Sinop Otelleri & Sinop Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Sinopark Otel
Sinopark Otel
Sinopark Otel
Sinopark Otel
Sinopark Otel
Sinop Antik Otel
Sinop Antik Otel
Sinop Antik Otel
Sinop Antik Otel
Sinop Antik Otel
Vira Otel Sinop
Vira Otel Sinop
Vira Otel Sinop
Vira Otel Sinop
Vira Otel Sinop

Sinop Otelleri & Sinop Otel Fiyatları

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden Sinop'ta kalabileceğiniz lüks Sinop Otelleri...

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sadece Akdeniz ve Ege kıyılarının değil aynı zamanda Sinop gibi Karadeniz kıyılarında bulunan şehirlerimizin de turist akınına uğradığını görebilirsiniz. Sinop otellerinin pek çok konuğu memnun edecek lüks bir yapıya sahip olması sayesinde burada geçireceğiniz tatillerinizin daha keyifli bir hale geleceği konusunda emin olabilirsiniz.

Pek çok bölgeye nazaran daha keyifli bir denize sahip olan Sinop'ta tatil yapabileceğiniz pek çok seçenek olması sebebi ile tatil planlarınızı gerçekleştirirken indirimli Sinop otel fiyatları imkânı sunan sitemizden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede düşük kalitede otellere sırf Akdeniz sahillerinde diye daha yüksek ücret ödemek yerine yüksek kalitede otellerde daha düşük fiyatlarla konaklama olanağı bulabilirsiniz.

Nüfusu

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Sinop'ta yerel halkın varlığını sürdürdüğünü görebilirsiniz. Hem il merkezinde hem ilçelerde hem de kırsal alanlarda yerleşik halk bulunmaktadır. Sinop'un şehir nüfusunun 60.880 olduğu görülmektedir. Kırsal alanlarda 20.213 kişi yaşarken şehir yerleşkelerinde 40.667 kişi yaşamaktadır. Ancak yaz aylarında Sinop otellerinde konaklamayı tercih edenlerle birlikte bu nüfusta artış gözlemlenmektedir.

Ulaşım Olanakları

Şehirlerarası otobüs seferlerinden faydalanarak ulaşımınızı gerçekleştirebileceğiniz Sinop'a havayolu ile ulaşmak için ancak çevre şehirleri kullanabilirsiniz. Sinop'ta havalimanı bulunmamaktadır. Ancak özel turlarla deniz yolunu kullanarak da indirimli Sinop otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Turizm Danışma

Sinop'ta gerçekleştirilen tüm turizm etkinlikleri Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Siz de Sinop'un tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi almak, bölgedeki festivallerle ilgili destek almak için turizm danışma bürolarından faydalanabilirsiniz. Böylece Sinop otellerinde gerçekleştirilecek olan tatillerinizde daha keyifli vakit geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İklim özelliklerinin iç içe geçtiği şehirlerden biri olarak karşımıza çıkan Sinop'ta mevsimler arası sıcaklık farklarının çok yüksek olmadığını görebilirsiniz. Şehirde sürekli esen rüzgârların etkili olduğunu görebilirsiniz. İndirimli Sinop otel fiyatları ile oldukça düşük fiyatlarla konaklama imkânı bulabileceğiniz Sinop'ta yaz aylarının birkaç günü hariç yıl boyunca nemli ve yağışlı bir hava ile karşılaşabileceğinizi görebilirsiniz. Özellikle şehirde Karadeniz iklim tipinin egemen olması geniş yeşilliklerin olması üzerinde de etkili olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Sinop'ta içli etli hamurla yapılan mantıyı mutlaka denemelisiniz. Ayrıca nokul, pilaki, kaşık çıkartması, keşkek, ıslama, mısır çorbası, mısır tarhanası, mısır pastası, sirkeli pırasa, katlama, içli tava, hamursuz tatlı, kabak millesi gibi lezzetleri de denemelisiniz. Muhlama ve kaygana da yöresel lezzetler arasında mutlaka denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Hem Sinop otelleri restoranlarında hem de Teyze'nin Yeri, Sinop Gold Restoran ve Liman 57 Cafe Bar Restoranda bu lezzetleri deneyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Sinop'ta gerçekleştireceğiniz tatillerinizde eğlenmenizi sağlayabilecek pek çok seçenekle karşılaşabilirsiniz. Ancak bunlar içerisinde doyasıya eğlenmenizi sağlayacak olan Kıyı Bar mutlaka denemeniz gereken mekânlar arasında yer alıyor. İndirimli Sinop otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında dilerseniz otellerin eğlence olanaklarından da faydalanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Sinop'un doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi değerleri ile de dikkat çeken bir şehir olduğunu görebilirsiniz. Sinop otellerinde konaklarken özellikle gitmeniz ve görmeniz gereken yerlere bakacak olduğumuzda karşımıza Sinop Müzesi, Balatlar Kilisesi, Alâeddin Camii, Sinop Kalesi, Paşa Tabyası, Sinop Eski Cezaevi, Sinop Eski Tersanesi, Şehitler Çeşmesi, Akliman, Hamsilos Fiyordu, İnceburun, Sarıkum, Karakum, Aşıklar Caddesi ve Erfelek Şelaleleri gibi yerler çıkıyor.