Emet Otelleri & Emet Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Emet Thermal Resort Spa
Emet Thermal Resort Spa
Emet Thermal Resort Spa
Emet Thermal Resort Spa
Emet Thermal Resort Spa

Emet Otelleri & Emet Otel Fiyatları

Kütahya'nın merkezi Emet Otelleri...

Kütahya'ya bağlı olan Emet, şifalı kaplıcalı ve termal suları ile önem taşımaktadır. Emet kaplıcaları her sezon yoğun ilgi gören önemli noktalardan biridir, siz de erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak en uygun Emet otel fiyatlarından rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Kütahya çinileri ve porselenleri ile de adını duyurmuş bir yerdir. 5000 yıllık tarihi olan Kütahya'da yaylaları, vadileri ve tarihi kalıntılarıyla keşfedilmesi gereken bir şehir. Emet doğanın da önemli bir parçasıdır, tabiat parkları ve domaniç ormanları ile birbirinden farklı ağaçlar görebilirsiniz. Emet otellerinde konaklayarak doğanın tadını da çıkarabilirsiniz.

Nüfusu

Emet'te nüfus artış hızı durağan gözükse de son sayımda ki grafiklere göre artış gözükmektedir. Emet nüfusu yerli yabancı turistlerin ziyaretleri, Emet otelleri konaklayan misafirler göz önünde de bulundurduğunda nüfus yoğunluğu kış sezonunda daha da artmaktadır. Son sayımlar incelendiğinde Emet nüfusu 21,145 olarak tespit edilmiştir.

Ulaşım Olanakları

Emet'e ulaşımlarınızda karayolunu tercih ediyorsanız Emet otogarı kullanmanızı tavsiye ederiz. Emet merkez ile otogar arası mesafe yaklaşık 15 dk uzaklıktadır. Kütahya merkez ile Emet arası 96 km'dir. Kütahya merkezden Emet'e ulaşımlarınızda rahatlıkla otobüs veya servis kullanarak tamamlayabilirsiniz. Emet'te ailelerinizle en uygun Emet otel fiyatlarından rezervasyon yaptırarak termal tatillerinizin başlangıcını keyifli hale getirebilirsiniz.

Turizm Danışma

Emet otelleri konaklamalarınızda Emet ve Kütahya için kültürel, tarihi ve genel bilgileri edinmek için turizm danışma bürolarından tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Kütahya'da Evliya Çelebi iş merkezinde bulunan Kütahya Turizm Müdürlüğünden tüm istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Emet, Ege Bölgesinde yer almasına rağmen, denizden uzaklık ve yükseltiye bağlı olarak iklimi kıyı Ege'den daha farklıdır. Kütahya ve çevresinin iklimi Ege, Marmara ve İç Anadolu Bölgeleri arasında bir geçiş tipidir. İklim ve sıcaklık şartları bakımından, her üç bölgenin özelliklerini taşır.

Yazları sıcak ve kurak geçerken , kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Emet'te yağışlar, karasal iklime bağlı olarak, kış, ilkbahar ve sonbaharda görülür. Sizler de yağmurlu havaları seviyorsanız en uygun Emet otel fiyatlarından yararlanarak erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Emet otelleri konaklamalarınızda değişik ve farklı tatlar ile karşılaşabilirsiniz. Emet lezzetlerini tadarken Kütahya mutfağı ile karşılaşacaksınız. Yöresel lezzertleri olarak bilinen yemeklerin başında Namaz Lokması, Şibitli Tavuk Tridi, Dolamber Böreği, Cimcik,Ispanaklı Şibit, Miyane Çorbası,Tutmaç Çorbası, Ilıbada Dolması, Tosunum, Sarma Hamur Dolması, Kızılcık Çorbası, Göveç, Küp Eti, Zeytinyağlı Soğan Dolması, Kütahya Usulü Kavurma, Hekmane Erik Hoşafı gelmektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Emet otel fiyatları ile yaptığınız en uygun rezervasyonlarınızla, seyahatleriniz de akşamlarınızı farklı kılmak için birçok canlı müzik mekânınıza giderek güzel vakit geçirebilirsiniz. Emet'te canlı müzik olan gözde mekânlar Barcelona Club, Kaçamak Cafe ve Medusa Bar olarak bilinmektedir.

Gezilecek Yerler

Emet denildiği zaman akla ilk gelen şifalı kaplıcalardır, Emet otelleri konaklamalarınızda rahatlıkla kaplıcaları ziyaret ederek şifasından yararlanabilirsiniz. Emet'te gezebileceğiniz başlıca yerler Dereli Kaplıcaları, Eğrigöz Kalesi, Tahtalı Mesire Alanı, Tetik Yaylası ve Zeytino Hanı olarak bilinmektedir.