Çanakkale-Güzelyalı Otelleri & Çanakkale-Güzelyalı Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
İris Hotel Çanakkale
İris Hotel Çanakkale
İris Hotel Çanakkale
İris Hotel Çanakkale
İris Hotel Çanakkale
Etap Altınel Hotel Çanakkale
Etap Altınel Hotel Çanakkale
Etap Altınel Hotel Çanakkale
Etap Altınel Hotel Çanakkale
Etap Altınel Hotel Çanakkale
İda Kale Resort Hotel
İda Kale Resort Hotel
İda Kale Resort Hotel
İda Kale Resort Hotel
İda Kale Resort Hotel

Çanakkale-Güzelyalı Otelleri & Çanakkale-Güzelyalı Otel Fiyatları

Çanakkale'nin en sakin, huzuru en bol Çanakkale Güzelyalı Otelleri...

Tertemiz ve mavi denizi, tablo güzelliğindeki kıyıları, doğal güzellikleri, her türlü su sporuna elverişli suları, özellikle Türkiye'deki sörf bölgelerinden biri olması ile Çanakkale Güzelyalı tatilcilerin en çok tercih ettiği yerdir. Çanakkale Güzelyalı otellerinde en güzel konaklamalarınızı geçireceksiniz.

Çanakkale Güzelyalı Osmanlı zamanında Avrupa'daki veba salgını nedeniyle gemilerin eski ismiyle Karantina'da bekletilerek boğaza alındığı bölgedir. Bu da indirimli Çanakkale Güzelyalı otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında size gezilecek pek çok yer sunması anlamına gelmektedir.

Nüfusu

Çanakkale Güzelyalı nüfusu yoğunluğu oldukça yoğundur. Çanakkale Güzelyalı nüfus artış hızı bir dönem yükselme görülürken bir dönem düşüş olarak görülmektedir. Çanakkale Güzelyalı'nın son yapılan nüfus sayımlarına göre Çanakkale Güzelyalı nüfusu 159,758 olarak tespit edilmiştir. Çanakkale Güzelyalı'nın nüfusunu %51'ini erkekler oluşturur iken %49'unu kadınlar oluşturmaktadır. Özellikle yaz aylarında Çanakkale Güzelyalı otellerinde konaklayanlarla birlikte bu sayının daha da arttığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Çanakkale Güzelyalı'ya hava yolu ulaşımlarınız da Çanakkale havalimanı kullanılmaktadır. Çanakkale Havalimanından Çanakkale Güzelyalı'ya ulaşım Havaş, taksi, araç kiralama ve havaalanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Havalimanı ile bölge arası sadece 20 km'dir. Çanakkale Güzelyalı otel fiyatlarından yararlanarak yaptırdığınız en uygun rezervasyonlarınız için en kolay ulaşım havayolu olduğunu düşünebilirsiniz.

Otogar

Çanakkale Güzelyalı ulaşımlarınızda kara yolunu tercih ediyorsanız, yolculuklarınızı oldukça rahat geçecektir. Çanakkale Güzelyalı ile otogar arası 16 km'dir. Ulaşımlarınızda taksi, dolmuş ya da otobüs hizmeti ile Çanakkale Güzelyalı otellerine ulaşabilirsiniz. Çanakkale Güzelyalı ulaşımlarınızda deniz yolunu da tercih edebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Çanakkale Güzelyalı Marmara iklimi etkisi altındadır. Temmuz ayının ortası ile ağustos ayının ortası arasında denizi sakin ve güzel olur. Yazın geri kalanında deniz oldukça rüzgârlıdır ve sörf için idealdir. Çanakkale Güzelyalı otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz için seçkin otellerden bölgede yararlanabilirsiniz. Bölgede yazları sıcak ve nemli geçmektedir. Kışın ise balkanlar üzerinden gelen soğuk rüzgârlar bölgede tesirli olur. Burada kar yağışı azdır, yağış kış ve ilkbaharda fazladır.

Yeme İçme Olanakları

Bölgedeki seyahatlerini renklendiren, keyiflendiren unsurlardan birisi de bilinen yemeklerini yemektir. Çanakkale Güzelyalı otellerindeki konaklamalarında sabah kahvaltılarınız da kabaklı saroz böreğini yiyerek güne başlayabilirsiniz. Birçok yöresel lezzetin bulunduğu bölgede Hıdırellez yahnisini yemeden ayrılmayınız. Bölgede fazlası ile değişik tatları tadabilirsiniz. Bölgede sardalyenin tadını almadan bir öğleninizi boşa geçirmeyiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çanakkale Güzelyalı'ya gittiğinizde akşamlarınızı çeşitli alternatiflerle farklı kılabilirsiniz. Bölgede birçok canlı müzik ve nargile kafelerin bulunması, Birçok fasıl mekânın bulunduğu Çanakkale Güzelyalı'da en güzel şekilde eğlenebilirsiniz ve en uygun Çanakkale Güzelyalı otel fiyatlarından faydalanarak Çanakkale Güzelyalı konaklamalarınız sizin için güzel anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır.

Gezilecek Yerler

Çanakkale Güzelyalı otelleri aynı zamanda konum olarak oldukça ideal bir noktada yer alıyor. Hem de bölgenin şehir merkezine hem denize yakınlığı sayesinde çokça tercih ediliyor. Çam ormanlarının masmavi denizle buluştuğu bölge sakin, doğa ile baş başa ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için tek adres diyebiliriz. Aynı zamanda Çanakkale Güzelyalı birçok tarihi ve kültürel öneme sahip bir yerdir. Bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınızda Çanakkale Şehitliklerini ziyaret etmeden ayrılmayınız.