Köyceğiz Otelleri & Köyceğiz Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Caria Royal Hotel Dalyan
Caria Royal Hotel Dalyan
Caria Royal Hotel Dalyan
Caria Royal Hotel Dalyan
Caria Royal Hotel Dalyan

Köyceğiz Otelleri & Köyceğiz Otel Fiyatları

Eşsiz güzellikte bir doğaya sahip olan Köyceğiz'de kalabileceğiniz Köyceğiz Otelleri...

Muğla şehir merkezinden 60 km uzaklıkta bir ilçe olarak karşımıza çıkan Köyceğiz, bir ova üzerinden gölün çevresine doğru inen narenciye bahçeleri ile köy evlerinin, durgun yapıya sahip gölünün, bu göl çevresinde bulunan sazlıklarının ve mordan maviye doğru renk değişimi geçiren dağlarının etkisi ile görülmeye değer yerler arasında bulunuyor. Bu özelliklerinden ötürü Köyceğiz otelleri de bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Hem deniz hem de orman içerisinde tatil yapmak isteyenler için ideal yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Köyceğiz'de denize girebileceğiniz pek çok koy da bulunuyor. Özellikle Sultaniye Köyünde yer alan sıcak soğuk kaplıcaların olması bölgedeki tatillerinizi çok daha keyifli bir hale getirebilir. Bu yüzden indirimli Köyceğiz otel fiyatları olanaklarımızdan faydalanarak bölgedeki tatil planlamalarınızı gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfus

2 beldesi ve 18 mahallesi bulunan Köyceğiz'in 2015 yılı verilerine göre nüfusu 34.363 olarak belirlenmiş durumdadır. Nüfusun %85'inin mahallelerde yaşadığını ve geçimlerini tarım, hayvancılık, ormancılık ve turizmle sağladıklarını görebiliyoruz. Bölgede tatil yapmak amacıyla gelip Köyceğiz otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunun daha da arttığını söyleyebiliriz.

Ulaşım Olanakları

Köyceğiz'e ulaşımlarınız için kara ve hava yolu araçlarını kullanabilirsiniz. Şehirlerarası otobüs seferleri ile bölgeye gelmeyi tercih ettiğiniz zaman il merkezinde bulunan Muğla Otogarına gelmeniz ve buradan şehir içi araçlarla Köyceğiz'e ve indirimli Köyceğiz otel fiyatları ile konakladığınız otellere ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca havayolu ile gerçekleştirmek istediğiniz zaman başta Bodrum Havalimanı olmak üzere Dalaman Havalimanı ile beraber 2 havalimanı seçeneğini değerlendirmeniz mümkündür.

Turizm Danışma

Köyceğiz'de gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili olarak Atatürk Kordonunda bulunan Turizm Danışma bürolarından destek alabilirsiniz. 0252 262 47 03 numaralı telefonlardan ulaşabileceğiniz bürolar size bölge tarihi, kültürü ve zenginlikleri hakkında detaylı bilgi vererek Köyceğiz otellerinde gerçekleştireceğiniz tatillerinizi daha keyifli bir hale getirmenize olanak sağlayacaktır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ve Ege bölgelerinin birleşimi olan yerde Muğla-Fethiye Karayolunun 60'ıncı km'sinde bulunan Köyceğiz'de zengin doğal güzellikler ve narenciye bahçeleri sizi beklemektedir. Sakin turistik bir ilçe olan Köyceğiz'de kıyı kesimlerde Akdeniz ikliminin dağlık alanlarda ise karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Kış aylarında yağmurların 2-3 ay sürdüğü ilçede indirimli Köyceğiz otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için yaz aylarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Köyceğiz'de doğal şekilde yetiştirilen taze sebze ve meyvelerin yanında tatmanız gereken lezzetlerin başında kefal geliyor. Gidip tutabileceğiniz kefal balıklarının pek çok çeşidini Köyceğiz'de görebilmeniz mümkündür. Burada kefal balığı ile pilaki, kiremitte kefal, buğulama ve tava gibi pek çok farklı yemek yapıldığını görebilirsiniz. Köyceğiz otellerinde konaklarken bu lezzetleri tatmak için Thera Restoran, Tuana Restoran, Yakamoz Restoran, Ayaklı Göl Restoran, Şamdan Restoran, Kafe Sofra, Alila restoran ve Topgozu Pınar Restoran gibi mekânları değerlendirebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Köyceğiz'de gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında keyifli geceler geçirebilmek için otellerinizin eğlence tesislerinin yanı sıra Paşa Kafe ve Bar ile Sarmaşık gibi mekânları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Muğla il merkezine giderek ya da yakında bulunan diğer ilçelere giderek de eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. İndirimli Köyceğiz otel fiyatları ile konaklarken gündüz otel ve tesislerin tadını çıkarıp gece de eğlenceli bar ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Köyceğiz, Muğla'nın sakin ve huzurlu ilçelerinden biri olarak konuklarına gezip görülebilecek ve keyifli zaman geçirebilecek pek çok yer seçeneği de sunuyor. Özellikle Köyceğiz Gölü, Ağla Yaylası, Yuvarlakçay, Ekincik Koyu ve Sultaniye Kaplıcaları Köyceğiz otellerinde konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Burada tatil yaparken Köyceğiz'den tekne ile gidebileceğiniz Kaunos Antik Kentini de ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.