Palamutbükü Otelleri & Palamutbükü Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Mavi Beyaz Otel Datça
Mavi Beyaz Otel Datça
Mavi Beyaz Otel Datça
Mavi Beyaz Otel Datça
Mavi Beyaz Otel Datça
Knidos Butik Otel
Knidos Butik Otel
Knidos Butik Otel
Knidos Butik Otel
Knidos Butik Otel

Palamutbükü Otelleri & Palamutbükü Otel Fiyatları

Datça Yarımadası'nın en ünlü plajlarından olan Palamutbükü Otelleri...

palamutbükü otelleri

Badem ağaçları arasında alımlı bir kız gibi büyülü duran bir koydur Palamutbükü. Palamutbükü, Datça Merkez'e 25 km uzaklıkta yer alıyor. Datça'dan yola çıkıp, iki yanı yemyeşil keyifli bir yoldan Palamutbükü'ne ulaşıyorsunuz.

Palamutbükü koyu boyunca Palamutbükü otelleri, yazlık evler, pansiyonlar bulunur; fakat burada yaşayanlar ve buraya tatile gelenler öyle sahiplenmişlerdir ki Palamutbükü'nü, o sessizlik ve huzurdan hiçbir şey eksilmez...

Palamutbükü gezileriniz ve konaklamalarınız için daha ayrıntılı bilgilere erişiminiz için, oluşturduğumuz web sayfamızdan her türlü Palamutbükü ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bölgedeki konaklamalarınızda mutlaka önceden erken rezervasyon ve indirimli Palamutbükü otel fiyatları fırsatlarından yararlanın.

Nüfusu

Palamutbükü nüfus yoğunluğu açısından durağandır. Palamutbükü nüfus artış hızı her sene değişkenlik göstermektedir. Palamutbükü nüfus artış hızı son sayıma göre artış göstermektedir. Palamutbükü son yapılan nüfus sayımlarına göre Palamutbükü nüfusu 20,029 olarak tespit edilmiştir. Palamutbükü otellerinde konaklayanlarla birlikte bu nüfus giderek artmaktadır.

Havalimanı

Palamutbükü en gözde turistik mekânlardan birisidir. Palamutbükü otellerindeki konaklamalarınız için havayolu ile ulaşımı tercih ettiyseniz, Dalaman havalimanı ile arası 187 km uzaklıktadır. Palamutbükü ulaşımız havalimanlarından çeşitli vasıtalar ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Palamutbükü'ne Milas havaalanından ulaşımda 102 km mesafe bulunmaktadır. Palamutbükü'ne her iki havalimanından Havaş servisleri ile ulaşımınız kolaydır. Palamutbükü otelleri konaklamalarınızdan önce ulaşımınızda kolaylık sağlayacak bölgelerden birisidir.

Otogarı

Palamutbükü ulaşımlarınızda karayolunu da tercih edebilirsiniz. Palamutbükü otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak isteyenler için büyük bir avantaj da sağlamaktadır. Karayolu tercihleriniz de bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Palamutbükü karayolu ile çam ağaçları arasında yapılacak rahat bir yolculuk ziyaretçilerine kolay bir ulaşım imkânı sağlar. Palamutbükü 140 km uzaklıkta olan Muğla otogarı sizin için ulaşımınızı kolaylıkla tamamlamanızda size alternatif olacaktır. Palamutbükü deniz yolu ile ulaşım imkânı bulunmamaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Palamutbükü'ne gelenler bu denizi ve burada yaşadıklarını unutamıyorlar, böyle bir masada, ılgın ağaçlarının gölgesinde yemeğini yiyip, içeceklerini içenler bu anıları unutamazlar. Yazın en sıcak anında bile serin, bol oksijenli bir havası var, yazın bunaltıcı sıcağını hissetmezsiniz.

Palamutbükü sonbahar aylarında da çok güzel ve sakin, sessiz bir tatil arzu edenler bu aylarda Palamutbükü otellerine geliyorlar. Palamutbükü günümüzde birçok turistik işletme ve tesise sahip, yılın her döneminde müşterilerine hizmet eden tesisler var. Tesislerin birçoğunun sahilde şemsiye ve şezlongları bulunuyor, bunlardan ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. Sahil boyunca birçok lokanta, cafe var, en kalabalık zamanda bile kendinize gölge bir yer bulmak mümkün.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Palamutbükü, tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Palamutbükü yazları sıcak ve kurak geçer iken Palamutbükü'nde kışları ılık ve yağışlıdır. Palamutbükü otel fiyatlarıyla en uygun rezervasyonla muazzam bir tatil yapabilirsiniz. Palamutbükü üç tarafı denizle çevrili yarımadada yazın esen serin kuzey rüzgârları, kavurucu sıcakları yok eder. Palamutbükü'nde nem oranı ortalama %58'dir.

Yeme İçme Olanakları

Palamutbükü seyahatleri renklendiren, keyiflendiren unsurlardan birisi de gittiğiniz yerlerin öne çıkan mekânlarında yine tanınan, bilinen yemeklerini yemektir. Palamutbükü'nde sizin için öne çıkan restoranlar bulunmaktadır. Palamutbükü gittiğiniz, yediğiniz yerler hakkında tavsiyelerinizi paylaşmayı lütfen unutmayın. Palamutbükü otellerinde geçirdiğiniz tatil boyunca özellikle mantısı, gözlemesi muhteşem yöresel lezzetleri tatmadan ayrılmayınız. Tabi ki de zeytinyağlıları da unutmamak lazım, Palamutbükü'nde birçok çeşit alternatif ile karşılaşacaksınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Palamutbükü'ne gittiğiniz de akşamlarınızı çeşitli alternatiflerle farklı kılabilirsiniz. Palamutbükü birçok canlı müzik ve nargile cafelerin bulunması, Palamutbükü'nde sizin akşamlarınız için güzel bir rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Birçok club ve pubun da bulunduğu Palamutbükü en güzel şekilde eğlenebilirsiniz. En uygun Palamutbükü otel fiyatları ile konaklamalarınız sizin için güzel anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır.

Gezilecek Yerler

Pırıl pırıl parlayan plajları, koyları, yeşilin birçok tonunu göreceğiniz zeytin, badem ve çam ağaçları ile bir doğa harikası. Burası antik çağda, limanı ve verimli arazileri ile Knidos'un önemli bir yerleşim yeriydi. Günümüzde de Datça'nın turizm alanında parlayan yıldızlarından. Şehir gürültüsünden uzak, sakin, huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir yer Palamutbükü.

Pek çok antik ve doğal güzelliklere yakınlığı da ayrı bir konu... Palamutbükü Datça'nın en büyük koylarından, dolayısıyla uzun bir sahili var, sahili bazı kısımlarda kum, bazı kısımlarda yassı çakıllı. Palamutbükü otellerinde konaklayanlar eşsiz huzuru ve muazzam denizin tadını unutamazlar.

Gezip görebileceğiniz pek çok yere sahip olması ve doğayla iç içe bir tatil geçirme fırsatı yakalayacağınızdan dolayı Datça otelleri konaklamalarınız sırasında da mutlaka Palamutbükü'ne uğramanız gerektiğini söyleyebiliriz. Kolay ulaşım olanakları ile Palamutbükü'ndeki gezilerinizin kendinizi iyi hissetmenize olanak sağlayacağından emin olabilirsiniz.