Ekincik Otelleri & Ekincik Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Akdeniz Otel
Akdeniz Otel
Akdeniz Otel
Akdeniz Otel
Akdeniz Otel

Ekincik Otelleri & Ekincik Otel Fiyatları

Tepelerinde çam ağaçları bulunan Ekincik Koyunda kalabileceğiniz Ekincik Otelleri...

ekincik otelleri

Tertemiz bir denize sahip olan ve yemyeşil doğası sayesinde size huzurlu bir tatil geçirme olanağı sunacak olan Muğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlı bir koy olan Ekincik'te lüks ve konforlu bir tatil yapmak için Ekincik otellerinde yerinizi hemen ayırtmanız yararınıza olacaktır. Ulaşım olanaklarının da oldukça rahat olduğunu görebildiğimiz Ekincik'in Marmaris, Dalyan ve Köyceğiz gibi popüler turizm merkezlerine de yakın olması size büyük bir avantaj sağlayabilecektir.

Denizinin masmaviden de öte bir renge sahip olup lacivert olduğunu görebileceğiniz Ekincik'teki tatilleriniz sırasında yazın keyfini sorunsuz şekilde yaşama olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon olanaklarını da kullanarak indirimli Ekincik otel fiyatları ile konaklama imkânını kaçırmamanız sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Nüfus

Köyceğiz'e bağlı olan ve aynı adla bir koyu bulunan Ekincik nüfusu 400'dür. Nüfus yoğunluğunun fazla olmaması burada geçireceğiniz tatillerinizin çok daha keyifli olmasına olanak sağlayacaktır. Bu bakımdan tatil planlarınızı gerçekleştirirken Ekincik otellerini de değerlendirmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Ulaşım Olanakları

Ekincik Koyuna havayolunu kullanarak gelmek isteyenler için en doğru seçim Dalaman Havalimanı olacaktır. Daha sonra Dalaman2dan Köyceğiz'e gelen HAVAŞ araçları kullanılarak koya rahatlıkla ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca Dalaman Ekincik arası 70 km olduğundan bir taksi de tutabilirsiniz. İndirimli Ekincik otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellerinize ulaşabilmek için şehirlerarası otobüs seferlerini kullanmanız ve Muğla'ya gelmeniz gerekmektedir. Daha sonra Köyceğiz'e ve Ekincik Koyuna şehir içi araçlarını kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma

Köyceğiz'e bağlı bir mahalle durumunda olan Ekincik'te ve Ekincik Koyunda gerçekleştirilen turizm etkinlikleri ile ilgili olarak Köyceğiz, Atatürk Kordonunda bulunan turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz. Dilerseniz 0252 262 47 03 numaralı telefonu kullanarak da bürolara gitmeden Ekincik otellerinde gerçekleştirdiğiniz tatilleriniz sırasında bölgedeki turizm faaliyetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Ege ve Akdeniz bölgelerinin birleştiği Köyceğiz'de bulunan Ekincik Koyu sahip olduğu doğal güzelliklerle konuklarını en iyi şekilde ağırlarken kıyı kesimlerde Akdeniz ikliminin etkisi ve tepelere doğru çıkıldıkça da karasal iklimin etkileri görülmektedir. Uygun Ekincik otel fiyatları ile konakladığınız sırada bu iklim özelliklerinin harmanlanmış yapısını Ekincik'te rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Doğal şekillerde yetiştirilmiş olan taze meyve ve sebzeleri tatma olanağı bulabileceğiniz Ekincik'te özellikle deniz ürünlerinin yemek kültüründe oldukça fazla yer kapladığını görebilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle Ekincik otelleri restoranlarında ve yerel halk tarafından işletilen restoranlarda kefal balığı ile hazırlanan lezzetleri deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ekincik Koyunda yapacağınız tatilleriniz esnasında keyifli bir gece geçirebileceğiniz tesis, kafe ve bar olanaklarını Köyceğiz'de ve çevresinde bulunan Dalyan ve Marmaris gibi turistik bölgelerde bulunan mekânları değerlendirmeniz mümkündür. Ayrıca indirimli Ekincik otel fiyatları ile konakladığınız otellerin kafe ve gece eğlence tesislerinden faydalanarak keyifli bir gece geçirebilmeniz mümkün olacaktır.

Gezilecek Yerler

Muğla'nın sakin ve huzurlu koylarından biri olarak karşımıza çıkan Ekincik'te keyifli zaman geçirebileceğiniz çok güzel bir koy bulunmaktadır. Tek başına Köyceğiz'de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Ekincik Koyunda bulunan Ekincik otellerinde konaklarken tekne gezintilerine çıkarak koyun ve bu koyda bulunan lacivert denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Köyceğiz'e bağlı bir alan olan Ekincik'te istediğiniz özelliklere sahip bir otel bulma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız Köyceğiz otelleri arasından da seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Burada bulunan otellerin daha fazla çeşitliliğe sahip olmasının yanı sıra daha geniş fiyat aralıkları ile otel bulabilecek olmanız sebebi ile otel aramalarınızı Köyceğiz genelinde gerçekleştirmenizin faydasını görebilirsiniz.