TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIGerger Otelleri
1 Gerger Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Gerger Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Gerger Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Gerger Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Gerger Otelleri ve en uygun Gerger otel fiyatları, Gerger hakkında genel bilgiler...

Gerger Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
E. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-09-2020/11-09-2020
Konum olarak güzeldi ve odalar temizdi. Kahvaltısı güzeldi. Personel de çok yardımsever ve ilgiliydi çok teşekkürler.
8.7
N. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-02-2021/20-02-2021
Otel konumu ve manzarası güzeldi. Odalar temiz ve ferahtı. Personel de ilgiliydi teşekkür ederiz.

Gerger Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi milattan öncesine dayanan Gerger'de kalabileceğiniz eşsiz Gerger Otelleri...

Milattan önceki yıllarda birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan Gerger, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri bakımından zengin bir ilçe olarak karşınıza çıkmaktadır. Bölgede bu kadar güzelliğin olması turistik faaliyetleri de artırmış ve bölgede Gerger otelleri sayısının artmasına olanak sağlamıştır. Eskiden adı Malatya iline bağlı Aldüş Köyü olan ilçemiz uzun yıllar önce Malatya'dan ayrılıp Adıyaman iline bağlı Gerger ilçesi olmuştur. 

Benzersiz doğal güzelliklerini ve tarihi kalıntılarını görebilmek için gerçekleştireceğiniz tatil planlarınızda uygun Gerger otel fiyatları ile konaklamanıza olanak sağlayan sitemizden faydalanmanız yararınıza olacaktır. 


Nüfusu

Malatya ve Diyarbakır'a en yakın fakat Adıyaman iline bağlı ilçemiz Gerger nüfusunu daha çok yerli halk oluşturmaktadır. Yöre halkının büyük bir çoğunluğu büyük şehirlere göç etmiş olsa da 2016 yılı nüfus sayımına göre Gerger nüfusu 18.785 olarak belirlenmiştir. İlçede toplam 45 köy ve 4 mahalle bulunmaktadır. Fakat  bölgenin tarihi ve doğal zenginliklerini ziyarete gelenler ve Gerede otellerinde kalanlarla birlikte nüfusta farklı dönemlerde küçük artışlar göstermektedir.

Ulaşım Olanakları
Gerger tatillerinizde ulaşım için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Havayolları ile ulaşım için, Adıyaman Havalimanı'nı kullanıp daha sonra karayolu ile Gerger ilçesine geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Gaziantep, Şanlıurfa ve Malatya şehirlerindeki havalimanlarını kullanarak ta ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayolu ulaşımı için ise Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman merkez ve Diyarbakır olmak üzere farklı güzergâhlar üzerinden  ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise feribot ile ulaşımdır. İlçeye bağlı Güzelsu Köyündeki feribot seferleri ile uygun Gerger otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Turizm Müdürlüğü

Gerger ilçesinde gerçekleştirilen çeşitli turizm faaliyetleri ve diğer unsurlar ile alakalı Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilgilenmektedir. Ayrıca bölgedeki tatilleriniz sırasında yaşadığınız her türlü sorun için de Eskisaray Atatürk Bulvarı No:184 Merkez-Adıyaman adresinde bulunan Turizm danışma bürosundan destek alabilmeniz mümkün olmaktadır. Gerger otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında bölgeyi yakından tanımak için mutlaka danışma bürosunu aramanızda fayda olacaktır.


İklimi ve Bitki Örtüsü

Gerger, karasal iklim koşullarının hüküm sürmesi sebebi ile zorlu kış aylarının yaşandığı görülmektedir. Ancak geçmiş yıllara oranla daha iyi koşullar olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Bu bakımdan bölgede ılıman bir iklim de oluşmaktadır. Kış aylarının soğuk ve yağışlı, yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiği Gerger'de indirimli Gerger otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında oldukça keyifli zaman geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz.


Yeme ve İçme Olanakları

Gerger'de yemek kültürü bakımından çevredeki birçok ille benzerlik göstermektedir. Fakat Gerger'de yemeklerin kendine has bir lezzeti olduğunu da görebilirsiniz. Bunlardan bazıları; Dövmeç, Çiğköfte, Malhute Çorbası, Buhara Pilavı, Kavurmalı Hitap, Topak Helvası, Yarpuzlu Köfte, Besni Tavasıdır. Ayrıca Gerger otellerinde kalırken daha birçok eşsiz lezzeti de yerel restoran ve cafelerde tatma imkanı bulabilirsiniz.


Popüler Eğlence Mekânları

Karadeniz'in önemli illerinden olan Giresun'da aktif bir gece hayatı pek fazla yoktur. Genel olarak akşamları canlı müzik dinlemek ve gece hayatı eğlenceleriniz için sınırlı sayıda seçenek  bulunmaktadır. Bunlarda bazıları; Kulak Restoran, Eşkina Restoran, Ellek Bar, Bar 10, Baraka Bar, Masal Türkü Evi'dir. Bu nedenle Giresun otellerinde konaklarken bu yerleri de mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. 

Gezilecek Yerler

Eşsiz doğası, kültürü ve seven halkı ile Giresun'da geçmişten kalma birçok eşsiz tarihi yapıyı bulunmaktadır. Bu durum bölgede birçok gezip görebileceğiniz pek çok yer olmasına da olanak sağlamaktadır. Özellikle; Kümbet Yaylası, Muhteşem Plajları, Sis Dağı Yaylası, Mavi Göl, Yeniköy Mağarası, Kuzalan Tabiat Parkı, Millet Bahçesi Parkı, Meryemana Manastırı, Giresun Kalesi  gibi pek çok tarihi ve doğal güzellik sizi beklemektedir. Bu yüzden Giresun otellerinde konaklarken bu yerleri de mutlaka gezmelisiniz.