Karaburun Otelleri & Karaburun Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Club Hotel Asya
Club Hotel Asya
Club Hotel Asya
Club Hotel Asya
Club Hotel Asya

Karaburun Otelleri & Karaburun Otel Fiyatları

"Rüzgârlı Mimas" olarak anılan Karaburun Otelleri...

Üzerinde yer aldığı Yarımadaya adını veren Karaburun'un ilk yerleşim yeri olarak ne zaman seçildiği kesin olarak bilinmemektedir. Yarımada Kalkolitik Çağdan itibaren insan yaşamına ev sahipliği yaptığına göre yerleşimin de bu doğrultuda olması beklenebilir. Bilinen en eski adı Mimas'tır. İzmir Körfezinin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadasında eski çağlardan buyana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür.

İzmir Karaburun, doğası, toprağı, tarihi ve eşsiz plajları ile İzmir'in yeni yeni keşfedilen tatil beldelerinden. Sahip olduğu mavi bayraklı plajları ile yaz mevsiminde birçok gezgini kendisine çekiyor. Bu sebeple de birbirinden şirin ve küçük Karaburun otelleri hizmet veriyor.

En uygun fiyatlı otellere kolayca rezervasyon yaptırabileceğiniz sitemiz üzerinden İzmir Karaburun geziniz için yararlanacağınız tüm bilgileri sizler için bir çatı altında toplamaya çalıştık. Tatil planınızı yaparken Karaburun otel fiyatları için erken rezervasyon kampanyasından yararlanarak tatilinizi en başından keyifli hale getirebilirsiniz.

Nüfus

Karaburun İzmir'de yeşil ve mavinin birlikte harmanlandığı turistik yerlerinden biridir. Son yapılan sayımlara göre Karaburun nüfusu 9,403 olarak tespit edilmiştir. Karaburun otelleri konaklamalarından dolayı nüfusunu artırdığı gözlenmektedir. Karaburun diğer ilçelere nazaran hem doğası hem de deniziyle gözde yerlerden biri olduğu için yerli ve yabancı turistlerin merak noktasıdır.

Ulaşım Olanakları

Karaburun İzmir'de turizm bakımından önemli bir konumdadır. Karaburun'a ulaşımlarınızda Adnan Menderes Havalimanını kullanabilirsiniz. Havalimanı ile Karaburun arası yaklaşık 110 km uzaklıktadır. Karaburun'a ulaşımda kara yolunu tercih ettiyseniz 126 km mesafede olan İzmir otogardan çeşitli ulaşım vasıtaları ile Karaburun'a ulaşabilirsiniz. Karaburun'da iyi bir tatil için Karaburun otel fiyatlarını iyi araştırmanız lazım.

Turizm Danışma

Müthiş doğa ve deniziyle Karaburun, düzenlenen her türlü organizasyon ve aktivitelerle kendine bölgede önemli bir yer kazandırmıştır. Karaburun Merkezdeki Şehit Hakan Algın caddesinde bulunan Karaburun Turizm Danışma Bürosu yerli yabancı tüm misafirleri için hizmet vermektedir. Karaburun otellerinde konaklarken İzmir ve Karaburun tarihi ve kültürü hakkında bilgi alabileceğiniz danışma bürolarından ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz iklimi hâkim kılan Karaburun'da klasik olarak yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılıman ve bol yağışlı geçiş olarak kendini göstermektedir. Karaburun'da mevsimsel sıcaklıklar kendi içinde çok fazla değişkenlik göstermemektedir. Geniş bir orman arazisiyle kaplı olan Karaburun'da çeşitli bitkilerin yanında, meyve ve ağaçlarında olduğunu görebilirsiniz.

Doğa ve deniz arasında bulunan sıcağı ile sizi boğmayan Karaburun'da konaklamalarınız için paha biçilmez bir deneyim olacaktır. Erken rezervasyon fırsatlarından ve en uygun Karaburun otel fiyatlarından yararlanarak rezervasyonunuzu yaptırarak muhteşem tatilinize en uygun şekilde sahip olacaksınız.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege kültürü ve zenginlikleriyle çeşitlendirilmiş Karaburun'da zeytinyağlı yemekler Ege mutfağının en ön sırasında bulunmaktadır. Zeytinyağlılar dışında Karaburun'un et yemekleri, sebze yemekleri ve salatalar en önemli vazgeçilmez yemek çeşitlerindendir. Karaburun etrafındaki restoranlarla da hizmetini en iyi şekilde göstermektedir. Karaburun otelleri konaklamalarınızda eşsiz taze balıkların lezzetine varmadan ayrılmayınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Karaburun otelleri bölgesinde yılın her zamanı ve özellikle yaz aylarında birçok mekânlarda farklı eğlenceler bulmanız mümkündür. Karaburun yoğun olarak sesiz ve sakinliğinden dolayı tercih de edilmektedir. Karaburun'da isterseniz akşamlarınızı canlı müzikle farklılaştırabilir isterseniz de sahil kenarında sessiz ve sakin kafelerde sakinliğin tadını çıkabilirsiniz. Karaburun otel fiyatlarından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız tatil planlarınızı önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler

Yılın her mevsiminde ılıman bir iklimin olduğu İzmir Karaburun'da tatil için sadece sıcak havalara gerek yok bize sorarsanız. Yağmurlu hava da ayrı bir tatlıdır buralarda. Yağmurun topraktan yaydığı koku bile Karaburun'a gitmek için bir sebeptir aslında. İzmir Karaburun otellerinde konaklarken, dalış okullarına uğrayıp dalış yapabilir, balık tutmaya gidebilir, mevsiminde konaklıyorsanız eğer nergis toplamaya kırlara çıkabilirsiniz Karaburun sizin için adeta doğa tatilinin tek adresi diyebiliriz.

Doğal yapısı, zengin tarihi ve kültürel mirası, yeşili, mavisi, sakinliği, tertemiz havası ve mahalle kültürünün devam ettiği sokakları ile mıknatıs gibi çeker sizi burası. Doğanın yeşiline saklanıp, denizin maviliğinde kaybolmak istiyorsanız Karaburun tam da aradığınız adres. Karaburun'a gittiğinizde görmeniz gereken yerler olarak Ayşe Kadın Cami ve Peynirini Mağarası olarak karşımıza çıkmaktadır.