Çukurbağ Yarımadası Otelleri & Çukurbağ Yarımadası Otel Fiyatları Toplam 9 Otel Bulundu

Harita
Meis Exclusive Hotel
Meis Exclusive Hotel
Meis Exclusive Hotel
Meis Exclusive Hotel
Meis Exclusive Hotel
Peninsula Gardens Hotel Kaş
Peninsula Gardens Hotel Kaş
Peninsula Gardens Hotel Kaş
Peninsula Gardens Hotel Kaş
Peninsula Gardens Hotel Kaş
Club Hotel Barbarossa Kaş
Club Hotel Barbarossa Kaş
Club Hotel Barbarossa Kaş
Club Hotel Barbarossa Kaş
Club Hotel Barbarossa Kaş
La Kumsal Boutique Hotel
La Kumsal Boutique Hotel
La Kumsal Boutique Hotel
La Kumsal Boutique Hotel
La Kumsal Boutique Hotel
Korsan Ada Otel
Korsan Ada Otel
Korsan Ada Otel
Korsan Ada Otel
Korsan Ada Otel
Eleni Hotel
Eleni Hotel
Eleni Hotel
Eleni Hotel
Eleni Hotel
Aquarius Hotel Kaş
Aquarius Hotel Kaş
Aquarius Hotel Kaş
Aquarius Hotel Kaş
Aquarius Hotel Kaş
Peace Boutique Hotel
Peace Boutique Hotel
Peace Boutique Hotel
Peace Boutique Hotel
Peace Boutique Hotel
Leamira Hotel
Leamira Hotel
Leamira Hotel
Leamira Hotel
Leamira Hotel

Çukurbağ Yarımadası Otelleri & Çukurbağ Yarımadası Otel Fiyatları

Kaş'ın en gözde beldelerinden Çukurbağ Yarımadasında kalabileceğiniz Çukurbağ Yarımadası Otelleri...

çukurbağ yarımadası otelleri

Kaş ilçe sınırları içerisinde yer alan Çukurbağ Yarımadası, bünyesinde yer alan otelleri ve butikleriyle ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası Kaş merkeze sadece 4 km mesafededir. Bu da Çukurbağ Yarımadası otellerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir mesafe anlamına geliyor.

Çukurbağ Yarımadası tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir konumdadır. Çukarbağ Yarımadasının hemen karşısında Meis adası yer almaktadır. Çukurbağ Yarımadasına çok yakın konumda yer alan Meis adası tatilcilerin ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Uygun Çukurbağ Yarımadası otel fiyatlarımız sayesinde siz de bölgedeki tatillerinizi rahatlıkla planlayabilirsiniz.

Kaş'ın etrafını çevirdiği Çukurbağ Yarımadası adından da anlaşıldığı gibi bir kıyısında Akdeniz'in eşsiz manzarası diğer bir tarafında ise Kaş'ın doğal dokusuyla çevrelenmiştir. Bölgeye yapacağınız ziyaretlerde Çukurbağ Yarımadasının kültürel özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

Nüfusu

Kaş merkezle adeta iç içe olan Çukurbağ Yarımadası turistik bölgeler açısından Antalya'nın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Bu nedenle Çukurbağ Yarımadası ve Çukurbağ Yarımadası otelleri yıl içerisinde oldukça yoğun geçmektedir.

Çukurbağ Yarımadasında yapılan en son nüfus sayımına göre bin hanelik bir kasaba olarak nüfusu belirlenmiştir. Çukurbağ Yarımadası Kaş merkez bölgesiyle birleşmiş ve Kaş'ın en önemli turizm merkezi haline gelmiştir.

Havalimanı

Akdeniz'in en önemli merkezleri arasında yer alan Antalya ili bünyesinde bulundurduğu turizm merkezleriyle ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu turistik yerler içerisinde yer alan Kaş ilçesine bağlı Çukurbağ Yarımadası ziyaretçilerine sunduğu farklı eğlencelerle ziyaretçi kabul etmektedir. Uygun Çukurbağ Yarımadası otel fiyatları sayesinde siz de bütçenizi aşmadan bölgede tatil yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

Çukurbağ Yarımadasına en yakın havalimanı Dalaman Havalimanıdır. Her ne kadar Antalya ili sınırları içerisinde olsa da Dalaman Havalimanı en yakın konumdadır. Çukurbağ Yarımadası ile Dalaman Havalimanı arası ortalama 150 km mesafededir. Çukurbağ Yarımadasından Dalaman Havalimanına yaz aylarında düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Otogar

Kaş ilçesi Çukurbağ Yarımadası, Antalya ilinin en batı kısmında yer almaktadır. Antalya'dan Çukurbağ Yarımadası ortalama iki buçuk saat mesafededir. Çukurbağ Yarımadası, Antalya'nın ilçeleri arasında yer alsa da Muğla iline daha yakın konumdadır.

Kaş merkez bölgesinde yer alan otogardan Çukurbağ Yarımadasına ortalama 5 dakika mesafede ulaşabilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası yeşillikler içerisinde bol oksijene sahip konumdadır. Çukurbağ Yarımadasına gelip Çukurbağ Yarımadası otellerinde konaklamak isteyen misafirler şehirlerarası otobüslerle Kaş merkeze kadar rahatlıkla gelebilirler. Yaz aylarının yaklaşmasıyla Türkiye'nin her noktasından Çukurbağ Yarımadasına düzenli seferler düzenlenmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Turizm gelirlerine büyük önem veren ülkemiz şartlarında Çukurbağ Yarımadası payına düşeni almıştır. Doğal mirasını halen koruyan Çukurbağ Yarımadası, tarihi ve kültürel yerleriyle dikkat çekmektedir. Bu da uygun Çukurbağ Yarımadası otel fiyatları ile bölgedeki tatilleriniz sırasında gezip görebileceğiniz pek çok yer anlamına gelmektedir.

Çukurbağ Yarımadası tarihi müzeleri ve destinasyon merkezleriyle turizm açısından büyük önem arz eden konuma sahiptir. Çukurbağ Yarımadasına gelen misafirler bölge hakkında en net bilgiyi Kaş merkezde yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirler. Çukurbağ Yarımadası, turizm ofislerinde yer alan rehberlerle ziyaretçilerine yardımcı olmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin izlerinin yer aldığı Çukurbağ Yarımadası, bünyesinde barındırdığı çok sayıda endemik bitki türleri ve doğal bitki örtüsü dikkat çekmektedir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla yeşilliklerin ortaya çıktığı Çukurbağ Yarımadası, ziyaretçilerine farklı ortamda tatil imkânı sunmaktadır.

Çukurbağ Yarımadasında yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçmektedir. Kış ayları ise bol yağmurlu ve ılık geçen Çukurbağ Yarımadası otelleri turistlerin ve çeşitli dalgıç gruplarının uğrak mekânlarındandır. Çukurbağ Yarımadası dalgıç severlerin de buluşma noktasıdır.

Yeme ve İçme Olanakları

Akdeniz ve Ege bölgelerinin kesiştiği bölgede yer alan Çukurbağ Yarımadası farklı iki bölgenin yemek kültürüne sahip konumdadır. Çukurbağ Yarımadası çok sayıda yemek çeşidi ve farklı tatlara ev sahipliği yapmaktadır. Kampanyalı Çukurbağ Yarımadası otel fiyatları ile konaklarken bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Çukurbağ Yarımadasında yer alan kültürel yemeklerden bazıları, Tahinli kabak tatlısı, Çapul aşı, Patlıcan silkme, Fırında pazı sarması, Simit kebabı, Nohutlu patlıcan ve kabak dolması, Piyaz ve daha birçok leziz yemekler yer almaktadır. Bu yiyeceklerin dışında Çukurbağ Yarımadasında, deniz ürünleri ve zeytinyağlı yemekler oldukça sıklıkla tüketilmektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Çukurbağ Yarımadası, ziyaretçilerine sundukları farklı seçeneklerle misafirlerini ağırlamaktadır. Çukurbağ Yarımadası, sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil tüm dünyaca bilinen bir bölgedir. Bu da Çukurbağ Yarımadası otellerinde konaklarken daha fazla eğlence olanağının konuklara sunulması üzerinde etki yapmaktadır.

Çukurbağ Yarımadasında yer alan çok sayıda otel ve pansiyonlarla misafirlerine her hizmeti sunmaktadır. Kaş merkezde yer alan eğlence mekânları ve gece kulüpleriyle ziyaretçilerini eğlendirmeyi ve stresten uzaklaştırmayı hedeflemektedir. Çukurbağ Yarımadasına yapacağınız ziyaretlerde daha birçok etkinliğin ve eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çukurbağ Yarımadası, yerli ve yabancı çok sayıda misafire ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde Çukurbağ Yarımadası ziyaretçilerine sunduğu farklı alternatiflerle ağırlamaktadır. Uygun Çukurbağ Yarımadası otel fiyatları ile konaklarken gezip görebileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

Çukurbağ Yarımadası, Kaş ilçesinin en önemli turizm ve destinasyon merkezlerine sahiptir. Çukurbağ Yarımadasında gezilecek yerler arasında; Meis adası, İnceboğaz Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Liman Ağzı, Kaputaj Plajı, Mavi Mağara, Phellos, Xanthos ve İslamlar Köyü bulunmaktadır. Ancak burada bulunan otellerde yer bulamıyorsanız Kaş otelleri arasından da seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.