Eğirdir Otelleri & Eğirdir Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Golden Apple Hotel
Golden Apple Hotel
Golden Apple Hotel
Golden Apple Hotel
Golden Apple Hotel

Eğirdir Otelleri & Eğirdir Otel Fiyatları

Yılın dört mevsimi turistik faaliyetleri önemli cazibe merkezimizde yer alan Eğirdir Otelleri...

Yurdumuzun doğal güzellikleri ile tanınan Eğirdir otellerinin en seçkinlerini sizler için sitemizde bulundurmaktayız. Detaylarıyla basit bir işlemle listeleyebileceğiniz otelleri, dilerseniz Eğirdir otel fiyatlarına göre ucuzdan pahalıya doğru sıralayabilirsiniz.

Eğirdir, Isparta'ya bağlı bir ilçe olup, Eğirdir Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Isparta'ya 34 kilometre mesafede olan Eğirdir, geçmişten kalan kültürel mirası ile önemli cazibe merkezlerindendir. Göller yöresi olarak adlandırılan Güneybatı Anadolu'da yer alan Eğirdir, ayrıca kış sporları ile gözde ilçelerimizdendir.

Eğirdir, Davraz Kayak Merkezi ve Eğirdir Gölü ile tanınmış olup, çeşitli spor dallarının yapıldığı çekim merkezlerindendir. Ayrıca Can Adası ve Yeşil Ada olmak üzere iki adaya sahip olan Eğirdir'de, doğal güzellikleri keşfederken konaklama birimlerinde sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Nüfusu

Toplamda 4 semt ve 24 mahalleye sahip olan Eğirdir'de, 2015 yılında yapılan nüfus sayım çalışmalarına göre 32.756 kişinin ikamet ettiği belirlenmiştir. Nüfusun 17.578'i ilçe merkezinde yaşarken, 15.178 kişi ise kırsalda yaşamaktadır. Yaz ya da kış mevsimlerinde turistlerin rağbet etmesi ile turizm canlanmakta olup, Eğirdir otel fiyatlarını da göz önünde bulundurarak erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Havaalanı

Isparta Gönen'de yer alan Süleyman Demirel Havalimanı'na sefer yapan birçok firma mevcuttur. Havalimanı Eğirdir turistik merkezimize 66 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından toplu taşıma araçları ile Eğirdir durağına gidebilir, buradan aktarmalı olarak minibüslerle konaklayacağınız Eğirdir otellerine ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Son yıllarda hem ticari alanda hem de turizm alanında gelişme kaydeden Eğirdir, üniversitenin de yer almasıyla yolcu trafiği yoğun yaşanan ilçelerimizden biri olmuştur. Bu gelişmelerle birlikte Eğirdir otel fiyatları her bütçeye göre uyarlanmış ve terminalin yenilenme çalışmaları ile genişletilmesine karar verilmiştir. Eğirdir otogarı, Isparta kent merkezine 35 kilometre olup, diğer illerimizi Eğirdir'e bağlamaktadır.

Turizm Danışma

Kış aylarında kayak turizmi yaz aylarında ise doğa ve deniz turizmi ile çeşitliliğe sahip olan Eğirdir, ilgi çekici tatil yerlerimizden olmaya devam etmektedir. Bu eşsiz tatil beldesini ziyaret etmek isteyenler Eğirdir otellerinde yer ayırtıp, 2. Sahil Yolu No:13'te yer alan Eğirdir Turizm Danışma Bürosu'ndan yöre hakkında bilgi edinebilirler.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu iklim etkilerinin de görüldüğü için bozuk Akdeniz iklimi hava koşullarına maruz kalan Eğirdir, yazları sıcak fakat kurak olmamakla birlikte, kış ayları yağışlı ve soğuktur. Yıllık ortalama sıcaklık 12 derece olan tatil beldesinde kış döneminde yazlık, sonbahar aylarında ise kışlık Eğirdir otel fiyatları indirimli olmaktadır. Eğirdir'de ayrıca dünyada oldukça ender rastlanan Kasnak meşesi ve Sığla ormanları yer almaktadır.

Yeme İçme Olanakları

Eğirdir denilince akla elması gelse de, Eğirdir otellerinin civarında çok sayıda Türk mutfağına ait yemek yiyebileceğiniz restoran ve kafe yer almaktadır. Balıkçılığın da ayrı bir yeri olan Eğirdir'de tatmanız gereken yöresel lezzetlere örnek verecek olursak; sazan dolması, fırın kebabı, pirinç çorbası, toyga, şalgam aşı, tandır kebabı, banak, tirit, tas kebabı, Isparta helvası ve Isparta kabak tatlısıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Eğirdir paraşütçülükten, dalışa, kayaktan trekking ve kamp kurmaya kadar çeşitli aktiviteler ile tatilinizi güzelleştirecek her detaya sahip önemli köşelerimizdendir. Eğirdir önemli kilit noktalarından olup, turizmi canlandırmak için Eğirdir otel fiyatlarında zaman zaman yapılan düzenlemeleri takip edebilirsiniz. Eğirdir'de ayrıca gece dışarı çıkarak dans etmek isterseniz eğlenebileceğiniz bar, gece kulübü ve meyhane yer almaktadır.

Gezilecek Yerler

Eğirdir, alternatif turizm çeşitliliğinin yaşandığı, yurdumuzun en değerli parçalarından biridir. Eğirdir otellerinin seçkinliği, tabii varlıkları, koruma altına alınmış sit alanları, milli parkları, kayak merkezi ve gölü ile turistlerin sıkılıkla ziyaret ettiği turizm yerimizdir. Eğirdir otelleri sıcak bir konaklama hizmeti sunarken, Eğirdir'in çevresel etkenleri de yılın bütün yorgunluğunu üzerinizden alır. Eğirdir tatilinizi renklendirebileceğiniz gezilecek yerleri; Eğirdir Gölü, Davraz Dağı, Akpınar Köyü seyir terası, bedre koyu, Kasnak Meşesi, Altınkum Plajı, Ayastefanos Kilisesi, Dündarbey Medresesi ve Pınargözü Mağarası'dır.