İnciraltı Otelleri & İnciraltı Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Wyndham Grand İzmir Özdilek
Wyndham Grand İzmir Özdilek
Wyndham Grand İzmir Özdilek
Wyndham Grand İzmir Özdilek
Wyndham Grand İzmir Özdilek

İnciraltı Otelleri & İnciraltı Otel Fiyatları

İzmir'de şehir kalabalığında uzak bir tatil için merkezi konumdaki İnciraltı Otelleri...

İnciraltı, İzmir'in Balçova İlçesinde bulunan mahalledir. Kuzeyinde Ege Denizi, batısında Bahçelerarası mahallesi, doğusunda Sahil evleri ve Narlıdere, güneyinde ise Balçova merkez bulunmaktadır. İncir ağaçlarının bu bölgede çok olması sebebiyle günümüze ismi İnciraltı olarak gelmiştir. İnciraltı otelleri bölgenin gelişmesiyle önem kazanmıştır.

İnciraltı'nın tarihine ilişkin bir bulgu yoktur. Semt önceden terk edilmiş bir bölge iken İzmir'in genişlemesiyle önem kazanmıştır. Çevre düzenlemesi yapılmış ağaçlık bir bölgedir. İzmir çevresinde fazla yeşillik alan olmadığı için İnciraltı İzmir'in akciğeri gibidir. Sit alanı olduğu için imara izin verilmemektedir. İnciraltı otel fiyatları bölgenin gelişmesiyle artış göstermiştir.

Nüfusu

İzmir Balçova ilçesinin mahallesi olan ve yakın zamanda hızla gelişen İnciratı'nda nüfus ta aynı paralel de yükselmeye başlamıştır. Özellikle hafta sonu çok kalabalık olan semtte dünyanın dört bir yanından insan görmek mümkündür. İnciraltı'nın nüfusu 2801'dir. İnciraltı otelleri bölgeyi ziyaret eden misafirleri ağırlayabilmektedir.

Ulaşım Olanakları

İnciraltı Balçova ilçesine bağlı bir mahalledir. İzmir merkeze 12 km mesafede olan İnciraltı'na ulaşım oldukça kolaydır. İnciraltı'na şehirlerarası otobüslerle gelmek isteyen misafirler İzmir otogara gelebilirler. İzmir otogardan şehir içi servisler, minibüsler ya da taksilerle ulaşabilirler. İzmir İnciraltı'na havayolu ile ulaşmak isteyen misafirler Adnan Menderes Havalimanını kullanmaktadır. İnciraltı otel fiyatları bazı dönemlerde yedi gece kalındığı takdirde havalimanı otel arası servis ücretini ücretsiz sunmaktadır.

Turizm Danışma

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan İzmir'in İnciraltı semti ile ilgili detaylı bilgiye Akdeniz Mahallesi 1344 Sokak No:2 Pasaport/İzmir adresinden ulaşabilirsiniz. İnciraltı son yıllarda büyük gelişme göstermektedir. Yapılan oteller sayesinde bölgeye turizm amaçlı gelen ziyaretçilere konaklama imkânı sunmaktadır. İnciraltı otellerinin sayısı gelişmeler birlikte oldukça artmıştır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İzmir İnciraltı'nda Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazları kurak ve sıcak kışları ılık ve yağışlı geçer. Temmuz- ağustos ayları en sıcak ocak ve şubat ayları en soğuk aylardır. İnciraltı'nda sıfırın altında gün sayısı 10 günü geçmez. Senenin 100 gününe yakını ise +30 derecenin üstüne çıkar. Kar yağışı yok denecek kadar azdır. Senelik yağış miktarı 700-1200 mm arasındadır. Sıcak yazlarında imbat isimli rüzgâr İnciraltı'na serinlik getirmektedir. İnciraltı yaz ve kış aylarında yemyeşildir. İnciraltı'nın %50'sini ormanlık alanlar oluşturmaktadır. İnciraltı otel fiyatlarını erken rezervasyonda uygun bir şekilde alabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İnciraltı deniz ürünleri ile meşhur bir tatil beldesidir. İnciraltı ve çevresine ziyarete gelen misafirler özellikle İnciraltı'nda bulunan restoranlara ilgi göstermektedir. Bu restoranlar arasında Balık Pişiricisi Veli Usta, Mercan Restaurant, İnciraltı Turkuaz City, Çifte Kumrular Plus, Patlıcan gibi önemli restoranlar mevcuttur. İnciraltı restoranlarında hem deniz ürünlerini hem de Türk ve dünya mutfağına özgü lezzetleri bir arada bulmanız mümkündür. İnciraltı otelleri de misafirlerine bu lezzetleri kendi restoranlarında sunmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

İnciraltı İzmir'in en çok tercih edilen yerlerinden birisidir. Özellikle yaz mevsiminde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan İnciraltı eğlenceli mekânlarının da yoğun olduğu bir merkez durumundadır. İnciraltı'na sadece bölgede konaklayan misafirler değil çevresinde bulunan yerleşim yerlerinden de eğlence mekânlarına yoğun ilgi vardır. İnciraltı'nda bulunan; Lomboz Bar, Time Out, Raba, Keyf Park Cafe, Turkuaz, Kır Kahvesi Eminin Yeri, Sen Aile Çay Bahçesi başlıca eğlence mekânları arasındadır. İnciraltı otel fiyatlarına dâhil konser ve partiler konaklama içerisinde sunulan hizmetler arasındadır.

Gezilecek Yerler

İnciraltı'nda gerek eğlence alışveriş mekânları gerek restoranlar, spor komplekslerinin yanı sıra resmi kurumları da sınırları içerisinde barındırmaktadır. İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu, Deniz Müzesi, askeri emekli bir savaş gemisi ve denizaltısı gezilecek yerler arasındadır. Bununla birlikte birçok eğlence mekânı çay bahçesi aileler için uygun mekânlar arasında yer almaktadır. İnciraltı'nın tarihi ve turistik mekânlarını görmek için İnciraltı otellerine rezervasyon yaptırabilirsiniz.