Kalemya Koyu Otelleri & Kalemya Koyu Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Hillside Beach Club
Hillside Beach Club
Hillside Beach Club
Hillside Beach Club
Hillside Beach Club

Kalemya Koyu Otelleri & Kalemya Koyu Otel Fiyatları

Fethiye'de huzurlu bir koyda tatil yapmak için tercih edebileceğiniz Kalemya Koyu Otelleri...

kalemya koyu otelleri

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı bir koy olan Kalemya Koyunda yeşil ile mavinin iç içe geçmiş yapısı sayesinde tatillerinizin çok daha keyif verici bir hale gelebilir. Üstelik konaklayabileceğiniz Kalemya Koyu otelleri sayesinde tatil planlarınızı daha huzurlu ve sessiz otellerde konaklayarak gerçekleştirmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Fethiye tatillerinizin daha huzurlu mekânlarda gerçekleştirilmesini istiyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden biri olarak karşınıza çıkan Kalemya Koyunda denizin masmavi renginin ve doğanın yeşil örtüsünün keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. İndirimli Kalemya Koyu otel fiyatları ile konaklama imkânı bulabileceğiniz koydaki tatilleriniz için sitemizden en uygun fiyatlarla rezervasyon olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfus

Yerli halk nüfusunun fazla olmadığını ve tek tük yerleşmelerin olduğunu görebileceğiniz koyda Kalemya Koyu otellerinin açılmasıyla birlikte insanların özellikle yaz aylarında buraya geldiklerini görebilirsiniz. Bu da halkın gelir kaynakları arasına turizm faaliyetlerinin de eklenmesini mümkün kılmaktadır. Özellikle yaz aylarında koyda insan trafiğinin arttığını görebilirsiniz.

Ulaşım Olanakları

Fethiye merkezinden araba ile uzaklığı 5 km olan koya Dalaman Havalimanını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanına 55 km uzaklıkta olan koya şehirlerarası otobüs firmalarının seferlerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Fethiye Merkeze geldikten sonra şehir içi araçlarını kullanarak ya da taksilerle yaklaşık 10 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Böylece indirimli Kalemya Koyu otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize en kısa sürede ulaşma olanağı da bulabilirsiniz.

Turizm Danışma

Kalemya Koyunda gerçekleştirilen turizm etkinlikleri ile ilgili çalışmalar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Kalemya Koyu ve Fethiye hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için ise Fethiye'de bulunan turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz bu sayede lüks ve konforlu Kalemya Koyu otellerinde konaklarken keyfinizi kaçırabilecek herhangi bir durumla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Fethiye genelinde gördüğümüz Akdeniz iklimi özelliklerini Kalemya Koyunda da rahatlıkla görebilirsiniz. İndirimli Kalemya Koyu otel fiyatları ile tatil yapma imkânı bulabileceğiniz koyda yazların sıcak ve kurak, kışların ise yağışlı ve ılık geçtiğini görebilirsiniz. Bölgede makilerle kaplı alanları; kızılçam, mersin, defne, zeytin ve zakkum ağaçlarını da görmeniz mümkündür.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege mutfağının yemek kültürüne tanık olabileceğiniz koyda hem otel restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kalemya Koyu otelleri konaklamalarınız sırasında en çok zeytinyağlı yemekleri, mezeleri ve balık yemeklerini seveceğinizden emin olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Kalemya Koyu eğlence olanakları bakımından pek zengin bir yer değildir. Bu yüzden pek çok kişi eğlenmek için Fethiye'de bulunan mekânlara gitmektedir. Ancak indirimli Kalemya Koyu otel fiyatları ile konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler de bulunuyor. Özellikle Hillside Beach Club mutlaka bir gecenizi ayırmanız gereken eğlence mekânları arasındadır.

Gezilecek Yerler

Tatilinizi huzurlu bir ortamda geçirme olanağı sunan Kalemya Koyu gezip görebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz mekânlar da bulunmaktadır. Özellikle Sanda SPA Merkezi, piknik alanı, Fethiye Müzesi, Saklıkent ve Ölü Deniz Kalemya Koyu otellerinde konaklarken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Kalemya Koyu oldukça küçük bir yer olduğundan dolayı burada gerçekleştirmeyi planladığınız tatilleriniz sırasında istediğiniz özelliklerde oteller bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu durumda Fethiye otelleri arasından seçimlerinizi gerçekleştirmenizin faydasını görebilirsiniz. Böylelikle çok daha fazla otel seçeneği arasından uygun fiyatlı bir otel bulma olanağına da sahip olabilirsiniz.