerel halkın ekonomisi turizm kaynaklı olarak geçim sağlanmaktadır. Bu da hem Adrasan otelleri sayısının hem de bölgedeki diğer eğlence mekânı sayısının sürekli artması üzerinde etkili olmaktadır.

Havalimanı

Yerli yabancı birçok turiste kucağını açan Adrasan, yurdumuzun kuzey batısında yer almakta olup, uzak beldelerden gelen ziyaretçiler için Muratpaşa ilçesinde yer alan Antalya Havalimanı'ndan havaş servisleri ve otobüsler ile ulaşım yapılmaktadır. Uluslararası havalimanı olan Antalya Havalimanı ile Adrasan arası 105 kilometre sürmektedir. Bu yüzden uygun Adrasan otel fiyatları ile planladığınız tatillerinizde ulaşım olarak hava yolunu tercih etmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır.

Otogarı

Adrasan Otogarı, turistlere civar beldelerden şehir içi taşımacılık yaparak hizmet vermekte olup, durak şeklindedir. Deniz Caddesi üzerinde yer alan otobüs durağı merkeze 2 kilometre mesafelidir. Şehirlerarası ulaşım ise Kumluca ilçesinde bulunan Kumluca Otogarı aracılığı ile aktarmalı yapılmaktadır. Otogara geldiğiniz zaman şehir içi otobüslerini ve diğer kara yolu ulaşım araçlarını kullanarak Adrasan otellerine ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm Danışma Bürosu

Adrasan turizm cennetimiz olup, eski uygarlıklardan kalma tarihi yerleri ve tabii çevresi ile turistlerin rağbet ettikleri beldelerimizden biridir. Bölge bünyesinde saklı güzelliklerin yanında aile işletmeleri olarak nitelendirebileceğimiz çok sayıda butik otel ve pansiyon bulundurmaktadır. Siz de bu konaklama seçenekleri içerisinde sizin için en uygun Adrasan otel fiyatlarına sahip seçenekleri değerlendirerek turizm danışma bürolarından aldığınız bilgiler doğrultusunda keyifli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Adrasan, Akdeniz suları içerisinde bulunduğu için ılıman iklim özellikleri ile öne çıkan Akdeniz iklimini yaşamaktadır. Güney kesimde yer almasından dolayı don olaylarına rastlanmayan Adrasan'da kışları ılık, yazları sıcaktır. Bölgenin bitki örtüsünü iklim özelliği etkilemiş olup, sebze ve narenciye üretiminde yurdumuzda ön plandadır. Adrasan'da görülen diğer bitki örtüsü; sedir, kızılçam, meşe, keçiboynuzu, günlük, köknar, çam, defne, kekik gibi pek çok bitki topluluğuna rastlanmaktadır. Adrasan otellerinde konaklarken sadece kaldığınız otellerin tesislerinde vakit geçirmek yerine çevreyi gezmeniz halinde bölgedeki bu güzellikleri keşfetme olanağına da sahip olabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Adrasan turizmi ile gelişen yörelerimizden olduğu için farklı alternatiflerde salaş veya modern görünümlü pek çok restoran bulabilirsiniz. Özellikle Akdeniz mutfağına mahsus yemekler yiyebileceğiniz bölgede sebze yemekleri ile balık ürünleri başı çekmektedir. Izgaradan köfteye her çeşit yemeği keyifle yiyebileceğiniz Adrasan'da özellikle turunç reçelini almadan uygun Adrasan otel fiyatları ile konaklayarak geçirdiğiniz tatillerinizi sonlandırmamalısınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Adrasan sakinliği temsil ettiği için bölgede disko veya gece kulübü tarzı mekânlar yer almamaktadır. Keyifle içeceklerinizi alabileceğiniz bir kaç adet bar, türkü bar ve kafeler bulunup, ayrıca Adrasan otelleri de canlı müzik, Türk geceleri ve çeşitli gösterilerle ziyaretçilere eğlence sunmaktadır. Bölgede en çok tercih edilen mekânları sıralayacak olursak; Khoffner Brauerei Pub, Simge Pub, Akıncı Pub ve Chill House Lounge'tır.

Gezilecek Yerler

Adrasan otellerinde konaklama yaparken, diğer yandan da ülkemizin sayılı koylarına ev sahipliği yapan bu bölgeyi keşfedebilirsiniz. Bölgede gezilecek turistik yerlerin yanı sıra; dalış, yamaç paraşütü, su sporları ve alışveriş gibi pek çok etkinliğe katılabilirsiniz. Adrasan'da ziyaretçilerin uğrak yeri olan turistik yerleri ise; Çavuşköy, Adrasan Koyu, Eski Likya Yolu, Yanartaş, Antik Kent Olimpos, Sazak, Suluada ve Phaselis Antik Kenti'dir.

Adrasan'da gerçekleştirmeyi planladığınız gezileriniz için konaklama seçeneklerinizi Kumluca otelleri arasından da değerlendirebilirsiniz. Burada geçireceğiniz tatilleriniz sırasında hem Kumluca'nın hem de Adrasan'ın doğal güzelliklerini ve tarihi antik kentlerini yakından görebileceğiniz keyifli zamanlar geçirebilmeniz mümkündür.