İskele Otelleri & İskele Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Adam & Eve Hotel
Adam & Eve Hotel
Adam & Eve Hotel
Adam & Eve Hotel
Adam & Eve Hotel
Tui Magic Life Waterworld Hotel
Tui Magic Life Waterworld Hotel
Tui Magic Life Waterworld Hotel
Tui Magic Life Waterworld Hotel
Tui Magic Life Waterworld Hotel
Susesi Luxury Resort
Susesi Luxury Resort
Susesi Luxury Resort
Susesi Luxury Resort
Susesi Luxury Resort
Belconti Resort Hotel
Belconti Resort Hotel
Belconti Resort Hotel
Belconti Resort Hotel
Belconti Resort Hotel
Limak Arcadia Golf & Sport Resort Hotel
Limak Arcadia Golf & Sport Resort Hotel
Limak Arcadia Golf & Sport Resort Hotel
Limak Arcadia Golf & Sport Resort Hotel
Limak Arcadia Golf & Sport Resort Hotel
Cornelia Diamond Golf & Spa
Cornelia Diamond Golf & Spa
Cornelia Diamond Golf & Spa
Cornelia Diamond Golf & Spa
Cornelia Diamond Golf & Spa

İskele Otelleri & İskele Otel Fiyatları

Kıbrıs bölgesinin en çok turist alan bölgesi İskele otelleri...

iskele otelleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan İskele ile bünyesinde yer alan uygun İskele otelleri ve bu oteller hakkında detaylı bilgiyi bulabileceğiniz sayfamızı seyahat planlarınızı daha detaylı gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Kıbrıs'ın en gözde turizm merkezleri arasında yer alan İskele, tatilcilerine sundukları farklı turistik faaliyetlerle dikkatleri çekmektedir. İskele, Kıbrıs'ın önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Kıbrıs'ın en gözde turizm merkezleri arasında 5. Sırada yer alan İskele, Kıbrıs'ın tarihi ve kültürel dokusu içerisinde her türlü olanaklara sahiptir. İskele, yüz ölçümü bakımından 774 km'lik alana sahiptir. Bu bölgede uygun İskele otel fiyatları ile konaklarken kullanabileceğiniz çok geniş bir alan bulunmaktadır.

Nüfusu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin her köşesi tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan özelliklerdedir. İskele de turizm gelirleri açısından büyük öneme sahiptir. Kıbrıs'a gelen misafirler İskele'yi de ziyaret ederek önemli turizm merkezlerini gezebilirler.

İskele kültürel özellikleri ve doğal kaynakları bakımından oldukça yoğun geçmektedir. İskele bölgesinde yapılan en son nüfus sayımına göre 20 bin olarak belirlenmiştir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla İskele otelleri turist akınına uğramaktadır. Bu da bölge nüfusunda dalgalanmalara yol açabilmektedir.

Havalimanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin en önemli turizm ve destinasyon merkezlerine sahip olan İskele, yıl içerisinde yerli ve yabancı turist olmak üzere çok sayıda misafiri ağırlamaktadır.

İskele'ye gelmek isteyen misafirler Ercan Havalimanını kullanabilirler. Ercan Havalimanı, İskele'ye ortalama 53 km mesafede yer almaktadır. İskele'ye ve uygun İskele otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere Ercan Havalimanından şehir içi araçlarla ve transfer araçlarıyla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otogarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ulaşım açısından sadece havayolu ile ulaşımları sağlanmaktadır. Tek ulaşım seçeneğinin olduğu İskele'ye gelmek isteyen misafirler Ercan Havalimanını kullanabilirler. Daha sonrasında karayolu ulaşım araçlarını kullanarak İskele otellerine gidebilir ve tatilinize başlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kültürel özellik ve tarihi yapı itibariyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin önemli turizm merkezlerine sahip olan İskele, turizm gelirleri bakımından önemli konumda yer almaktadır. İndirimli İskele otel fiyatlarının da etkisiyle bölgede tatil yapmak isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığını görebilirsiniz.

İskele, tarihi ve kültürü bakımından en detaylı bilgiyi bulabileceğiniz turizm danışma ofislerini ziyaret edebilirsiniz. İskele, merkezinde yer alan turizm danışma ofisleri rahat ulaşımlarıyla dikkat çekmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde İklim ve bitki örtüsü bakımından oldukça önemli konumda yer almaktadır. İskele, Kıbrıs'ın en gözde turizm kaynaklarına sahiptir. İskele'ye ziyarete gelen misafirler doğal güzellikteki İskele'yi ziyaret edebilirler.

İskele, bitki örtüsü ve iklim şartları bakımından Akdeniz iklimine sahiptir. Genellikle İskele'de yaz ayları sıcak ve kurak geçek, kış aylarında ise İskele, ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu nedenle yılın büyük bir bölümünde güneşli olan bölgede rahatlıkla uzun süre İskele otellerinde konaklayarak tatil yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İskele, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yöresel ve kültürel olarak önemli turizm kaynaklarına sahiptir. İskele'ye gelen misafirler hem yöre hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirler hem de yöresel lezzetlerini tadabilirler.

İskele, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yöresel lezzetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgedeki yöresel ve kültürel lezzetler arasındaki Zeytinli hellimli kek, Fırında Makarna, Kıbrıs Köftesi, Zülbiye, Turunç reçeli uygun İskele otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Popüler Eğlence Mekânları

İskele bölgesi Kıbrıs'ın en gözde turizm merkezleri ve destinasyon merkezlerine sahip bölgede yer almaktadır. Yıl içerisinde İskele bölgesine yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda turist gelmektedir ve İskele otellerinde konaklamalarını yapmaktadırlar. İskele'ye gelen turistler hem otellerin sundukları eğlence imkânlarında dilediğince eğlenebilir dilerlerse İskele merkezinde yer alan eğlence mekânlarında gece geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarabilirler.

Gezilecek Yerler

İskele, tarihi ve kültürel özellikler bakımından önemli turizm ve turistik merkezler arasında yer alan bölge konumundadır. Akdeniz Bölgesinde yer alan tarihi ve kültürel özellikler İskele'de de görülmektedir. Bu sebeple İskele otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

İskele'ye gelecek olan yerli ve yabancı turistler İskele bölgesinin tarihi ve doğal dokusunu yerinde öğrenebilirler. İskele bölgesinde yer alan gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasındaki Kral Mezarları, Nissi beach, Kato Paphos park, Fig Tree Bay Plajı ve Hz. Ömer Türbesini mutlaka görmelisiniz. ayrıca Belek otelleri konaklamalarınızda da mutlaka bu yerleri ziyaret etmelisiniz.

Bu doğal güzelliklerin yanı sıra dilerseniz İskele'ye yakın mevkide bulunan otel seçeneklerini de değerlendirerek tatil planlarınızı gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Bunlar içerisinde özellikle Üçkum Tepesi otelleri arasından seçimlerinizi yaparak bu bölgeyi de yakından tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz.