Malatya Otelleri & Malatya Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı
Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı
Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı
Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı
Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı

Malatya Otelleri & Malatya Otel Fiyatları

Köklü tarihi ve kendine özgü kültürü ile Malatya'da konaklayabileceğiniz Malatya Otelleri...

Tarihi Hititler'e uzanan Malatya, konaklama açısından pek çok olanağa sahip olduğundan dolayı Malatya otelleri konaklamalarınız sırasında kendinizi oldukça rahat hissedebileceksiniz. Nemrut Dağı eteklerinde kurulan bir şehir olarak oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olması nedeniyle burada geçireceğiniz tatillerinizin sizin için çok eğlenceli geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Hem iş hem de turistik gezi amacıyla Malatya'ya gelenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahip olan otellerde indirimli Malatya otel fiyatları ile konaklayabilmek için tercih edebileceğiniz sitemiz sayesinde tatil planlarınızı çok daha düşük bütçelerle gerçekleştirebilirsiniz. Bu bakımdan sitemizin online ve çağrı merkezleri aracılığı ile rezervasyonlarınızı hemen gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfusu

12,146 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Malatya, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehri olarak karşınıza çıkıyor. Ekonomik açıdan da bölgenin en gelişmiş şehri olarak karşımıza çıkan Malatya il nüfusu 2015 yılı verilerine göre 772.904'tür. Burada daha çok yerli halk nüfusu oluşturuyor olsa da özellikle yaz aylarında bölgedeki kültürel değerleri görmek isteyenlerin Malatya otellerinde kalmasıyla birlikte bölge nüfusunda artış görülmektedir.

Ulaşım Olanakları

Bölgenin en gelişmiş şehri olması ulaşım olanaklarının da zengin olması bakımından Malatya'nın daha değerli bir hale gelmesine olanak sağlıyor. Karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım gerçekleştirebileceğiniz Malatya'da şehirlerarası otobüs seferlerinden, Akçadağ'da bulunan Erhaç Havalimanı sayesinde havayoluyla ve TCDD tarafından yapılan demiryolları aracılığı ile gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik Battalgazi, Akçadağ, Hekimhan ve Doğanşehir olmak üzere dört ilçede gar bulunuyor olması indirimli Malatya otel fiyatları ile bölgede tatil yapacakların da kolay bir ulaşıma sahip olmasını mümkün kılmaktadır.

Turizm Danışma

Malatya'da gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinden Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumludur. Bu yüzden Malatya otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında hem bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak hem de tatil sırasında yaşayabileceğiniz sıkıntılar konusunda destek almak için Müdürlükte bulunan turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Malatya'da karasal iklim koşullarının hüküm sürmesi sebebi ile çetin kış ayları yaşandığı görülmektedir. Ancak önceki yıllara nazaran daha iyi koşullar olduğunu da belirtmek gerek. Bu bakımdan bölgede ılıman bir iklim de oluşmaktadır. Kış aylarının soğuk ve yağışlı, yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiği Malatya'da indirimli Malatya otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında oldukça keyifli zaman geçirebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bunda akarsu çevrelerindeki ormanların da büyük bir etkisi olduğunu görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Zengin bir mutfak kültürünün olduğunu görebildiğimiz Malatya'da hem Malatya otelleri restoranlarında hem de yerel restoranlarda tadabileceğiniz pek çok yemek çeşidi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle içli köfte, analı kızlı, kayısı tatlısı, kulak çorbası, tavşanlı yufka, kaburga dolması, kâğıt kebabı, kalbur hurması, kiraz yaprağı köftesi gibi tatları denemeden tatillerinizi sonlandırmamalısınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Malatya tatilleriniz sırasında geceleri stres atabileceğiniz eğlence mekânları da bulunmaktadır. İndirimli Malatya otel fiyatları ile konakladığınız oteller size eğlence olanağı sunuyor olsa da Nil Fıçı Bira Evi gibi gecelerinizi daha eğlenceli geçirmenize olanak sağlayacak yerel mekânları da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan Malatya'da konforlu ve lüks tesis imkânlarına sahip Malatya otellerinde konaklarken yapabileceğiniz pek çok şey de bulunmaktadır. Özellikle bölgedeki tarihi ve kültürel değere sahip mekânları mutlaka gezmelisiniz. Bunlar içerisinden Battalgazi Ulu Camii, Günpınar Şelalesi, Malatya Müzesi, Yusuf Ziya Paşa Bedesteni, Arslantepe Höyüğü, Arapgir Kalesi ve Karakaya Barajı mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.