Burhaniye Otelleri & Burhaniye Otel Fiyatları Toplam 8 Otel Bulundu

Harita
Club Hotel Mtk
Club Hotel Mtk
Club Hotel Mtk
Club Hotel Mtk
Club Hotel Mtk
Keskin Otel
Keskin Otel
Keskin Otel
Keskin Otel
Keskin Otel
Keskin Prestij Otel
Keskin Prestij Otel
Keskin Prestij Otel
Keskin Prestij Otel
Keskin Prestij Otel
Ören Konak Otel
Ören Konak Otel
Ören Konak Otel
Ören Konak Otel
Ören Konak Otel
Divas Butik Hotel
Divas Butik Hotel
Divas Butik Hotel
Divas Butik Hotel
Divas Butik Hotel
Efem Tatil Köyü
Efem Tatil Köyü
Efem Tatil Köyü
Efem Tatil Köyü
Efem Tatil Köyü
Club Fiord Hotel
Club Fiord Hotel
Club Fiord Hotel
Club Fiord Hotel
Club Fiord Hotel
Pidasus Hotel
Pidasus Hotel
Pidasus Hotel
Pidasus Hotel
Pidasus Hotel

Burhaniye Otelleri & Burhaniye Otel Fiyatları

Sessiz atmosferi, şifalı kaplıcaları, yemyeşil doğası ile Kaz Dağlarının bütün görselliğini sunan Burhaniye Otelleri...

Firmalar içerisinde en uygun fiyatlarla konaklama imkânı sunan sitemiz Burhaniye otelleri arasında kıyaslama yapabileceğiniz detaylara yer vermiştir. Zevkinize ve bütçenize en uygun olan ideal oteli seçerek kolaylıkla yer ayırtabilirsiniz. Burhaniye'nin merak uyandıran atmosferini keşfetmeniz adına ise önemli hususlara da sitemizde yer vermiş bulunmaktayız.

Burhaniye, Kuzey Ege bölümünde yer alan ve Balıkesir kentimiz bünyesinde turistik bir ilçedir. Balıkesir merkez iline 93 km mesafesi olan Burhaniye bölgesi; kuzey kısmında Edremit, doğu tarafında İvrindi, güneyinde Bergama, Gömeç ile Madra Dağları, güneybatıda Bağlar Burnu ve batısında da Ege Denizi ile çevrilidir.

Erken rezervasyon olanakları ile daha uygun Burhaniye otel fiyatlarını kullanarak sayfamızdan rezervasyon gerçekleştirebileceğiniz otellerde daha keyifli vakit geçirmek için sayfamızda yer verdiğimiz bilgilerden de mutlaka faydalanmalısınız.

Nüfusu

Burhaniye'nin kendisine bağlı olan 38 adet mahallesi ile toplamda 57.090 kişilik nüfusu bulunmaktadır. Yazlıkçıların uğrak yeri olan şirin tatil beldesinde ağırlıklı olarak Göçmenler, Mübadiller ve Muhacirler yaşamaktadır. Bölgede yaz ayları döneminde ise Burhaniye otellerinde yaşanan turist trafiğinden ötürü nüfus yoğunluğu artmaktadır.

Havalimanı

Burhaniye'ye konforlu ulaşım aracı olan uçak aracılığı ile gelmek isterseniz, Balıkesir'e sefer düzenleyen firmalardan biletinizi alarak, Edremit Havalimanı üzerinden aktarmalı otobüslerle bölgeye ulaşabilirsiniz. Havalimanı Burhaniye'ye sadece 6 kilometre mesafeli bir konumdadır. Uygun Burhaniye otel fiyatları ile bölgede konaklamak istediğiniz otellere ulaşırken şehirdeki havaalanını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Otogar

Burhaniye, Balıkesir ilinin ilçesi konumundadır ve otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayacağınız yollar üzerinde bulunmaktadır. Burhaniye otogarı, Kocacami Mahallesi, Eski Hükümet Bulvarı adresinde yer almakla birlikte, Burhaniye ilçe merkezine yürüyerek 4 dakika sürmektedir. Bu yüzden otogara geldiğinizde Burhaniye otellerine ulaşabilmek için herhangi bir ulaşım aracı kullanmanıza bile gerek olmamaktadır.

Turizm Danışma Bürosu

Burhaniye son yıllarda yakaladığı turizm alanındaki gelişmeleri ile kendini yenilemekte olup, turizm faaliyetleri yönüyle Burhaniye Turizm Danışma Büroları tarafından turistlere bilgilendirme yapılmaktadır. Burhaniye Turizm Danışma Bürosunun konumu; Avukat İsmail Kızıklı Cad. No:25 Burhaniye Merkezde bulunmaktadır. Kampanyalı Burhaniye otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinizden çıkıp bölgeyi daha yakından tanımak için danışma bürolarından rehberlik desteği alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Burhaniye'de ılık hava koşulları yaşanır ve Akdeniz iklimine ait özelikler gösterir. Kış dönemi bölgede yağışlar görülürken, kuzeyden gelen soğuk rüzgârları Kaz Dağları engellediği için soğuk hava içeri girememektedir. Bu da Burhaniye otellerinde tatil geçirmek isteyenler için büyük bir avantaj olmaktadır. Yazları sıcak hava hâkim olan Burhaniye'de deniz turizmi de gelişmiştir. Burhaniye'nin bitki topluluklarını belirtecek olursak; fıstıkçamı, akçaağaç, defne, zeytinlik, karaçam, çınar, meyve ağaçları ile çeşitli sebzeler yetişmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Burhaniye'de Türk mutfağının zengin içeriklerinin sunulduğu restoranların yanında, Rum ve Ege mutfağına da özgü yiyecekler yiyebilirsiniz. Bölgenin deniz kıyısında yer almasından ötürü deniz mahsullerinin ayrı bir yeri olan Burhaniye'de, çeşitli sebze yemekleri ve meze türleri de yaygın olarak tüketilmektedir. Özellikle denemeniz gereken yiyecekler; levrek, sardalya, çipura ve tekirin yanı sıra alabalıktır. Bu yemekleri hem indirimli Burhaniye otel fiyatlarımız ile yer ayırdığınız otellerin restoranlarından hem de yerel restoranlardan deneme imkânına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Farklı konseptte mekânları ile türlü zevklere hitap eden Burhaniye'deki mekânlar, tatilinize renk katarak, eğlenceli şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadırlar. Üstelik sadece Burhaniye otellerinde bulunan tesisleri kullanarak değil, aynı zamanda yerel mekânları da kullanarak gece eğlencelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çay bahçeleri, kafeteryalar, barlar ve diskolar ile geniş bir yelpazede hizmet vermekte olan Burhaniye bölgesinin en iyi mekânlarını sıralayacak olursak; Gecce, Paprika Bar, Adra Clup ve Fabrika Bar'dır.

Gezilecek Yerler

Deve güreşleri, balık tutma, trekking yapma ve kamp kurma gibi farklı alternatiflerle tercih edebileceğiniz tatil beldelerimizden olan Burhaniye seyahatinizde gezi rotanızda yer alması gereken önemli turistik yerler; Ören Antik Şehri, Düdüklü Suyu, İskele Mahallesi, Ören Askeri Kampı ve kaplıcalardır. Tatilleriniz sırasında sadece Burhaniye otellerine kapanıp kalmak istemiyorsanız bu mekânları da mutlaka ziyaret etmelisiniz.