Polatlı Otelleri & Polatlı Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
İkbalhan Otel
İkbalhan Otel
İkbalhan Otel
İkbalhan Otel
İkbalhan Otel
Abdullah Resort Otel
Abdullah Resort Otel
Abdullah Resort Otel
Abdullah Resort Otel
Abdullah Resort Otel

Polatlı Otelleri & Polatlı Otel Fiyatları

Ankara'da konforlu bir tatil geçirmek için tercih edebileceğiniz Polatlı Otelleri...

İç Anadolu Bölgesinin en önemli illeri arasında yer alan Ankara ili Polatlı otelleri ve pansiyonları hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyatları bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Polatlı bölgesi, Ankara'nın en çok tarıma elverişli topraklarına sahip bölgesidir. Polatlı'da yetişen ürünler dünyaya ihraç edilmektedir. Polatlı bölgesi aynı zamanda Ankara'nın diğer illeri geçiş güzergâhı üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda Ankara ilinin Batı yakasında Eskişehir ve Afyona sınır bölge olarak bilinmektedir.

Ankara'da gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında hem konforlu otelleri tercih etmek hem de uygun Polatlı otel fiyatları ile bütçenizi zorlamamayı istiyorsanız tercihinizi online seyahat acentemiz aracılığı ile gerçekleştirmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Bu sayede bölgedeki tatillerinizi hem ucuza getirip hem de konforlu bir tatil yapma imkânı bulabilirsiniz.

Nüfusu

Ankara ilinin gelişmekte olan ilçeleri arasında yer alan Polatlı bölgesi, her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Ankara'ya en uzak ilçeler arasında sayılan Polatlı, Ankara il merkezine 70 km mesafede yer almaktadır.

Ulaşım kolaylığı açısından da dikkat çekmesinden dolayı Polatlı yerleşim olarak önemli konumda yer almaktadır. Polatlı'da en son yapılan nüfus sayımına göre Polatlı nüfusu 122 bin olarak belirlenmiştir. Ancak dönemsel olarak nüfus artışlarının da Polatlı otellerinde konaklayanlarla birlikte görüldüğünü söyleyebiliriz.

Havalimanı

Polatlı yerleşim yeri olarak oldukça yoğun konumda yer almaktadır. Polatlı'ya gelmek isteyen misafirler genellikle karayolu ulaşımını tercih ederler. Ankara ilinin batı kısmında yer alan Polatlı Ankara il merkezine 70 km mesafede yer almaktadır.

Polatlı'ya havayolu ile ulaşımlarını sağlamak isteyen misafirler Ankara Esenboğa Havalimanını kullanabilirler. Esenboğa Havalimanı Polatlı'ya ortalama 100 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından indirimli Polatlı otel fiyatları ile yer ayırdıkları otellere gelmek isteyen misafirler Ankara merkezden Polatlı araçlarıyla ulaşımlarını sağlayabilirler.

Otogarı

İç Anadolu Bölgesinin en önemli merkezleri arasında yer alan Ankara ili Polatlı tarihi ve kültürel özellikleriyle dikkat çekmektedir. Polatlı?ya kara yolu ulaşımı ile gelmek isteyen misafirler Polatlı Merkezdeki otogarı kullanabilirler. Akdeniz ve Ege bölgelerinden Ankara'ya gelmek isteyen misafirler Polatlı'dan geçerek ulaşırlar. Bu nedenle Polatlı ve Polatlı otelleri kara yolu ulaşımı üzerinde yer almaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Tarihi geçmişi önemli tarihi olaylara ev sahipliği yapan Polatlı İç Anadolu Bölgesinin önemli kültürel özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Polatlı'ya gelecek olan misafirler bu doğal güzelliğe yakından bakma imkânı bulabilirler. Üstelik sitemiz aracılığı ile çok uygun Polatlı otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabilirler.

Polatlı'da yer alan tarihi ve kültürel özellikler hakkında turizm danışma ofislerinden bilgi alabileceğiniz gibi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Polatlı geçmiş tarihi ile şuan halen geçmişe ışık tutmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Tarihi kültürel özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Polatlı genellikle verimli toprak yapısına sahiptir. Bu nedenle Polatlı'da tarım çoğunlukla yöre halkının geçim kaynağıdır. Ayrıca Polatlı otellerinin konforlu ve lüks yapısı turizmi de bölgenin geçim kaynakları arasına almıştır.

Polatlı'ya geldiğinizde Ankara'nın iklim ve bitki örtüsü ile aynı özelliklere sahip olmasıyla benzerlik göstermektedir. Polatlı bölgesinde yaz ayları sıcak ve kurak kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu bölgesinin önemli turizm merkezi olarak da bilinen Ankara ili Polatlı çok sayıda destinasyon merkezinin yanı sıra yöresel lezzetleriyle de bilinmektedir. İç Anadolu Bölgesinin yöresel lezzetlerine ev sahipliği yapan bölgede Polatlı otelleri bünyesinde yer alan restoranlarda kültürel lezzetlerini sunmaktadır. Polatlı'ya geldiğinizde bulabileceğiniz lezzetler arasında, Kaburgalı sulu köfte, Etli Kavar dolması, Lahana sarma, Bıcı Aşı, Mercimekli tarhana, Kapama, Cantık bulunur.

Popüler Eğlence Mekânları

Polatlı yerleşim yerleri itibariyle çok fazla gelişmemesinden dolayı etkinlik açısından fazla seçenekler bulunmamaktadır. Polatlı'da yer alan kampanyalı Polatlı otel fiyatlarına sahip otellerin eğlence programlarına katılabilir farklı etkinliklerden yararlanabilirsiniz.

Polatlı'ya geldiğinizde diğer bir eğlence merkezi Ankara merkezde yer alan kafe ve barları tercih edebilirsiniz. Polatlı, Ankara merkezden ortalama 1 saat uzaklıktadır. Ankara'dan Polatlı Merkezine geç saatlere kadar ulaşım araçları bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesinin önemli tarihi ve turizm merkezlerine sahip olan Ankara ili Polatlı doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Polatlı?da çok sayıda destinasyon merkezi bir arada yer almaktadır. Bu yüzden Polatlı otelleri konaklamalarınız sırasında bu yerleri de görmelisiniz.

Polatlı kültürel mirasını koruyan önemli konumda yer almaktadır. Polatlı'ya geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında, Gordion müzesi, Tren istasyonu müzesi, Dua tepe anıtı, Kayabaşı mozaiği, Gordion Antik kenti bulunmaktadır.