TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAdana Otelleri
40 Adana Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Adana Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Adana Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Adana Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Adana Otelleri ve en uygun Adana otel fiyatları, Adana hakkında genel bilgiler...

Adana Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.7
M. Alpsülün | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/13-05-2024
Güler yüzlü personel
9.7
U. C. İLGEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2024/10-06-2024
Çalışanlar güleryüzlü odalar temiz
8.7
E. GÜLTEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/28-04-2024
Odalar gerçekten temizdi bu hassasiyetinizi koruduğunuz sürece beğenilen bir otel olacaksınız
8.7
V. KARTAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-05-2024/22-05-2024
Temizlik
10
O. DİZGE | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Tertemiz çok güzel bir otel tekrar görüşmek dileğiyle
10
G. . Şahin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Güler yüz
9.3
A. SEVGENER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2024/18-05-2024
Personelin yakın ilgisi ve nazik davranışları gerçekten takdire değer. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
8.7
Y. GERGER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-05-2024/03-05-2024
Uyumlu personel
10
E. BOZKURT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-05-2024/25-05-2024
Konum
6.7
B. KESKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Kolay bulunma

Adana Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Adana Fırsat Otelleri

Adana gezi ve konaklamalarınızda her türlü bilgiye ulaşacağınız sitemizden yararlanabilirsiniz. Siz misafirler için oluşturduğumuz Adana Otelleri gezi rehberinizde, faydalı olabilecek bütün bilgileri bir çatı altında topladık. Bu bilgiler doğrultusunda Adana tatillerinizi daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Nüfusu

Adana, ülkemizde önemli bağlantı yollarından bir yerdedir. Coğrafi konum olarak ve stratejik özelliği bakımından Adana, en önemli illerden biridir. Adana son yapılan nüfus sayımlarına göre 2.183.167 kişilik bir nüfusa sahiptir. Bu sayıya uygun Adana otel fiyatları ile konaklayan tatilciler dâhil edildiğinde sayının daha da arttığını görebiliyoruz. 2014 nüfus sayımına göre Adana'nın nüfusu bir önceki seneye göre % 0,81, 17.572 kişi sayısı olarak artış göstermiştir. Adana'da yıllar arasındaki nüfusa bakarsak, erkek-kadın nüfus oranı birbirine çok yakındır. Bölge yeni istihdam sahaları açısından geliştiği için her sene nüfusu artış göstermektedir.

Havalimanı

Adana ulaşım açısından ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Adana'ya ulaşımlarınızı havayolu, karayolu ve deniz yoluyla yapabilirsiniz. 1937 yılından itibaren Şakir Paşa Havalimanı, Adana halkı için önemli havayolu ulaşım limanı haline gelmiştir. İç ve dış hatlarda direk uçuşları kullanarak Adana otellerine ulaşımlarınızı sağlayabileceğiniz Adana Havalimanı, ülkemizde yolcu kapasitesini karşılama ve uçuş yoğunluğuyla 7. sırada yer almaktadır. Adana Havalimanı kapasitesinin biraz daha rahatlaması açısından 2014 yılında hizmete girmesi planlanan Çukurova Havalimanı inşaatı bitmediği için henüz devreye girememiştir. Bunun dışında yine Adana'da askeri faaliyetlerini sürdüren İncirlik Havalimanı ise sadece askeri uçuşlar için kullanılmaktadır.

Otogarı

Türkiye'de ulaşım bakımından önemli kesişim merkezlerinden yer almakta olan Adana, ulaşım yönünden birçok seçeneğe sahiptir. Adana'ya en fazla ulaşım karayoluyla yapılmaktadır. Şehir merkezine 5 km olan Adana Otogarına ulaşımınız da kolaydır. Milletlerarası TEM Otoyolu ve D-400 Karayolu, Adana karayolu uygun Adana otel fiyatlarıyla rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere ulaşımınızı kullanabileceğiniz istikametlerdir. Türkiye'nin birçok noktasına ulaşımınızı Adana Otogarından sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye turizmi açısından önemli bir noktadadır. Birçok tarihi eser, müze ve turizm faaliyetlerine sahip Adana, bölgeye gelen ve Adana otellerinde konaklayan misafirlere hem görsel yönden hem de tarihi yönden ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl düzenlenen Adana Altın Koza Film Festivali kültür-sanat etkinliği açısından önemli bir yer almaktadır. Ayrıca Sabancı Vakfı ve Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali de bölgede düzenlenen diğer önemli sanatsal faaliyetlerdendir. Yine bunun dışında yakın zamanda düzenlenmeye başlanan Uluslararası Hava Oyunları Festivali ve Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, Adana tanıtımı ve turizmi açısından en önemli etkinliklerdendir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Adana, klasik Akdeniz iklimine sahip nadide şehirlerdendir. Klasik Akdeniz iklimi özelliklerine sahip Adana'da kışları ılık ve yağış gösterirken, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Nemin yoğun olduğu bir bölge olan Adana, 12 Haziran 2012 yılında en yüksek sıcaklığa ulaşmıştır. 53 derecelik bir sıcaklığı gösteren termometreler, Adana halkı için bir kâbusa dönüşmüştür. Dondurucu bir soğukluğa sahip olmayan Adana'da en düşük sıcaklık ise 28 Ocak 2012 tarihinde -6 derece olarak tespit edilmiştir.

Bitki örtüsüne baktığımız vakit ormanlar genellikle dağlık bölgelerde konumlanmıştır. Tipik Akdeniz bitki örtüsüne sahiptir. Dağ kısımlarında genellikle Maki, aşağı bölüm olan yamaçlarda ise daha çok karaçam ve sedir ağaçlarıyla kaplıdır. Bu özellikleriyle birlikte sitemizdeki Adana otel fiyatları da göz önünde bulundurulduğu zaman eğlenceli ve düşük bütçeli bir tatil için Adana'nın ideal şehirlerin arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Yeme ve İçme Olanakları

Adana, Türkiye gastronomisi açısından önemli bir yere sahiptir. Dünya ve ülke mutfakları arasında önemli ölçüde yer tutmuştur. Özellikle Akdeniz ve Türk mutfakları lezzetlerini bünyesinde taşır. Adana yemekleri dediğimiz zaman başta et gelmektedir. Adana acı, ekşi ve narenciyenin en fazla tüketildiği şehirlerdendir. Adana fırsat otelleri için sayfamızdan kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

Adana Ticaret Odası tarafından da tescillenmiş olan Adana Kebap, Adana'nın uluslararası lezzetlerinden biri haline gelmiştir. Adana ili diğer önemli lezzetleri şunlardır; Analı Kızlı, Kabak Çintme, Şalgam Suyu, Karakuş Tatlısı, Bici Bici, Karsambaç, Yüksük Çorbası, Kısır, Sıkma en önemli yemeklerindendir. Bu lezzetleri tatmak için Adana otelleri restoranlarını ve çevrede yerel halk tarafından işletilen yerel kafe ve restoranları değerlendirebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Adana son zamanlarda eğlenceleriyle, popüler mekânlarıyla revaçta. Hem film ve dizi sektörünün, hem de yeni istihdam sahalarının çoğalmasıyla Adana'ya ilgi bir kat daha arttı. Globalleşen Dünya'ya ayak uyduran Adana'da yeni yerler keşfedebileceğiniz birçok mekân bulabilirsiniz. Bu sebeple tatillerinizi hem eğlenceli hem de uygun Adana otel fiyatlarıyla bütçenize uygun bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz Adana da değerlendirmeniz faydanıza olacaktır.

Yeni Adana Gençleri diye adlandırdığımız 20-30 yaşlar arası kuşak Adana'nın farklı eğlence tarzına ayak uydurmuş durumdadır. The North Shield bölgedeki popüler yerlerdendir. Ayrıca Reina tarzı Lava isimli büyük eğlence mekânı da diğer bir tercihlerdendir. Adana'da bunun gibi birçok popüler mekânın açılması, şehre farklı bir eğlence anlayışı katmıştır.

Gezilecek Yerler

Adana hem tarihi hem de turistik yerleriyle Türkiye'nin gözde illerindendir. Gastronomi turizminin dışında bölge, tarihi ve kültürel açıdan birçok eser barındırmaktadır. İş, ticaret, tarım ve hayvancılık açısından önemli topraklara sahip olan Adana, bu kültürel yönüyle de dikkat çekmektedir. Adana'da gezebileceğiniz Cami, Antik Kent, Türbe, Hamam, Baraj, Kervansaray, Kale ve bunun gibi birçok eser vardır.

Adana otelleri fiyatları konaklarken gezip görme olanağı bulabileceğiniz pek çok mekân bulunmaktadır. Adana Etnografya Müzesi, Adana geçmiş tarihiyle ilgili bilgi edineceğiniz yerlerden bir tanesidir. Adana'da görebileceğiniz başlıca eserleri sizler için sıralamaya çalıştık; Akçatekir Yaylası, Adana Etnografya Müzesi, Misis Antik Kenti, Anavarza Antik Kenti, Anavarza Kalesi, Çarşı Hamamı, Seyhan Nehri, Seyhan Barajı, Yılanlı Kale görülmesi gereken başlıca yerlerdendir.