Ildırı Otelleri & Ildırı Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Akay Garden Family
Akay Garden Family
Akay Garden Family
Akay Garden Family
Akay Garden Family
Kaya Prestige Sunshine Çeşme
Kaya Prestige Sunshine Çeşme
Kaya Prestige Sunshine Çeşme
Kaya Prestige Sunshine Çeşme
Kaya Prestige Sunshine Çeşme
Çeşme Inn Garden Resort
Çeşme Inn Garden Resort
Çeşme Inn Garden Resort
Çeşme Inn Garden Resort
Çeşme Inn Garden Resort

Ildırı Otelleri & Ildırı Otel Fiyatları

Sakinliğin ve huzurun bir arada olduğu önemli tatil beldelerinden Ildırı Otelleri...

Ege'nin incisi konumunda yer alan Çeşme'ye bağlı Ildırı, Türkiye'nin tatil merkezlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Denizin adeta çarşaf gibi serili olduğu eşsiz görüntüsüyle dikkat çeken Ildırı koyları ile tatilcilerine unutulmaz bir tatil imkânı sunmaktadır. Ildırı otelleri ve bünyesinde yer alan konaklama seçenekleri ile yerli yabancı çok sayıda misafir Ildırı'ya gelerek güzel bir tatil imkânı bulabilirler. Çeşme merkeze 15 dakika mesafede yer alan Ildırı adeta saklı cennet konumuyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ege'nin her köşesinde farklı destinasyon merkezlerini bulabileceğiniz gibi Ildırı'da da önemli destinasyon merkezleri yer almaktadır. Bunun nedeni tarih öncesinde çok sayıda beylikler bu bölgelerde yaşamış ve halen kalıntıları Ildırı'da sergilenmektedir. Türkiye genelinde turizm merkezleri arasında uygun Ildırı otel fiyatları tatilcilerin dikkatini çekmektedir. Genellikle yerli turistin ziyaret ettiği Ildırı'da doğal güzellikler içerisinde seyrine doyum olmaz manzarası ile stresten ve kalabalıktan uzak bir tatil imkânı bulabilirsiniz.

Nüfusu

Tarihi olanaklar açısından oldukça büyük bir konuma sahip olan Ildırı, yerleşim alanı bakımından Çeşme'nin bir mahallesi konumundadır. Daha önceleri yerleşim alanı olarak kullanılan Ildırı şu ana kadar ulaşmış ve günümüzde turizm beldesi olarak geçmektedir.

Gelişen ülke şartları itibariyle çok sayıda Ildırı otelleri yapılmış ve turizm çekim merkezleri arasına girmiştir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistin Ildırı'yı ziyaret etmesinden dolayı nüfusunun kat ve kat üzerine çıkmaktadır. Ildırı'da en son yapılan nüfus sayımına göre 1.500 civarında hane halkına sahiptir.

Ulaşım Olanakları

İzmir'in her köşesinde farklı bir eğlence ve turizm merkezleri yer almaktadır. Bunlardan en önemlileri ise Çeşme'de bulunan Ildırı'dır. Yabancı misafirlerin de Ildırı'yı ziyaret etmesinden dolayı gelişimini sürdürerek büyümeye devam etmektedir. Ulaşım olarak Çeşme merkeze 15 dakika mesafede kolay bir ulaşım olanaklarına sahiptir.

Ulaşım olanaklarının ve Ildırı otel fiyatlarının uygun olmasından dolayı daha çok yerli turist Ildırı'yı ziyaret etmektedir. Hava yolu ile gelmek isteyen misafirler Adnan Menderes Havalimanını kullanabilirler. Ortalama havalimanı ile Ildırı arası 85 km mesafede yer almaktadır. Şehir içi minibüslerle bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Ildırı'ya ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma

Kültürel olanakları ve tarihi yapı itibariyle çok sayıda açık hava müzesine sahip olan Ildırı, çok sayıda millete de ev sahipliği yapmaktadır. Farklı medeniyetleri ve bu medeniyetlerden eserleri günümüze kadar taşıyan Ildırı çok sayıda turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Ildırı otelleri de tarihi yapıyı muhafaza ederek tatilcilerin beğenisine sunulmuştur. Çeşme merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden Ildırı hakkında bilgi alarak tarihi geçmişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İklim ve Bitki Örtüsü

Ege Bölgesinin iklim ve bitki örtüsüne sahip olan Ildırı, bunun yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Çok sayıda endemik bitki yine Ildırı ve civarında yetiştiği bilinmektedir. Özellikle İncir ve zeytin ağaçlarının sıklıkla yetiştiği görülmektedir. Turizm anlamında diğer bölgelere göre uygun olması Ildırı otel fiyatlarına da yansımıştır. Ildırı'ya gelen turistler hem bölge hakkında bilgi sahibi olurken hem de kültürel tatilin tadını çıkarabilirler. Ege Denizinin eşsiz manzarası eşliğinde stresten ve kalabalıktan uzak güzel bir tatil için Ildırı'yı tercih edebilirsiniz.

Yeme İçme Olanakları

Genellikle Ege mutfağının hâkim olduğu Ildırı'da farklı kültürlerden lezzetler de servis edilmektedir. Özellikle deniz ürünleri, zeytinyağlı yemekler ve mezeler sıklıkla turistler tarafından tercih edilmektedir. Ildırı otelleri de yöreye özgü lezzetleri menülerine koyarak turistlerin beğenisine sunmuşlardır. Ildırı'ya geldiğinizde tadabileceğiniz önemli yiyecekler arasında, İzmir köfte, Kirli patlıcan kızartması, Çingene pilavı, Çaput aşı, Lokma, Kumru, Balık Ildırı'da bulabileceğiniz başlıca lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Ildırı da önemli turizm merkezleri arasında olmasından dolayı deniz, kum ve güneşin yanı sıra eğlence mekânları ile de turistleri eğlendirmeye devam etmektedir. Ildırı'da çok sayıda gece kulübü ve bar yer almaktadır. Ayrıca Çeşme'de yer alan önemli eğlence merkezlerine de gidebilirsiniz. Ildırı otel fiyatlarının da uygun olmasından dolayı tatilciler hem eğlenirken hem de tatil yapma imkânı bulabilirler. Yıl içerisinde genellikle yerli turistin ziyaret ettiği Ildırı'ya yabancı turist de gelmeye başlamıştır.

Gezilecek Yerler

Kültürel olanaklar bakımından önemli konumda yer alan Ildırı, tatilcilere farklı bir havada konaklama imkânı sunmaktadır. Ildırı otelleri çok sayıda destinasyon merkezlerine eşit uzaklıkta olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ildırı ve yakın bölgelerine geldiğinizde görebileceğiniz destinasyon merkezleri arasında, Çeşme Boyalık Koyu, Çeşme Yarımadası, Sakız Ağacı, Tarihi açık hava müzesi, Ildırı Antik kent, Ildırı plajı, önemli gezilecek yerlerinden bazılarıdır.