Havza Otelleri & Havza Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Ancere Termal Otel
Ancere Termal Otel
Ancere Termal Otel
Ancere Termal Otel
Ancere Termal Otel

Havza Otelleri & Havza Otel Fiyatları

Samsun'da doğanın yeşilini en yakından görebileceğiniz Havza Otelleri...

Samsun'un Amasya'ya komşu olan bir ilçesi olarak karşımıza çıkan Havza, özellikle yeşillikler içerisinde tatil yapmaktan hoşlananların tercih ettikleri bölgelerimiz arasındadır. Havza'nın en büyük özelliği İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerini Karadeniz Bölgesine bağlayan yolların kesişme noktasında bulunmasıdır. Bu da Havza otellerinde konaklamayı daha cazip bir hale getiren özellikler arasında yer almaktadır.

Kuzeyinde Bafra, güneyinde Suluova, doğusunda Kavak, batısında Vezirköprü, güneybatısında Merzifon ve güneydoğusunda Ladik ilçeleri bulunan Havza'nın yüz ölçümü ise 793 kilometrekaredir. Samsun'a 84 km uzaklıkta bulunan Havza'da indirimli Havza otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu kampanyalı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Nüfusu

Daha çok yerli halkın yaşadığı ilçeler arasında yer alan Havza'da 2013 yılına kadar köy durumunda olan yerleşkelerin Samsun'un büyükşehir statüsüne yükselmesi ile birlikte mahalle olarak Havza'ya katılması ile bölgede kırsal yerleşimden bahsetmek söz konusu değildir. İlçe merkezinde ve ilçeye bağlı mahallelerde yaşayanlara bakacak olduğumuz zaman 41.146 kişilik bir nüfus karşımıza çıkıyor. Havza otellerinde konaklayanlarla birlikte bu nüfusta da artış gözlemlenebilmektedir.

Ulaşım Olanakları

Samsun'un Havza ilçesinden ulaşımı karayolu ve demiryolu ile sağlayabilmeniz mümkündür. İlçeden Samsun-Ankara devlet karayolunun geçmesi ve Samsun-Amasya-Sivas demiryolunun da 5 kilometresinin ilçe merkezi sınırları içerisinde yer alması ilçeye en rahat bu yollarla ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Siz de indirimli Havza otel fiyatlarımız ile yer ayırdığınız otellerinize hem yolu kara hem demir yolu hem de şehir merkezinde bulunan havalimanı aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma

Havza, sahip olduğu yeraltı suları ile termal turizm, tarihi yapıları ile tarih turizmi ve doğal özellikleri nedeni ile turistik gezileriniz için en ideal yerlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Durum böyle olunca turizm açısından gelişmiş olan bölgede daha fazla sayıda Havza otelleri ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Samsun'un Havza ilçesinin iç kesimlerde olması sebebi ile kıyılarda görülen Akdeniz iklimi özellikleri yerine dağların etkisinden dolayı kara iklimi ile karşılaşabilmek mümkündür. Yaz mevsimlerinde aşırı sıcaklıklarla karşılaşabileceğiniz Havza'da kış aylarının soğuk ve oldukça yağışlı geçtiğini görebilmek mümkündür. Bu bakımdan indirimli Havza otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi yaz aylarında yapmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Karadeniz mutfak kültürünün egemen olduğunu gördüğümüz Samsun'un bir ilçesi olan Havza'da da aynı yemek kültürünü görebilmek mümkündür. Havza otellerinde konaklarken bölgenin keşkek, kıvratma, büryan, somun, mısır çorbası, kamaç, hamur dolması, lepsi, cızlama ve poot gibi lezzetlerini de mutlaka denemelisiniz. Özellikle yerel restoranlarda bu tatları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Samsun'un en gelişmiş ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkan Havza?da indirimli Havza otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında yapabileceğiniz pek çok eğlenceli aktivite bulunmaktadır. Bunlar arasından özellikle Samsun Lucca&Bar&Disco, Tunahan Bıyıkkafe, Ali Bar, Ozan's Çatı Bar, Antik Bar, Emrenin Meyhane, İpekyolu Clup ve Saklı Yer gibi mekânları mutlaka denemelisiniz.

Gezilecek Yerler

Havza'nın köklü bir geçmişi olması burada gezip görebileceğiniz pek çok yer olmasını sağlamaktadır. Havza otellerinde konaklarken siz de gezi listenizi mutlaka detaylı bir şekilde hazırlamalısınız. Özellikle Güvercinlik, Anıt Tepe, Manevra Tepe, Kayabaşı, Kaya Mezarları, Cin Tepe 1 ve 2, Hakim Tepe 1 ve 2, Çamtepe Höyüğü, Şeyh Savcı Türbesi, Sivrikese Camii, Mustafa Bey Türbesi, Kurt Köprü, Taşmektep, İmarethane, Mustafa Kemal Paşa'nın Havza Karargahı ve bölgede bulunan tarihi hamamları mutlaka listenize almalısınız.