TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIAcıpayam Otelleri
1 Acıpayam Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Acıpayam Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Acıpayam Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Acıpayam Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Acıpayam Otelleri ve en uygun Acıpayam otel fiyatları, Acıpayam hakkında genel bilgiler...

Acıpayam Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
K. DOR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-07-2020/28-07-2020
İş için geldiğim acıpayam'da sade güzel bir otel. Hizmet personel iyi. Odalar konforlu. Tavsiye ederim.
9.7
E. Marangoz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-03-2021/26-03-2021
Otoparkı olması güzel. Odalar temiz ve ferahtı. Personel sıcakkanlıydı. Kendi restoran ve kafeleri olması da güzeldi
9.7
Y. Küçük | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-01-2021/14-01-2021
Otel çok temiz ve yeni duruyor. Denizli kayak merkezine en yakın yer olduğu için burayı tercih ettim. Yemekleri lezzetli, personeli ilgili ve güler yüzlüydü. Tavsiye ederim

Acıpayam Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Denizli`nin huzur saklı Acıbadem Otelleri

Denizli'de yer alan otellerimize, erken rezervasyon fırsatları yanında en avantajlı fiyatlarla sitemizden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Denizli'de, vaktinizi en iyi şekilde değerlendirmeniz için en konforlu Acıpayam otelleri ve Denizli hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri bir araya getirmiş bulunuyoruz.


Denizli, antik çağlardan başlayıp günümüze dek pek çok kişiye şifa olan termal suyu ile dünya genelinde önemli kaynaklardan sayılmaktadır. Kaplıca ve Sağlık Turizmi yanında Denizli'de; Kültür Turizmi, Eko Turizm, Kongre Turizmi gibi alternatif turizm dalları da gelişmiş olup, vaktinizi en doğru şekilde değerlendirebileceğiniz bir gezi listesi oluşturabilirsiniz.


Ege Bölgesinde yer alan Denizli, Acıpayam, coğrafi konumu Akdeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Acıpayam, yüzölçümü ile Denizli'nin en büyük ilçesi ünvanını taşımakta. Deniz seviyesinden yüksekliği 885 metredir.

Ulaşım

Acıpayam merkezine 400 metre mesafede yer alan otogarından kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı; Acıpayam ilçesine 104 kilometre mesafesi olup hem sivil olarak hem de askeri olarak hizmet veren havalimanıdır. Böylece Acıpayam otellerinde gerçekleştirilecek olan tatillerinizde daha keyifli vakit geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Tarihi

Acıpayam en eski adı Hamit Ovası'dır. Bölgenin "Acıpayam" adını alışının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte bölgede badem ağaçlarının çok oluşu ve badem ağaçlarının da acı oluşu nedeniyle "Acıpayam" adı düşünülmektedir. Bölgede bademe "payam" denilmesi bu ihtimali güçlendiriyor. Daha yakından tarihini ve kültürünü tanımak isterseniz uygun fiyatlı Acıpayam otellerinde konaklama İçin öncelikle sitemize uğrayabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Coğrafi yönden Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi geçiş noktasında olması nedeniyle değişken iklimi vardır. Kuzey kısımlarında göller Bölgesi'nin iklim özelliklerini taşır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı, bazen de kışlar ılıman geçer. Güneye inildikçe Gireniz Vadisi boyunca Akdeniz iklimine sahiptir.

Yeme ve İçme Olanakları

Denizli'ye dair ilk akla gelen en meşhur yemekleri; tandır kebabı, pancar kavurması, güveç ve çeşitli et yemekleri ile sebze yemekleri de şehrin önemli kültürel özellikleri arasında yer alır. Bu yemekleri Acıpayam otellerinin restoranlarında deneme olanağı bulabileceğiniz gibi şehirdeki yerel restoranları da değerlendirebilirsiniz. Şehirde gidebileceğiniz en meşhur restoranlar; Tillemoğlu Restoran, Acıpayam OcakBaşı, Kebapçı İsmail, Sözgen Restoran, Avlu Gastro'dur.

Gezilecek Yerler

Denizli`nin tarihi ve turistik yapıları, arkeolojik değerleri bakımından ele alırsak; Ucari Göleti, Yazır Camisi;Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bulunan Yazır Camii'nin tarihi 1801 yılına dayanmaktadır. Hakkındaki birçok tarihi bilgiye kitabesinden ulaşılan caminin banisi Hacı Ömer Efendi adında bir zattır, Keloğlan Mağarası; Tavandan damlayan suların oluşturduğu sarkıtlar birleşerek oluşturdukları sütunlar ile traverten oluşumlar, İlaveten, tavandaki geniş çatlaklardan kaynaklanan büyük sarkıtların dikitlerle ve birbirleri ile birleşmesi sonucu, mağaranın içinde doğal duvarlarla ayrılmış odalara benzer bölmeler oluşmuştur. Uygulama Projesi doğrultusunda inşa edilen gezi yolları aydınlatılmıştır. Mağaranın içerisi aynı zamanda kameralarla kontrol ediliyor. Mağara, astım hastaları tarafından da büyük ilgi görmektedir. Son olarak Alacain Mağarası sayılabilir. Gezerken yorgunluğunuzu atıp dinlenme ihtiyacınız için Acıpayam otellerine bakabilirsiniz.