Harbiye Otelleri & Harbiye Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Arts Hotel İstanbul
Arts Hotel İstanbul
Arts Hotel İstanbul
Arts Hotel İstanbul
Arts Hotel İstanbul

Harbiye Otelleri & Harbiye Otel Fiyatları

İstanbul'un sosyal ve kültürel nabzının attığı Harbiye Otelleri...

Harbiye Şişli'ye bağlı bir İstanbul semtidir. Yerleşim alanı olarak kullanılması çok eski dönemlere kadar uzansa da, semtte belli yerler dışında tarihi bir yapı bulunmuyor. Fakat Şişli'nin diğer semtlerine yakın olmasından dolayı gezi alternatifleri oldukça fazladır. Harbiye'nin en hareketli noktası Cumhuriyet Caddesi'dir.

Harbiye, çeşitli restoranlara, mağaza ve kafelere sahip olmakla beraber fazlasıyla zaman geçirebileceğiniz alternatif sunmaktadır. Ulaşım kolaylığı, şehrin önemli noktalarına olan yakınlığı sebebiyle Harbiye otelleri her geçen yıl artış göstermektedir. Harbiye otel fiyatları da bu seçenekler doğrultusunda değişkenlik gösterebiliyor elbette, her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Harbiye'de.

Nüfus

Harbiye nüfusu Şişli'ye bağlı olarak nüfus sayımları arasında yer almaktadır. Nüfus sayımlarına bakıldığında Şişli nüfusu 274,017 olarak gözükürken 3,568'ini Harbiye oluşturmaktadır. Harbiye nüfus yoğunluğu açısından yoğunluk göstermektedir. Yerli, yabancı turistlerin ve şehirde yaşayan insanların Harbiye'ye olan ziyaretlerin de nüfus yoğunluğunun artmasını sağlamaktadır.

Ulaşım Olanakları

Merkezi bir konuma sahip semtin içinde yer alan Harbiye otelleri konaklamada oldukça ilgi görmektedir. Harbiye'ye İstanbul'un pek çok noktasından ulaşım kolaylıkla mümkündür. Harbiye otelleri konaklamalarınız için kara yolunu tercih ettiyseniz en yakın olan Harem otogarı tercih etmelisiniz. Hava yolu tercihleriniz de Sabiha Gökçen'i tercih ederek 10 km'lik mesafe uzaklıkta Harbiye'ye ulaşabilirsiniz. Rahat bir ulaşım noktasında bulunan uygun Harbiye otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize dilerseniz taksi veya dolmuş kullanarak çok kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Turizm Danışma

İstanbul'da Sirkeci Garında bulunan Turizm Danışma Bürosu, 2009 yılından bu yana bölgede tatil yapan misafirlere hizmet veriyor. Harbiye otellerinde konaklarken İstanbul tarihi ve kültürü hakkında bilgi alabileceğiniz danışma bürolarından ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Harbiye iklimi bölge itibariyle 4 farklı iklim tipiyle karşılaşmaktadır. Harbiye'de Balkan, Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz iklim tiplerine hakimdir. Harbiye en fazla görülen iklim tipi yazları sıcak ve kurak iken kışları bol yağış ve ılıman bir hava şeklindedir. Harbiye'nin ılıman havasında güzel bir tatil yapmak istiyorsanız en uygun Harbiye otel fiyatlarından yararlanarak rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Harbiye otelleri seyahatlerinizde mutlaka ocak başına gidip muazzam lezzetleri tatmalısınız. Harbiye her türlü Dünya ve Türk Mutfağı restoranlarıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Harbiye'de birçok restoranla karşılaşırken, aparatif yiyecekleri tadabileceğiniz cafeler veya restoranlar ile karşılaşabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Harbiye tarihin, sanatın, değişik kültürlerin, Dünya ve Türk müzikleri ve de yemeklerinin buluştuğu yerlerdendir. Her yıl binlerce turistin akın ettiği, merkezi yerde olduğundan dolayı, Harbiye'de her türlü aktiviteyi de bulma olanağına da sahipsiniz. 7/24 hareketli olan semte yerli ve yabancı turistlerin de yoğun bir ilgisi bulunmaktadır. Gece mekanlarının yoğun bir şekilde bulunduğu Taksim ve Beyoğlu'na yakın olmasından ötürü de İstanbul'a gelen ziyaretçiler Harbiye otellerinde konaklama yapmaktadır.

Harbiye, gelen misafiri en iyi şekilde ağırlamak için elinden gelen hizmeti vermektedir. Harbiye'de samimi ve sıcak bulunan club ve publar hizmet vermektedir. İstanbul'da merkezi bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Harbiye'yi tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Harbiye otel fiyatlarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Harbiye'ye yurtiçi ve yurtdışından birçok misafir, hem tarihi hem de turistik gezilerine eşlik etmektedir. Harbiye otelleri konaklama ve gezilerinizde ister acentelerin düzenlediği turlarla, isterseniz münferit olarak gezilerinizi yapabilirsiniz. Harbiye'de gezilecek yerler olarak karşımıza Askeri Müze, Atatürk Müzesi, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu olarak karşımıza çıkmaktadır.