Pamucak Otelleri & Pamucak Otel Fiyatları Toplam 4 Otel Bulundu

Harita
Palm Wings Hotel & Resort Ephesus
Palm Wings Hotel & Resort Ephesus
Palm Wings Hotel & Resort Ephesus
Palm Wings Hotel & Resort Ephesus
Palm Wings Hotel & Resort Ephesus
Aqua Fantasy Hotel
Aqua Fantasy Hotel
Aqua Fantasy Hotel
Aqua Fantasy Hotel
Aqua Fantasy Hotel
Richmond Ephesus Resort Hotel
Richmond Ephesus Resort Hotel
Richmond Ephesus Resort Hotel
Richmond Ephesus Resort Hotel
Richmond Ephesus Resort Hotel
Club Ephesus Princess Hotel
Club Ephesus Princess Hotel
Club Ephesus Princess Hotel
Club Ephesus Princess Hotel
Club Ephesus Princess Hotel

Pamucak Otelleri & Pamucak Otel Fiyatları

Mavi bayraklı plajı ve yeşilin tonlarıyla harmanlanmış Pamucak Otelleri sizleri ağırlamaya hazır beklemektedir...

pamucak otelleri

Pamucak ziyaretlerinizde ve konaklamalarınızda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz sitemizden her türlü Pamucak ve Pamucak otelleribilgilerine erişebilirsiniz.

Pamucak, Ege bölgesinde Aydın iline bağlı, Kuyucak ilçesinde bir güzel mahalle olarak konumlanmıştır. İzmir'in gözbebeği bu mahalle, mavi ve yeşilin bir arada görebileceğiniz ender manzaralarına sahiptir. Pamucak gezilerinizde yanınıza alacağınız önemli notları mutlaka gezi rehberinize ekleyiniz.

Nüfusu

Pamucak, İzmir ilinin nadide mahallelerinden biridir. Son yapılan sayımlara göre Pamucak nüfusu 112 olarak belirlenmiştir. Pamucak halkı nüfusu, dış ve içe göç alan bir mahalle değildir. Ortalama nüfusu bugüne kadar çok değişkenlik göstermemiştir. Uygun Pamucak otel fiyatları ile gerçekleştirebileceğiniz gezileri ertelemeyin, burası görülmesi gereken bakir yerlerden biridir. Pamucak halkının cana yakınlığını da, bölgeye gittiğiniz vakit ne kadar misafirperver olduğuna şahit olabilirsiniz.

Havalimanı

Pamucak, küçük bir mahalle olmasına rağmen Türkiye turizminde önemli bir yeri vardır. Mavi bayraklı tertemiz denizi, tertemiz doğasıyla gelen misafirlere kendini hayran bırakmaktadır Pamucak. Pamucak otelleri ulaşımlarınızı birçok şekilde yapabilirsiniz. Eğer Pamucak ulaşımlarınızda havayolu ulaşımı seçtiyseniz en yakın Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nı kullanabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Pamucak arası yaklaşık 85 km mesafededir.

Otogarı

Pamucak, deniz ve doğanın buluştuğu küçük bir mahalledir. Uygun Pamucak otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize ulaşımda birçok alternatif bulabilirsiniz. Eğer karayolu ulaşımı seçtiyseniz, Pamucak mahallesine en yakın otogar, Aydın Otogarını kullanabilirsiniz. Pamucak ile Aydın arası yaklaşık 75 km kadardır. Aydın ile Pamucak arası ulaşımlarınızı minibüs, şehirlerarası otobüs veya ticari taksilerle yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Pamucak, önemli turizm merkezlerinden biridir. İzmir ilinin güzide mahallesinden biri olan Pamucak, her sene ziyaret eden misafirlerle biraz daha popülerliliğini artırmaktadır. Pamucak, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Çok fazla etkinlik olmayan Pamucak'ta, yılın belirli zamanlarında çeşitli yöresel aktiviteler yapılmaktadır. Pamucak otellerinin ve Pamucak'ın, turizmde daha da önemli bir yer alması için daha fazla reklama ihtiyacı vardır. Bunun çalışmalarını İzmir Belediyesi bir proje kapsamında ileri yıllarda aktif hale getirmeye çalışmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Pamucak, tipik Akdeniz iklimi özelliğine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları ise ılıman ve bol yağış şeklinde geçmektedir. Pamucak, yıl boyunca ortalama sıcaklıkları en fazla 20 derece olarak gözükmektedir. Akdeniz bölgesine göre Pamucak, kuzeyden gelen rüzgarlarla daha serin bir yaz geçirmektedir. Pamucak, bitki örtüsünün % 40 civarını ormanlık ve makiler kaplamaktadır. Ormanlık alanlarda birçok ağaç türüne rastlayabilirsiniz. Pamucak otelleri konaklamalarınızda görebileceğiniz gibi burası tarıma elverişli alanları olduğu için her türlü meyve ve sebze yetiştirilmeye müsaittir.

Yeme ve İçme Olanakları

Pamucak, Aydın ilinin Kuyucak ilçesine bağlı Ege kültürüyle yoğrulmuş nadide köylerden biridir. Pamucak gezilerinize biraz ara verip yöresel lezzetlerine bakmak isterseniz, Ege mutfağının örneklerine rastlayabilirsiniz. Pamucak köyünde daha çok sebze ağırlıklı ve zeytinyağlı yemekler ön plandadır. Diğer alternatif olan taze balık ve deniz ürünleri, uygun Pamucak otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bölgede farklı lezzetler ayrıcalığı yaşayabileceğiniz lezzetlerdendir. Pamucak yöresel yemekleri hakkında kapsamlı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Pamucak köyü, doğa yürüyüşü sevenler, denizin serin sularında vakit geçirmek isteyenler için adeta cennetten bir köşe. İzmir ili keşmekeşinden ve şehir hayatı iş stresinden birazcık olsun uzaklaşmak istiyorsanız, Pamucak otelleri iyi bir alternatif kaçış noktasıdır. Daha çok yöresel eğlencelerin olduğu Pamucak, sadece kafanızı dinleyebileceğiniz ortamlardan biridir. Pamucak köyü halkı, bu ziyaretlerinizde rahatınız için elinden gelen misafirperverliği göstermektedir. Eğer adrenalin istiyorsanız, Pamucak çevresi illere gitmenizi tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler

Pamucak, küçük bir köy olduğu için genellikle gezilecek yerleri çevre il ve ilçelerde toplanmıştır. Pamucak'ta görebileceğiniz en güzel turistik yer, Pamucak Plajıdır. Mavi bayraklı Pamucak Plajında kesinlikle vakit geçirmenizi öneririz. Selçuk ve Kuşadası gidiş-dönüş yolunda bulunan Pamucak ziyaretlerinizde görebileceğiniz diğer bir alternatif, yol üstünde bulunan Meryem Ana Evi ve Efes Harabeleri'dir. Uygun Pamucak otel fiyatları ile konakladığınız otellerden çıkıp anayoldan 10 dakikalık bir çıkışla ulaşacağınız bu tarihi ve turistik yerlere ulaşımınız özel araba veya ticari taksilerle yapabilirsiniz.

Söz konusu Kuşadası otelleri olduğunda tercih edebileceğiniz otel seçeneklerini içinde barındırması bakımından daha geniş seçenekler sunması Kuşadası'nda bir arama yapmanızı daha kolay bir hale getirecektir. Bu bakımdan Kuşadası'nda bulunan tüm otel seçeneklerini değerlendirip seçim yapmanız da yararınıza olacaktır.

Pamucak'a yakın bir mevkide bulunan otel seçeneklerini değerlendirebilmeyi istiyorsanız Bayraklıdede otelleri arasından da seçimlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem Pamucak'ın hem de Bayraklıdede'nin doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri arasında gezme imkânı bulabilirsiniz.