Adaköy Otelleri & Adaköy Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Club Nimara Beach Resort
Club Nimara Beach Resort
Club Nimara Beach Resort
Club Nimara Beach Resort
Club Nimara Beach Resort
Tui Blue Marmaris
Tui Blue Marmaris
Tui Blue Marmaris
Tui Blue Marmaris
Tui Blue Marmaris
Anerissa Hotel
Anerissa Hotel
Anerissa Hotel
Anerissa Hotel
Anerissa Hotel

Adaköy Otelleri & Adaköy Otel Fiyatları

Mavi bayraklı plajı ile tatilcileri kendine çeken Adaköy'de kalabileceğiniz Adaköy Otelleri...

adaköy otelleri

Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz Adaköy, Muğla'nın en popüler tatil merkezlerinden biri olan Marmaris'te bulunuyor. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz Adaköy'de mavi bayraklı bir plajın olması Adaköy otellerinde gerçekleştirilen tatillerin daha keyifli geçmesine olanak sağlıyor. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yerde tatil yapmak isteyenler için Adaköy'ün biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

Tarihi MÖ 1200'lü yıllara kadar dayanan Adaköy'de doğa ile iç içe olan tertemiz bir deniz ve altın sarısı incecik kum plaj sizleri beklemektedir. Burada daha düşük bütçelerle konaklayabilmek için sitemizin sizlere sunduğu indirimli Adaköy otel fiyatları ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfus

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı bir belde iken 2016 Belediyeler Kanunu ile Muğla Büyükşehir olduğu için mahalle konumuna geçirilen Adaköy'de yerel halk nüfusunun 4800 olduğu görülür. Ancak özellikle yaz aylarında Adaköy otellerinde konaklayıp bölgede tatil yapanlarla birlikte bölge nüfusunda da artış gözlemlenmektedir. Burada köy halkının ise çoğunlukla Bulgaristan'dan göç ile geldiğini söyleyebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Marmaris'in Adaköy mahallesine ulaşabilmek için hava ve kara yolunu kullanabilirsiniz. Kara yolu ile ulaşımlarınızda öncelikle Marmaris'e şehirlerarası otobüs seferleri ile gelmeniz gerekmektedir. Daha sonra da şehir içi araçları ile ya da taksi kullanarak Adaköy'e ve indirimli Adaköy otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşabilirsiniz. Hava yolu için ise Bodrum Havalimanı ve Dalaman havalimanı olmak üzere iki tercihiniz bulunmaktadır.

Turizm Danışma

Adaköy'de gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili sorumluluğun Marmaris'te bulunan Turizm Müdürlüğünde olduğunu görebilirsiniz. Burada gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili olarak turizm danışma bürolarından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Adaköy otellerinde konaklarken yaşadığınız sorunlarla ilgili olarak da bürolardan destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Marmaris'e bağlı olan Adaköy'de iklimin Akdeniz iklimi özelliklerini taşıdığını görebilirsiniz. Her mevsim sıcak, güneşli ve nemli bir hava ile karşılaşabileceğiniz bölgede indirimli Adaköy otel fiyatları ile konaklarken güneşli gün sayısı fazla olduğundan makilerle sıklıkla karşılaşabileceğinizi görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Yerel halk tarafından işletilen küçük çaplı restoranları bulabileceğiniz Adaköy'de yeme ve içme ihtiyaçlarınızı daha çok Adaköy otelleri restoranlarında karşılamanız gerekiyor. Ancak Marmaris Yacht Marina Adaköy'de olduğundan burayı da mutlaka denemenizi tavsiye edebiliriz. Buranın konuklara sunduğu zeytinyağlı yemekler ve balık yemekleri kesinlikle sizi memnun edecektir.

Popüler Eğlence Mekânları

Adaköy'de eğlenmek için gece dışarı çıkmayı istiyorsanız sadece indirimli Adaköy otel fiyatları ile konaklayacağınız otellerin size sunduğu tesis olanaklarından faydalanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Marmaris'e inerek burada bulunan disko, bar ve gece kulüplerinde de keyifli vakit geçirme olanağı bulabilirsiniz. La Rocca Bar, Budha Bar, No Bambu Bar ve Yunus Cafe Bar bunlar içerisindeki en popüler yerlerdir.

Gezilecek Yerler

Küçük bir yerleşim birimi olan Adaköy'de plaj ve deniz keyfi yapmanın dışında tarihi ve doğal güzellikleri de keşfe çıkmak istiyorsanız Amos Koyu, Bozburun Yarımadası, Dişlice Adası, Loryma Antik Kenti ve Sedir Adası gibi yerleri mutlaka gezmelisiniz. Marmaris'te Adaköy otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz bunlar gibi pek çok yer bulabilirsiniz.

Her ne kadar küçük bir yerleşim birimi olsa da Marmaris otelleri arasından seçim yapmak isteyenlerin Adaköy'e ve burada bulunan otellere de yöneldiklerini görebilmemiz mümkün olmaktadır. Burada şirin ve samimi oteller bulabileceğiniz gibi lüks ve konforlu bir konaklama sunmakta olan otel seçeneklerini de bulabilmeniz mümkün olacaktır.